עבירות התנועה השכיחות ביותר שתועדו באמצעות אפליקציית "נרשם"

יזמי אפליקציית ‘נרשם’, שהושקה בחודש יולי השנה, כבר מדווחים למשטרה אודות עבירות תנועה שצולמו ע"י אזרחים רבים. הדיווחים אשר נמצאו כמוצדקים, הועברו לטיפול המשטרה וקצין צי הרכב של אחת מחברות התחבורה הגדולות בישראל. האפליקציה תהיה זמינה בקרוב גם לאייפוןיזמי אפליקציית הסמארטפון 'נרשם' מדווחים היום כי החלו הדיווחים אודות עבירות תנועה למשטרה ולציי רכב.
האפליקציה, אשר הושקה בישראל בחודש יולי השנה, רושמת הורדות רבות של אזרחים, אוחזי סמארטפון, שבאמת אכפת להם. אם הכל ילך על פי התוכנית, האפליקציה תהייה זמינה למכשירי אייפון במהלך חודש אוקטובר, 2012.

מתוך אלפי הדיווחים אשר הגיעו עד כה לאתר החברה, מציינת החברה 4 מקרים אשר דווחו למחוז ירושלים של אגף התנועה במשטרת ישראל. "המשטרה", אומר שלמה גולדמן, מיזמי האפליקצייה, "מתייחסת מאד ברצינות ומטפלת בכל הדיווחים שהגשנו לה. במקביל הם מחפשים את הדרך הטובה והמהירה ביותר לאינטגרציה עם המערכות המשטרתיות".

4 מקרים נוספים, אודות עבירות תנועה שנעשו על-ידי נהגי אוטובוס, הועברו לקצין הרכב והבטיחות של חברת התחבורה, מהגדולות בישראל. בחלק מהמקרים הוחלט על המשך חקירה וטיפול פנים ארגוני.

בין המקרים השכיחים שדווחו לאחרונה ניתן למצוא:

• חסימות צומת בכניסה לירושלים, ע"י אוטובוסים
• נסיעות ברמזור אדום, אף הן ע"י אוטובוסים
• כניסה בכביש חד סטרי של רכב פרטי
• נסיעה ברמזור אדום של רכבים פרטיים
• חסימות צומת ע"י רכב פרטי

גולדמן מוסיף: " "אנו למדים כי קיימים מקומות שמועדים לפורענות יותר ממקומות אחרים. נסיעה ברמזור אדום הינה עבירה חמורה ביותר אשר עלולה בהחלט לעלות בחיי אדם. לא נוותר ונדווח על כל מקרה קל כחמור. אנו מאד מעריכים את עזרתם של האזרחים אשר אינם מתעצלים ומקדישים מספר שניות על מנת לדווח על עבירות".

יצויין כי האפליקציה, אשר נועדה להרתיע, לחנך לנהיגה נכונה, לסייע בניטור, מיגור ואכיפת חוקי התנועה, הן ברמה ארצית והן ברמה אישית, פועלת כמתוכנן ומעלה את הדיווחים להצבעה באתר. המקרים שדווחו עד כה קיבלו הצבעות רבות וחד משמעיות באשר לעבירה שבוצעה. עם סיום תהליך ההצבעה נבחנו המקרים ע"י מומחה תנועה. רק לאחר שהללו אישרו כי מדובר בעבירה, הועברו המקרים לטיפול הגורמים שצויינו לעיל.

שלמה גולדמן

דילוג לתוכן