ספרו החדש של מנכ"ל מיקרוסופט העולמית, Hit Refresh יוצא לאור בעברית

Hit Refresh: לגלות מחדש של נשמתה של מיקרוסופט ולדמיין עתיד טוב יותר לכולנו

מאת: סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט יחד עם גרג שו וג'יל טרייסי ניקולס (הוצאת אגם)

הספר מספר את סיפורו האישי של נאדלה ואת סיפור ההתחדשות של מיקרוסופט העולמית בהובלתו

בשנת 2014, כאשר מונה סאטיה נאדלה למנכ"ל השלישי בהיסטוריה של מיקרוסופט, עמדה החברה בפני תקופת מעבר מאתגרת – הבירוקרטיה העיבה על החדשנות, עבודת הצוות היתה שנייה לפוליטיקה פנימית וחלוצת ענקיות הטכנולוגיה נותרה מאחור. נאדלה, שנולד בהודו והצטרף לחברה ב-1992, חיפש עבור מיקרוסופט גישה חדשה שתתאים לגל החדשני והמסעיר ביותר בהיסטוריה של הטכנולוגיה האנושית. בספר "Hit Refresh: לגלות מחדש את נשמתה של מיקרוסופט ולדמיין עתיד טוב יותר לכולנו", חולק נאדלה את החזון שלו לעתיד ומסביר מדוע הוא מאמין שאנשים, ארגונים וחברות יכולים ומוכרחים 'להתרענן' במסע מתמיד אחרי רעיונות חדשים, רלוונטיות מתמשכת והתחדשות. נאדלה מצליח להסיט נושאת מטוסים ענקית כמו מיקרוסופט, המעסיקה כ-120,000 עובדים לתחומי פעילות חדשים וחדשניים, מבלי לוותר על הביזנס המיתולוגי שלה. החברה בניהולו ממציאה את עצמה מחדש וחוזרת להיות רלוונטית ונאדלה נחשב כיום לאחד המנהלים החדשניים בתעשיית ההיי טק העולמית. הספר נכנס לרשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס מיד עם צאתו.

נאדלה מתרכז ב- Hit Refresh בשלושה תחומים. תחילה, הוא חולק את סיפורו האישי, המתחיל בילדות בהודו, המעבר לארצות הברית, דרך עמק הסיליקון והטיפוס במעלה סולם התפקידים במיקרוסופט. לאחר-מכן, הוא מתאר כיצד יזם את השינוי חסר התקדים של מיקרוסופט ואת הדרך אותה עברה החברה לגילוי מחדש של נשמתה – השינוי הגדול בתרבות הארגונית, שינוי הסביבה התחרותית בתוכה ושיתופי הפעולה בתעשייה ומתאר מהו ניהול אמפתי. לבסוף, נאדלה כותב על העתיד וצופה את הגל הטכנולוגי הבא שמתמקד בפלטפורמת הענן, בבינה מלאכותית, Mixed Reality ומחשוב קוואנטי, בוחן את השפעותיו החברתיות האפשריות ומנצל את הבמה לקריאה לפעולה עבור מנהיגי העולם. הספר יוצא לאור בעברית בהוצאת אגם וזמין כעת בחנויות הספרים גם לקהל הישראלי. הספר יכול להעניק ערך לכל מי שעומד בפני דילמות ניהוליות עסקיות משמעותיות ולכל מי שמתעניין בחדשנות עסקית. עובדי מיקרוסופט בישראל קיבלו מהדורה מיוחדת של הספר ובה הערות והדגשות אישיות של סאטיה נאדלה עבורם. את ההקדמה לספר כתב מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס.

"זהו ספר על טרנספורמציה – זו המתרחשת כיום בתוכי וזו המתרחשת בתוך החברה שלנו. טרנספורמציה המונעת על-בסיס אמפתיה והרצון להעצים אחרים", כותב נאדלה. "אבל חשוב מכך, הוא העיסוק בשינוי המתמיד שאנו עוברים בכל תחומי החיים, בזמן שאנו עדים לגל הטרנספורמטיבי ביותר בהיסטוריה של הטכנולוגיה – עידן של מחשוב בכל מקום ושל סביבה חכמה. בבסיסו, הספר עוסק בבני-אדם ובתכונה הייחודית לנו הנקראת אמפתיה, תכונה שתהפוך לבעלת ערך גבוה יותר בעולם בו זרם הטכנולוגיה ישבש את הסטטוס-קוו, כפי שטרם נראה בעבר."

"סאטיה מתווה את הדרך להפקת המירב מההזדמנויות שיוצרת הטכנולוגיה וגם מתמודד עם השאלות קשות", כותב ביל גייטס בהקדמה שלו לספר. "סאטיה מציג את סיפורו האישי המרתק, ציטוטים ספרותיים יותר ממה שאפשר לצפות ואפילו מספר שיעורים מהמשחק האהוב עליו – קריקט. כולנו צריכים לשאוב אופטימיות מהעתיד לבוא. העולם משתפר והקידמה מתקרבת מהר מאי-פעם. ספר זה הוא מדריך מלא חשיבה לעתיד מאתגר ומרגש, מלא השראה כמחבר הספר. Hit Refresh הוא קריאת חובה לכל מי שחי על-סף המהפכה התעשייתית הרביעית."

על הסופר:
סאטיה נאדלה הוא מנכ"ל מיקרוסופט. נאדלה עובד במיקרוסופט ב- 26 השנים האחרונות (החל משנת 1992) ולפני שהתמנה למנכ"ל החברה ב-4 בפברואר 2014, מילא שורה של תפקידים ניהוליים בחטיבות השוק הארגוני והשוק הצרכני בחברה. נאדלה נולד בהיידראבאד הודו וכיום מתגורר בבלוויו, וושינגטון, סמוך למטה מיקרוסופט העולמית. נאדלה מחזיק בתואר ראשון בהנדסת חשמל מאוניברסיטת מאנגאלור, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת וויסקונסין-מילווקי ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת שיקגו. נאדלה משמש בחבר הנאמנים של קרן מחקר הסרטן ע"ש פרד האצ'ינסון וחבר מועצת המנהלים של חברת Starbucks. נאדלה נשוי ולו שלושה ילדים.

 

דילוג לתוכן