סקירת מוצר – חדש על המדף: PORTÉGÉ Z30-E-10P

אם אתם אנשי עסקים הנמצאים מרבית הזמן בדרכים – זה המחשב הנייד עבורכם: מעוצב להפליא, קל משקל, מפגין ביצועי שיא ולא פחות חשוב: קשוח ברמות ומאובטח ביותר

 

טושיבה ידועה במחשבים הניידים שלה שמדורגים בדרך כלל במדורי המחשבים השונים ובסקירות כ״מחשבי פרימיום למנהלים״, ונראה שהמחשב הבא, ה-PORTÉGÉ Z30-E-10P, נכנס בדיוק לקטגוריה הזו. מדובר ב׳סוס עבודה׳, אבל, סוס עבודה עם שושלת ארוכת יוחסין, סוס שיכול לזכות בקלות בכל תחרות יופי שיש בה גם מקצים הבוחנים את הסיבולת והעמידות למרחקים ארוכים…

 

עם פתיחת המארז, מתגלה מחשב נייד מעוצב ודק להפליא. הרמה ראשונה ואכן, מראה העיניים לא מתעתע: מדובר במחשב קליל להפליא, אבל כזה שמשדר עוצמה נסתרת. על פי היצרנית, חברת טושיבה (אותה מייצגת בישראל מזה שנים רבות חברת מפעיל הוותיקה), התוספת החדשה לקו הניידים העסקיים של טושיבה מיועדת בעיקר לאיש העסקים הנמצא חלק מזמנו רחוק מהשולחן במשרד. זהו אם כך מחשב נייד אולטרה-קל (1.2 ק״ג) שמציע ביצועי פרמיום בכל סביבת עבודה – בדרכים ועם החזרה למשרד, שם הוא משתלב בצורה מושלמת בתשתית ה-IT הקיימת בארגון. לדברי החברה, המחשב תוכנן ונבנה עבור אנשי עסקים בתנועה,  הן לעובדי חברות קטנות ובינוניות והן לאנשי הארגונים הגדולים.

 

ה-PORTÉGÉ Z30-E-10P  הגיע מצוייד בדור החדש ביותר של מעבד אינטל – דור 8, המצויד ב- DDR4 RAM (2400MHz) והוא מספק את כל הכוח הנדרש לריבוי משימות הנדרש מאנשים במשרד ובדרכים. כונן SSD הבטיח לנו מהירות עבודה ותגובה לאורך כל היום.

מערכת ההפעלה: Windows 10 Pro 64-bit

זיכרון מערכת: סטנדרטי : 16,384 MB
יכולת הרחבה מרבית : 32,768 MB
טכנולוגיה:  DDR4 RAM (2400 MHz)‎

הכונן הוא Solid State, בקיבולת 512 מגה.

 

ה-PORTÉGÉ Z30-E-10P בנוי במרכב מגנזיום חזק במיוחד ומתוכנן כדי לעמוד בלחצי העבודה של המקצוענים שבדרכים. הוא עבר את מבדקי  H.A.L.T. (Highly Accelerated Life Test) שמדמים עבודה בסביבה נוקשה במיוחד במשך 3 שנים. המבדקים, שנערכים על ידי המכון הגרמני העצמאי TÜV Rheinland כוללים הפלה מגבהים שונים, מבחני מים ומבחני עמידה בלחצים, כך שהמשתמשים יכולים להיות בטוחים שהם מחזיקים את אחד המחשבים היותר עמידים בשוק. היות ומדובר במחשב הדגמה שניתן גם ל׳התעלל׳ בו, ביצענו עם המחשב הזה כמה פעולות שלא היינו מנסים על המחשב האישי שלנו. הוא עבר אצלנו סדרת טלטולים שלא היו מביישים חקירת שב״כ, הוא הופל ממספר גבהים שונים, שפכנו על המסכן קצת מים ואחר כך פיזרנו לקישוט גם קצת חול שאספנו מחוץ למערכת. אבל, ניגוב קל, הדלקה והנייד הזה עובד כמו תמיד.

 

גם במבחני המעמס לסוללה הוא עמד בכבוד רב: הוא הפגין סוללה שרדה אצלנו מעל 15 שעות רציפה בטעינה אחת.

 

המסך הוא בגודל 33.8 ס״מ (13.3״) לא רפלקטיבי, בתצורת HD או Full HD, עם תאורת LED אחורית, נתון שמאפשר עבודה גם באור שמש ישיר. בדוק.

 

ה-PORTÉGÉ Z30-E-10P מציע מגוון של פורטים בגודל מלא ומאפשר למשתמשים להשאר מקושרים לסביבה. 3 כניסות USB 3.0 ויציאת HDMI, מאפשרות שיתוף מהיר או חיבור למקרנים ברזולוציה גבוהה. קישוריות Gigabit LAN מאפשרת גישה מהירה לרשתות מקומיות ולעבודה אלחוטית בכל מקום. פתרון עגינה אופציונלי מאפשר חיבור למגוון אמצעי עזר חיצוניים.

 

מודול Trusted Platform שומר על המידע הקריטי מאובטח וכאופציה ניתן לשלב את ה- Smartcard ואת ה- SecurePad המצויד בקורא טביעות אצבע לאבטחה מקסימלית. ניהול המחשב מתבצע באמצעות טכנולוגיית Intel Active Management המובנית כך שמחלקות ה-IT הארגוניות יכולות לעדכן את המחשב בכל עת.

דילוג לתוכן