סקר אבטחת מובייל של בלקברי:

סקר שנערך על ידי בלקברי, אשר בחן את התפיסות והעמדות בתחום אבטחת מידע במובייל , בקרב כ-1,000 מנהליIT , משבע מדינות בעולם, הפועלים במגוון רחב של סקטורים, ביניהם: שירותים פיננסיים, משפטיים מגזר ממשלתי ובריאות.
על פי המחקר, נמצא כי על אף המשאבים הרבים אשר מושקעים באבטחת מידע במובייל, מקבלי החלטות רבים בתחום ה- IT, מודאגים בנוגע לרמת הפגיעות הקיימת. כמו כן, הסקר חשף כי 73% מארגונים מחזיקים באסטרטגית אבטחה במובייל, אך רק כ- 3% מתוכם ציינו כי הטעימו את רמת האבטחה הגבוהה ביותר. במידה מסוימת, הסיבה לכך נעוצה בהתנהגות המשתמשים- 82% מהמנהלים הודו כי אמצעי הזהירות בהם הם נוקטים לצורך אבטחת מידע במובייל, גורמים לתחושת תסכול מסוימת בקרב העובדים ועלולים לפגוע בפרודוקטיביות שלהם. בסך הכל, 44% מהם חוששים כי אבטחת מידע עודפת תמנע מהעובדים שלהם מלעשות את עבודתם.
לדברי דיוויד קליידרמכר, מנהל אבטחת המוצרים של בלקברי: " התדירות וחומרת ההתקפות הזדוניות, הפכו את תחום האבטחה הניידת למרכז תשומת הלב של מנכ"לים ודירקטוריונים, אך עדיין מדובר בבעיה מתמשכת שמצריכה מציאת פתרונות. הדבר נכון במיוחד כאשר אימוץ מתמיד של טכנולוגיות, מעלה באופן קבוע את הפוטנציאל לנקודות תורפה חדשות , אשר יכולות לקזז את היתרונות. כמו כן, שמענו מלקוחות רבים כי מדיניות אבטחה יכולה גם להיתפס כמכשול. עם זאת, בכירים במגוון תפקידים, אפילו אלה שנמצאים בחדר ההנהלה, צריכים לתקשר באופן תקיף כי אבטחה ניידת ויעילה, משפרת את הפרודוקטיביות במקום העבודה ולא חוסמת אותה.

ממצאים מרכזיים נוספים
• 86% מהמנהלים עדיין חוששים מרמת המוכנות של הארגון להתמודד עם פריצות אפשריות.
• 50% מהמנהלים מאמינים כי יחוו יותר פרצות באבטחה דרך המכשירים הניידים שלהם.
• 44% מהמנהלים חוששים כי היבטי אבטחה ימנעו מהעובדים להיות פרודוקטיביים.
• קרוב ל – 45% מהארגונים ציינו כי הם אינם מחזיקים בטכנולוגיה שמבצעת הפרדה במכשירים הניידים בין מידע אישי של העובדים לבין מידע עסקי.
• 59% מהמנהלים ציינו כי שימוש בשירותים מצד מומחה חיצוני, הוא הדרך הטובה ביותר לתרגול בדיקת נהלים במובייל.
• 54% מהמנהלים בארגונים משפטיים ציינו כי אסטרטגיית אבטחת המידע הניידת של הארגון רגישה מדי לסיכונים, לעומת 52% במגזר הממשלתי, 44% בפיננסי ו- 37% במגזר הבריאות.
• 55% מהמנהלים במגזר הפיננסי טענו כי מדיניות ה- BYOD (Bring your own device), משאירה את הארגון במצב פגיע מדי לסיכונים, לעומת 53% במגזר המשפטי, 50% במגזר הבריאות ו- 43% במגזר הממשלתי.
• 94% מהמנהלים במגזר המשפטי ציינו כי מערכות הבקרה הקיימות בארגון לצורך אבטחת מידע ניידת, מהווים "מחסום" ולעיתים אף "מחסום מלא" עבור העובדים בארגון, לעומת 85% במגזר הממשלתי ו- 78% במגזר הפיננסים/ הבריאות.

דילוג לתוכן