סינופסיס ו-Helic מספקות פלטפורמת תכנון ייעודית למעגלים אנלוגיים ול-RF

הכלים של Helic משולבים לתוך פלטפורמת Synopsys Custom Design ועל ידי כך מתקבל פתרון שלם לסביבת תכנון וסימולציה של מעגלים אנלוגיים לתדרים גבוהים
סינופסיס אינק. (Nasdaq: SNPS) וחברת Helic גיבשו שיתוף פעולה לשילוב של כלי Helic לתוך פלטפורמת ה-Custom Design של סינופסיס. כלי Helic שישולבו בפלטפורמה הם כלי הסינתזה להתקני RF מדגם VeloceRF, RaptorX למידול של השפעות אלקטרו-מגנטיות וכלי ה-extraction parasitic וה-signoff לקרינה אלקטרו-מגנטית מדגם Exalto. תוצאת שיתוף הפעולה היא פתרון מלא ל-layout ולניתוח של תכנוני סיגנל מעורב, מעגלים אנלוגיים ו-RF שמודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות (EM-aware).
"מסלול התכנון הייעודי בו אנחנו עושים שימוש בתאגיד Kasei Microdevices Asahi (AKM) מבוססת על כלי ה-Custom Compiler של סינופסיס, ואנו משתמשים בפתרון של Helic לתכנון ואימות של מעגלי RF", אמר קוג'י טומיוקה, מנכ"ל AKM. "אנו מאמינים שמסלול תכנון מאוחד זה, המודעת להשפעות אלקטרו-מגנטיות, מסייע למהנדסים שלנו להגביר את קצב החדשנות שלהם ולחזק את תקינות התכנונים שלהם".
מסלול התכנון המשולב של סינופסיס ו-Helic והמודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות מספק ממשק GUI עם כלי ה-Custom Compiler בכדי לאפשר למשתמשים לבנות layouts נקיים מ-DRC של מבנים ספירליים בעלי השראות (inductor) יחיד או רבים עם VeloceRF. VeloceRF אף יוצר סמלים סכמטיים ודגמי סימולציה המוכנים לשימוש ב-Custom Compiler, וכן כללי LVS עבור האימות של ההתקנים אותם בונים המתכננים באמצעות IC Validator.
מסלול התכנון אף כולל שילוב הדוק של כלי ה-RaptorX של Helic, עבור ניתוח בתוך התכנון של השפעות אלקטרו-מגנטיות במהלך תכנון ה-layout. מודעות להשפעות אלקטרו-מגנטיות בשלב מוקדם מסייעת להפחית סבבי תיקונים במהלך אימות ה-signoff. מנוע ה-extraction parasitic לקרינה אלקטרו-מגנטית מדגם Exalto עובד עם כלי ה-StarRC של סינופסיס בכדי לספק RLCK parasitic netlist מוכן לסימולציית RF. משתמשי פלטפורמת Custom Design Synopsys יכולים לבצע סימולציה של תחום תדרים של המעגלים המשולבים שלהם בעזרת טכנולוגיית HSPICE ולנתח את התוצאות באמצעות פתרון ה-Custom WaveView.
"מתכנני שבבים הפועלים ברמות גבוהות של רוחב פס נתונים ותדירויות זקוקים ל-parasitic extraction ולניתוח מדויק שמודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות כבר בשלב מוקדם ולאורך מסלול התכנון הפיזי", אמר יורגוס קוצויאנופולוס, מנכ"ל Helic. "שילוב הטכנולוגיה שלנו בתחומי המידול המודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות, האנליזה וה-signoff בתוך סביבת ה-Synopsys Custom Compiler יאפשר ללקוחות המשותפים שלנו להפחית סבבי תכנון תוך הימנעות מהערכות יתר לשולי הביצועים (margining), צמצום guardbanding והפחתת הסיכון שיהיו הפתעות בתכנון הסיליקון".
"ככל שקהילת משתמשי ה-Custom Compiler ממשיכה לגדול, אנחנו מרחיבים במרץ את הסביבה של שותפי צד שלישי בכדי לתמוך בה", אמר ביג'אן קיאני, סגן נשיא לשיווק מוצר בסינופסיס. "במסגרת שיתוף פעולה חדש זה, עבדנו באופן הדוק עם Helic בכדי לספק פתרון חזק עבור תכנון תפור מודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות עבור הלקוחות המשותפים שלנו".
זמינות
הכלים של Helic וסינופסיס הכוללים את פתרון התכנון המשולב זמינים כעת בשתי החברות.

דילוג לתוכן