סיסקו רוכשת את ג'אספר המפתחת פלטפורמת ענן ל- IoT תמורת 1.4 מיליארד דולר

חברת סיסקו רוכשת את ג'אספר ( (Jasper Technologies מסנטה קלרה, המספקת שירותי פלטפורמה מבוססי ענן לעולם האינטרנט של הדברים (IoT). הכלים אותם פיתחה ג'אספר מסייעים לספקי שירותים להקים, לנהל ולממש הכנסות בתחום האינטרנט של הדברים, בקנה מידה כלל עולמי. במסגרת ההסכם, תשלם סיסקו 1.4 מיליארד דולר במזומן, בתוספת תמריצים המיועדים לשימור עובדי החברה הנרכשת.
ג'אספר, שנוסדה בשנת 2004, היא בעלת הפלטפורמה המובילה בתעשייה בתחום שירותי האינטרנט של הדברים, מפתחת ומספקת פלטפורמת תוכנה כשירות המשרתת כבר יותר מ- 3,500 ארגונים מהגדולים בעולם וביניהם קוקה קולה, GM, קומקסט, סטארבקס. בנוסף היא עובדת בשיתוף פעולה עם 27 קבוצות ספקי שירותים בפריסה כלל-עולמית.
בעזרת הכלים אותם מספקת ג'אספר, ניתן לקשר כל מכשיר או מערכת קצה – החל ממערכות מיכון חקלאיות וכלה במערכות תעופה, על גבי כל תווך תקשורתי לרבות רשתות סלולאריות – אל ספקי השירותים השונים, ולנהל את התקשורת הזאת בעזרת פלטפורמת התוכנה כשירות, אותה פיתחה החברה. שילוב הכוחות של סיסקו וג'אספר יציע ערך מוסף מהותי בתחומים דוגמת שירותי ניידות לארגונים, מפעלים וסביבות ייצור, רכבים מחוברים, קמעונות וטכנולוגיות סליקה, תחבורה ולוגיסטיקה, ביטחון ומתקנים חכמים.
עולם האינטרנט של הדברים מאופיין ברמת מורכבות גבוהה, הנובעת מהצורך לקשר באופן מאובטח מיליוני מכשירים ונקודות קצה, לאסוף ולנתח נתונים ולקשרם עם מערכות ארגוניות נוספות. ג'אספר מפשטת את התהליכים האלה, ומסייעת לזרז את הכניסה לעידן הדיגיטאלי. פלטפורמת השירותים שלה מבצעת אוטומציה של תהליכי הניהול של שירותי IoT במכשירים הקשורים לרשת, ומאפשרת לבנות מודלים עסקיים חדשים של שירותים מקושרים, תוך יצירת תזרים הכנסות חדש ומתמשך.
הרכישה הזו מצטרפת לפורטפוליו המגוון והרחב של סיסקו בתחומי ה- IoT, שנחשב כיום למתקדם ביותר בשוק.
מנכ"ל סיסקו, צ'אק רובינס, ציין את ההזדמנות אותה פותחת העסקה בפני לקוחות, למימוש מהיר יותר של הערך העסקי הגלום באינטרנט של הדברים. "העבודה המשותפת תאפשר לספקי שירותים, ארגונים וסביבה רחבה יותר של שחקנים ושותפים לתקשר ביניהם, להציג אוטומטיזציה של תהליכים ומערכות, לנהל ולנתח מיליארדי דברים – מכשירים וחפצים הקשורים לכל רשת, תוך יצירת תזרימי הכנסות חדשים ומיצוי הזדמנויות עסקיות".
עסקת הרכישה צפויה להיסגר סופית ברבעון השלישי של השנה.

דילוג לתוכן