סמסונג נקסט מקימה קרן שתשקיע בחברות הסטארטאפ המתמקדות בפיתוח של טכולוגית בינה מלאכותית

החברה הכריזה השבוע על הקמת קרן "סמסונג נקסט Q " שתשקיע בטכנולוגיות שישפיעו על התפתחות הבינה המלאכותית כך שיאפשרו את מימוש מלוא הפוטנציאל האפשרי בעתיד

 

סמסונג נקסט (Samsung NEXT), זרוע ההשקעות והחדשנות של סמסונג המתמקדת בתוכנה בשלבים מוקדמים, הפועלת מקליפורניה, ניו יורק, תל אביב וברלין, הכריזה היום על הקמת קרן Samsung NEXT Q שתשקיע בחברות העוסקות בהתפתחות של טכנולוגית הבינה המלאכותית.

קרן Q תתמקד בחברות סטרטאפ בשלבי ה-Seed וסבבי ה-A הפותרות בעיות בתחומי הבינה המלאכותית כמו גם בכאלו שעושות שימוש בבינה מלאכותית לפתרון בעיות במדעי המחשב כגון סימולציית למידה, הבנת סצנה, למידת בעיות ,ממשקי אדם-מכונה, למידת מטא ועוד.

 

הנציגות של הקרן החדשה בישראל, בדומה לקרן האם, הינה סמסונג נקסט תל-אביב, שהוקמה ב 2016 על ידי סגן נשיא הקרן אייל מילר ומבצעת השקעות של עד 5 מיליון דולר בסטארטאפים בשלבים מוקדמים, המפתחים תכנה בתחומי הבינה המלאכותית, סייבר, IOT ובלוקצ'יין ואשר השקיעה כבר במספר מיזמים של בינה מלאכותית בישראל (ובעולם), ביניהם ברודמן 17 (Brodmann 17) הישראלית שפתרון התכנה שבנתה מאפשר להריץ ראיה ממחושבת מבוססת AI גם על מעבדים פשוטים וזולים.

 

הסיבה להקמת הקרן סוכמה  על-ידי וינסנט טאנג מסמסונג נקסט שאמר כי "בעשר השנים האחרונות ראינו כיצד תוכנה "בולעת" את העולם. עכשיו הגיעה תורה של הבינה המלאכותית "לבלוע" את התוכנה, "אנו משיקים את הקרן "Q" כדי שתתמוך בדור הבא של ההתקדמויות טכנולוגיות בבינה מלאכותית ובסטארטאפים השואפים לקדם את הידע שלנו מעבר למה שאנו יודעים כיום."

קרן Q של סמסונג נקסט מייצגת שינוי בגישה המסורתית להשקעות של קרנות הון סיכון וזאת משום שדרכה תוכל סמסונג נקסט להשקיע בצורה גמישה יותר בחברות הקוראות תיגר על הגישות המוכרות ועל-ידי כך יגדל הסיכוי שלהן להשגת פריצת דרך משמעותית.

ראוי לציין כי קרן Q הוכרזה לא מכבר אך כבר רשמה השקעות בעולם כמו למשל ב-Covariant.AI, המסתמכת על ההתקדמות בלמידה מבוססת חיקוי ולמידה באמצעות חיזוק עמוק כדי להקנות לרובוטים כישורים חדשים ומורכבים. דוגמא זו מדגישה ומראה יותר מכל את ההתמקדות של קרן Q בחברות סטרטאפ המחליפות את האלגוריתמים הקונבנציונליים, מבני הנתונים ותוכניות המחשבים הכלליות במערכות מלומדות.

כמו שהגדיר זאת אג'אי סינג (Singh) מסמסונג נקסט – "ישנן גישות רבות לקידום של טכנולוגיות תשתיתיות לבינה מלאכותית, אנו רוצים להשקיע באנשים ובצוותים שינסו שיטות חדשות להנחת היסודות לעתיד הבינה המלאכותית. זו הסיבה שקרן Q תעניק קדימות לרעיונות החדשניים על פני מודלים ליצירת הכנסות."

סמסונג נקסט תל אביב כבר החלה לבחון חברות צעירות המכוונות רחוק יותר ואשר עוסקות בשיפור הליבה של הבינה המלאכותית. רבים מהסטארטאפים הללו עדיין נמצאים בשלבי מחקר עמוק אשר מסורתית אינם מתאימים להשקעות של הקרנות הסטנדרטיות המתמקדות בעיקר ביישומים של בינה מלאכותית לעסקים, בהם מתכוונת הקרן הייעודית לטפל

דילוג לתוכן