סקר חדש של VMware: מגזר הבנקאות העולמי מאמץ טכנולוגיות פורצות דרך

בנוסף לסקר חושפת VMware טכנולוגיית בלוקצ'יין פרי פיתוחה

67% מהמוסדות הפיננסיים מטמיעים כבר עתה טכנולוגיות בלוקצ'יין
חברת VMware, מובילה עולמית בתשתיות ענן וניידות עסקית, חשפה היום בכנס 20/20 Money תוצאות של סקר שנערך ביוזמתה בקרב מנהלים בבנקים הגדולים בעולם. ממצאי הסקר חושפים את האופנים שבהן תעצב את עתיד תעשיית הבנקאות. הסקר חושף כי הבנקים מניחים עתה את היסודות לדיגיטציה של עסקיהם וצופה כי טכנולוגיות חדשניות – IoT, אימות ביומטרי, בלוקצ'יין ועוד – תטבענה את חותמן על התעשייה תוך 5 שנים. מהסקר עולה בבירור כי טכנולוגיה היא שתניע את הטרנספורמציה הבאה של הבנקים וכי השאלה כיום היא לא האם להשקיע בטכנולוגיה אלא באיזו מהירות ניתן לעשות זאת. בין הממצאים הבולטים:
טכנולוגיות פורצות דרך עולות על הבמה המרכזית

למעלה מ-50% מהבנקים בעלי נכסים בשווי 100 מיליארד דולר או יותר מתכננים להשיק תוך 5 שנים יישומים מסחריים מבוססי טכנולוגיות כמו: אפליקציות ניידות, ממשקי תכנות פתוחים לבנקאות, בינה מלאכותית, מציאות רבודה, אימות ביומטרי ובלוקצ'יין.
כבר עתה, כ-67% מהבנקים בעלי נכסים בהיקף זה מיישמים פתרונות בלוקצ'יין. כ-78% מהמשיבים אומרים כי מערכות קול מבוססותAI הן בעלות פוטנציאל לחולל מהפיכה בבנקאות המסחרית.

אתגרי יישום

האינטגרציה של טכנולוגיות חדשות בפלטפורמות קיימות והשדרוג של מערכות היסטוריות צוינו כאתגרים הגדולים של הבנקים. למעשה, 46% ממשתתפי הסקר ציינו כי למערכות היסטוריות יש השפעה על היכולת שלהם להשיק מוצרים חדשים. כמחצית מבעלי עמדה זו ציינו כי הבנק שלהם מבצע עתה תהליך מודרניזציה של מרכז הנתונים (52%) ופרויקטים של ענן (48%) במטרה להתמודד עם בעיה זו.

ההשפעה של מחשוב ענן ומודרניזציה של מרכזי הנתונים

81% מהמשתתפים מקרב בנקים בעלי נכסים של למעלה מ-100 מיליארד דולר ו-68% מקרב בנקים בעלי נכסים שבין 15 עד 100 מיליארד דולר מטמיעים עתה טכנולוגיות ענן. כ-73% מהבנקים השוקלים פרויקטים חדישים או מבצעים פיילוט או כבר מיישמים צופים השפעה מתונה עד גבוהה תוך 12 חודשים. 82% צופים השפעה מתונה עד גבוהה תוך 5 שנים.

VMware חושפת בכנס טכנולוגיית בלוקצ'יין (בשלב Proof of Concept)

באירוע חשפה VMware את האופן שבו היא מקדמת את טכנולוגיית הבלוקצ'יין במגזר השירותים הבנקאיים, עם הצגת פתרון פרי פיתוח החברה. מייקל דיפטרילו, מנהל בכיר חום טכנולוגיות בלוקצ'יין, VMware: "צוותי המחקר והפיתוח שלנו מתמקדים בפיתוח טכנולוגיות בלוקצ'יין שיפתרו חלק מהבעיות בתחומים: מהירות סגירת העסקה, עמידות בפני תקלות ואבטחה. במהלך שלוש השנים האחרונות פיתחו צוותי הפיתוח שלנו סביבת בלוקצ'יין מלאה הכוללת מספר חידושים ברבדים כמו: חוזים חכמים, ספר חשבונות והסכמים (consensus). החשיפה של טכנולוגיה זו (בשלב Proof of Concept) היא צעד גדול קדימה במסע הבלוקצ'יין שלנו, שאותו אנו שמחים לשתף עם לקוחותינו. ברור שלבלוקצ'יין יש את הפוטנציאל לשבש לטובה תעשיות רבות, כולל כל היבט של המגזר הפיננסי. אנו נמשיך עבוד עם שותפינו ולקוחותינו מכל המגזרים כדי לספק את הפתרונות הנדרשים לא רק היום – אלא בעתיד".

 

דילוג לתוכן