ספר חדש של Bell Labs צופה: "המהפיכה הטכנולוגית האמיתית עדיין לפנינו"

הספר מתאר כיצד רשתות התקשורת ישפיעו על חיינו האישיים והמקצועיים ב-2025 ;
פרופ' דני רז, מנהל פעילות בל לאבס ישראל, סייע בכתיבת הספר
Bell Labs, זרוע המחקר של אלקטל-לוסנט, השיקה את הספר "The Future X Network: A Bell Labs Perspective". הספר מספק תחזית מפורטת ומנומקת מאת טובי החוקרים בעולם, אודות היכולות הטכנולוגיות שיתאפשרו עד לשנת 2025 בזכות רשתות התקשורת העתידיות – וכיצד אלה ישפיעו על חיי היומיום שלנו בבית ובעבודה. מחבר הספר הוא ד"ר מרקוס וולדן, נשיא Bell Labs וסמנכ"ל הטכנולוגיות הראשי של אלקטל-לוסנט, אליו הצטרפו במלאכת הכתיבה 22 חוקרים בכירים, ביניהם פרופ' דני רז, מנהל פעילות Bell Labs בישראל.
על פי התחזיות בספר החדש, עד לשנת 2025 תגדל קיבולת הרשתות הסלולריות פי 66 והמהירות של רשתות נייחות (fixed) תגדל פי 100. מספר המכשירים האישיים (כגון שעון חכם, טבעת חכמה, סמארטפון) יגדל פי עשרה ויגיע ל-26 לאדם (בהשוואה ל-2.5 מכשירים כיום), ותעבורת הדאטה העולמית תגדל פי 13. כמות המידע שיעבור אנליטיקה תגדל פי 620 ומהירות הניתוח הממוחשב תואץ עד לרמה שבה סמארטפון יספיק לבצע 8 מיליארד פעולות חישוביות בזמן השקול למחשבה אחת של מוח אנושי (20 מילי-שניה). כתוצאה מכך, צופים החוקרים בספר, כעשירית מההחלטות שיקבל אדם ביום ממוצע, יתקבלו בסיוע אנליטיקה ממוחשבת.
לדברי מחבר הספר, ד"ר מרקוס וולדן, "אנחנו נמצאים בראשיתה של מהפכה טכנולוגית ואנושית שתהיה שונה מכל מה שקדם לה. ההתנגשויות של שווקים וטכנולוגיות ברמה הגלובלית והמקומית יהפכו את המהפכה הטכנולוגית שלפנינו למרחיקת לכת במיוחד – כזו שתגרום ל"עידן המידע" הראשון שהתבסס על יצירת האינטרנט להיראות כמו הקדמה לדבר האמיתי".
פרופ' דני רז, מנהל פעילות Bell Labs ישראל: "השילוב של רשתות תקשורת עם מיחשוב עננים ישנה בשנים הבאות באופן דרמתי את היכולות הטכנולוגיות של הרשת והשימוש ביכולות אלו על ידי מכשירים, מערכות ושירותים בהחלט יכול להביא למהפכה אמיתית בחיי היום יום של כל אחד ואחת מאיתנו. באופן אישי מאוד מאתגר ומרגש אותי להיות חלק ממהפכה זו".
Bell Labs, זרוע המחקר של אלקטל-לוסנט, הוקמה ב-1925 ומאז היא נחשבת לאחת ממעבדות המחקר החשובות בעולם. אנשיה פיתחו טכנולוגיות פורצות דרך כדוגמת הטרנזיסטור, הלייזר, DSL, DWDM, שפות התכנות UNIX ו-C, תאים סולאריים, MIMO ועוד. חוקרי המעבדות זכו בפרסים רבים, בהם 8 פרסי נובל, 4 פרסי טורינג, 9 פרסי "עמיתי מרקוני", 21 מדליות למדע, טכנולוגיה וחדשנות המוענקות בידי נשיא ארה"ב, ואפילו אוסקר, אמי וגראמי.
השלוחה הישראלית של Bell Labs פועלת כחלק מאלקטל-לוסנט ישראל, בהובלתו של אריק טל מנכ"ל אלקטל-לוסנט ישראל, וכוללת את מרכז השיווק והמכירות, ניהול הפרוייקטים, התמיכה והשירות. השלוחה הישראלית אחראית על מימושם של פרוייקטי ענק בתחום תשתיות התקשורת בישראל בכ-20 שנות פעילותה בארץ. חוקרי מעבדות בל בישראל בראשותו של פרופ' דני רז תומכים ומלווים את פעילות מרכז פיתוח הענן ומסייעים להם בפיתוח טכנולוגיות הענן פורצות הדרך ובאינטגרציה לעולמות ה-SDN-NFV.
לנתונים, תחזיות, ומידע נוסף אודות הספר: http://bit.ly/FutureXguide

דילוג לתוכן