סינופסיס רוכשת את Black Duck Software תמורת 565 מיליון דולר

חברת סינופסיס (נאסדאק:SNPS) ו-Black Duck Software, חתמו על הסכם מחייב לפיו סינופסיס תרכוש את החברה הפרטית Black Duck, מובילה בפתרונות אוטומטיים לאבטחה ולניהול של תוכנה בקוד פתוח. הוספת פתרון ה-Software Composition Analysis תקדם את מאמצי סינופסיס בשוק אבטחת התוכנה בזכות הרחבת ההיצע של מוצריה ויכולתה להגיע ללקוחות בתחום.
על פי ההסכם המחייב סינופסיס תשלם עבור הרכישה 565 מיליון דולר, או סכום נטו של 548 מיליון דולר לאחר ניכוי מזומנים שנרכשו. בנוסף לכך, סינופסיס תיקח על עצמה חבות בגין אופציות של עובדי Black Duck שלא מומשו. העסקה תמומן על ידי סינופסיס באמצעות מזומנים מארצות הברית והיא כפופה לבדיקה הרגולטורית Hart Scott Rodino ולתנאי סגירת עסקאות מקובלים אחרים. הרכישה צפויה להיות מושלמת בדצמבר 2017.
"החזון שלנו הוא לספק פלטפורמה מקיפה שמאחדת את פתרונות התוכנה הטובים מסוגם בתחומי האבטחה והאיכות", אמר עופר מאור, מנהל תחום פתרונות ארגוניים בסינופסיס. "תהליכי פיתוח ממשיכים לצמוח ולהיות מואצים, והצירוף של Black Duck יחזק את יכולתנו לקדם אבטחה ובדיקות איכות לאורך תהליך פיתוח התוכנה, תוך צמצום הסיכון של לקוחותינו. אנו מצפים לעבוד עם הצוות המנוסה של Black Duck בדחיפת הפתרון המשולב שלנו לרמת הערך הבאה עבור לקוחותינו".
תהליך הפיתוח של תוכנות עובר שינוי גורף ומהיר, שכולל שימוש גובר בתוכנת קוד פתוח (OSS), שמהווה 60% או יותר מהקוד ביישומים של היום. השימוש בקוד פתוח אמנם מצמצם את עלויות הפיתוח ומזרז את זמן ההגעה לשוק, אך הוא מלווה באתגרים משמעותיים בנוגע לאבטחת התוכנה ולציות לרישיונות תוכנה, מכיוון שלרוב הארגונים אין שקיפות ביחס לתוכנת הקוד הפתוח בה נעשה שימוש. המוצרים של Black Duck, המובילים בתחום, מבצעים אוטומציה לתהליך הזיהוי ורישום המלאי של הקוד הפתוח ומאתרים נקודות תורפה באבטחת המידע ובעיות בציות לרישיונות תוכנה. המוצרים אף מספקים התראות אוטומטיות לנקודות תורפה חדשות שהתגלו ואשר משפיעות על הקוד הפתוח.
לקוחות מעוניינים לטפל בבעיות אבטחה ואיכות של תוכנה בשלב מוקדם ככל האפשר בתהליך פיתוח התוכנה, בכדי לאפשר שילוב ואספקה שוטפים של תוכנה (CI/CD) ומעבר לענן מחשוב. בשל הבולטות של קוד פתוח בפיתוח יישומים, זיהוי מוקדם של בעיות אבטחה וציות לרישיונות מחזק את היכולת לספק תוכנה מאובטחת ואיכותית במהירות גבוהה יותר.

דילוג לתוכן