סין עושה צעדים מהירים למהפך בתעשיית התעופה – נעזרת בידע של דאסו סיסטמס

דאסו סיסטמס חוברת
לתאגיד התעופה הסיני AVIC
להקמת מרכז חדשנות תעשייתי סיני-צרפתי
המרכז שיוקם בסין ימנף את פלטפורמת 3DEXPERIENCE כדי לקדם את תפיסות הייצור של העתיד בשתי המדינות

AVIC מרכזת 30 חברות ו- 500,000 עובדים
דאסו סיסטמס ותאגיד תעשיית התעופה של סין (AVIC) הכריזו על חתימת הסכם להקמת מרכז חדשנות סיני-צרפתי, אשר יקדם חדשנות בניהול כל מחזור החיים של מערכות מורכבות בתעשיית התעופה והחלל, ובכל שרשרת האספקה התעשייתית.

החתימה על הסכם שיתוף הפעולה מהווה צעד גדול, המגיע לאחר חתימה של מזכר הבנות בין הצדדים שהתקיימה מוקדם יותר השנה. באמצעות השקעה מתמשכת מצד שתי החברות, דאסו סיסטמס ו-
AVIC ישאפו להפוך את המרכז לעמוד תווך מרכזי בתוכניות הפיתוח הלאומיות Made in China 2025 ו- Industrie du Futur. מרכז החדשנות הסיני-צרפתי המשותף ימוקם בפארק מדע תעשיית התעופה של סין ב- Zhongguancun, בייג'ין.

"כלכלת החוויות מקדמת מהפכה תעשייתית חדשה בתעשיית התעופה והחלל, עם סביבות ייצור חכמות, מרושתות ומודולריות מאוד. היא גם מביאה להיווצרותם של מודלים עסקיים המבוססים על אינטראקציה מהירה עם המשתמשים. מרכז 3DEXPERIENCE יהיה החממה המובילה לתפיסות הייצור של העתיד, פתרונות תעשייתיים חדשניים, ויכולות חדשות עבור מהנדסי המחר, כשהוא ממנף את פלטפורמת החדשנות 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס", אמר ברנרד שארלז, סגן נשיא ומנכ"ל, דאסו סיסטמס. "היעד שלנו הוא לקדם תוכניות פיתוח של התעשייה בשתי המדינות, והמרכז יהפוך לרכיב מרכזי במסגרת שיתוף הפעולה התעשייתי החדש ביניהן".

מר. זאנג קסינגו, מנכ"ל AVIC, אמר: "המורכבות של מערכות תעופה הולכת וגדלה. מערכת הנדסה מסורתית, מבוססת מסמכים, כבר לא יכולה לטפל באתגרים של מערכות מורכבות כל כך. הנדסת מערכות המבוססת על מודל דיגיטלי תהיה מנוע חשוב לקידום תעשיית התעופה בסין. אני מאמין כי הקמת מרכז החדשנות המשותף יאפשר למנף את הפתרונות המובילים בעולם של דאסו סיסטמס כדי לחקור מתודולוגיות ותהליכים טובים לקידום חדשנות ופיתוח בתעשיית התעופה הסינית".

המרכז החדש ימנף משאבים של שתי החברות כדי ליצור סביבה תומכת בחדשנות, עם שיתוף פעולה של גופי תעשייה, אקדמיה, חוקרים ומשתמשים. המרכז יתבסס על טכנולוגיות דיגיטליות מתקדמות כדי לשנות את המודל המסורתי של "תכנון-ייצור-בחינה" למודל ייצור חדש של "תכנון-וירטואלי סינתזה-דיגיטלית וייצור פיזי". הטכנולוגיות החדשניות של החברות תאפשרנה ליצור חוויות חדשניות כגון AR ו- VR, סימולציה דינאמית, ייצור תוספי (דפוס תלת מימד), וייצור מתקדם עם ריבוי רובוטים.

דאסו סיסטמס היא ספקית גלובלית מובילה של תוכנות לתכנון בתלת מימד, עם יכולות ייחודיות בתעשיית התעופה והחלל. הפתרונות שלה נמצאים בשימוש מקיף על ידי 20 יצרני המטוסים המובילים בעולם, כולל בואינג, איירבוס, לוקהיד מרטין, צסנה, והספקים המרכזיים שלהם. פתרונות דאסו סיסטמס משמשים את תעשיית התעופה והחלל הסינית במשך יותר מ- 30 שנים, ומערך האפליקציות CATIA של דאסו סיסטמס הוא מרכיב חיוני בקרב יצרני המטוסים בסין.

עם כמעט 30 חברות המעסיקות יותר מ- 500,000 עובדים, AVIC היא שותפה מרכזית של דאסו סיסטמס בסין. ל- AVIC יכולות מחקר ופיתוח חזקות מאוד, עם מערכת מחקר מדעי מתקדמת המורכבת מ- 33 מכוני מחקר, כולל Chinese Aeronautical Establishment , צוות גדול של אקדמאיים ומומחים ברמה לאומית, מעבדות לאומיות חשובות, ומעבדות מדעיות מובילות.

 

דילוג לתוכן