סקר חדש מצא: למרות שמסתמן שיפור

עדיין לא נמצא האיזון בין הבית לעבודה בהיי- טק: עובדים פחות אבל לא מספיק

 

הסקר נערך על ידי יחידת המחקר של קבוצת "אנשים ומחשבים" לקראת יום המשפחות הבינלאומי שמצוין השבוע בכל העולם
90 אחוזים דיווחו כי הם יוצאים ממקום העבודה לפחות פעם בשבוע מוקדם יותר, כדי להיות עם המשפחה
במגזר ההיי טק בישראל, מסתמן שינוי לטובה בכל מה שקשור לאיזון בין הבית לעבודה. עובדי היי-טק בארגונים מכל מגזרי המשק, מדווחים על שינוי חיובי שמסתמן בארגונם בנושאים אלו, אבל עדיין הם חשים שהם מבלים את מרבית הזמן בעבודה ופחות מדי בבית. עם זאת חלק ניכר מהם מדווחים כי מצליחים לצאת לפחות פעם בשבוע מוקדם יותר הביתה.
כך עולה מסקר חדש שערכה השבוע מחלקת המחקר של קבוצת אנשים ומחשבים בקרב קהיליית ההייטק המקומי. הסקר ביקש לבדוק האם חל שינוי בענף ההיי טק בכל מה שקשור לקריירה ומשפחה, והוא נערך לקראת יום המשפחות הבינלאומי שמצויין השבוע על ידי האו"ם.
41.94 אחוזים מהמשיבים ציינו כי, הם חשים בשינוי חיובי ביחס של מקום העבודה ליחס בין עבודה ובית, אבל הם עדיין מבלים שעות רבות מדי במקום העבודה. 43.01 אחוזים השיבו כי ,הם לא חשים בשינוי ואילו 15 אחוזים דיווחו כי קיים שינוי משמעותי בהחלט במקום עבודתם בכל שקשור לאיזון בין קריירה ועבודה. בנוסף, 90 אחוזים מהמשתתפים בסקר דיווחו כי הם יוצאים ממקום העבודה לפחות פעם בשבוע מוקדם יותר, כדי להיות עם המשפחה, כאשר כ-12 אחוזים מהם ציינו כי זה מעוגן בהסכם העבודה שלהם.
משתתפי הסקר נשאלו גם לגבי המדיניות הנהוגה אצלם לעבודה מהבית .63.44 אחוזים השיבו כי קיים נוהל כזה אצלם, אבל רק במצבים הכרחיים, 26 אחוזים ציינו שמקום העבודה מעודד עבודה מהבית, והיתר אמרו שלא קיימת אפשרות לעבוד מהבית.
שאלה נוספת שנשאלה בסקר היא, לגבי שילוב המשפחות של העובדים בפעולות רווחה שיוזמים מקומות העבודה. 90 אחוזים אמרו שהיו שמחים אם משפחותיהם היו מעורבות יותר בפעילות שמקום העבודה יוזם, בין היתר כי זה היה מסייע להם להבין מה הם עושים במקום עבודתם (60.22 אחוזים) וגם יגרום להם לקבל יותר בהבנה שהות של בן המשפחה במקום העבודה עד לשעות המאוחרות. (34.4 אחוזים).
שירלי הראל, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת סטארהום מאך: "השאיפה לאיזון בין הבית לעבודה מהווה גורם מוטיבציוני משמעותי עבור העובד ביחס לבחירת מקום עבודה או השארות במקום עבודה נוכחי. אם בעבר הקריטריונים החשובים ביותר עבור העובד היו אפשרויות קידום, ביטחון תעסוקתי, דמות המנהל הישיר, שכר ועוד…הרי שהיום הקריטריון של איזון ומקום עבודה קרוב לבית מדורג במקום גבוה יותר".

אורלי סנובסקי, דירקטור משאבי אנוש בחברת פלטיין: "איזון בין העבודה לבית אינה מסתיימת ברגע שהעובד עוזב את מקום העבודה ונכנס לביתו. הציפייה מהעובדים שיהיו זמינים 24/7 יוצרת מצב שעל אף שהעובד מגיע הביתה מוקדם, בראשו וברוחו הוא עדיין בעבודה ולכן עונה לאימיילים, מקיים שיחות ועידה וכד'. זה עלול לגרום לשחיקה ולכן כדאי להמנע מכך ככל האפשר".

דילוג לתוכן