סימנטק אתגרה 60 מומחי אבטחה והאקרים בתחרות תקיפת סייבר הגדולה שנערכה בישראל

את האתגר ניצחה קבוצה של האקרים צעירים אשר בצעירותם מצאו פירצות אבטחה רבות באתרים מובילים בישראל  סדנת יובל נאמן ואוניברסיטת תל אביב אירחו את אתגר הסייבר הגדול בישראל בשיתוף חברת סימנטק ענקית אבטחת המידע, יחידת "אופק" של חיל האוויר ובחסות EMC- RSA והתעשיה האווירית.
תחרות הסייבר אפשרה למומחים ממגוון התחומים, האקרים, מומחי אבטחת מידע, מנהלי מערכות מידע, סטודנטים, בני נוער ואנשי מקצוע בענף לפרוץ למערכות מידע של חברה על מנת "להיכנס" לראש של ההאקרים.
האתגר דימה סביבת סייבר וירטואלית אשר מדמה פריצה לשרתים ומערכות המחשוב של בנק. באתגר היו כ- 80 משימות אשר אותם היו צריכים לעבור על מנת להגיע למידע כולל הגעה לנתוני מכשירי ATM.
הזוכים במשחק הסייבר הינם קבוצה של מומחי אבטחת מידע אשר עובדים בענף הסייבר בישראל, צעירים בני, 19, 22 ו- 26 אשר כבר בצעירותם גילו פרצות אבטחה שונות באתרים ישראלים מובילים והתריעו על כך. חלקם ללא תעודת בגרות או שלא סיימו תיכון ואשר רואים עצמם מחויבים להגן מפני פריצות של האקרים חיצוניים.
התחרות שנערכה במהלך כנס הסייבר הבינלאומי ובחסות סדנת יובל נאמן, יועדה לכל רמות המומחיות הטכנית והכניסה את המשתתפים לנעליו של ההאקר במטרה להבין את מטרותיו, את הטכנולוגיה בה הוא משתמש ואת דרך המחשבה שלו.
המשחק הדגיש את הצורך לפתח ללא הרף כישורים ייחודיים להגנה על תשתיות דיגיטליות. התחרות שהייתה בסגנון "תפוס את הדגל" אפשרה למשתתפים לבחון את מומחיותם בסביבת עולם ייחודית שפותחה על ידי סימנטק.
אנדריי וישלוב מנהל אזורי של סימנטק אשר נכח באירוע ציין כי "כבר ממשחק זה שבו תקפו ההאקרים מערכות בנק ניתן יהיה להשיג מידע רב על פרצות אבטחה. מדובר בקבוצה של כמה עשרות האקרים ומומחי סייבר מהטובים בישראל. זו הפעם ה- 16 שסימנטק עורכת את תחרות הסייבר באירופה כשהכוונה לקיים משחק דומה בינלאומי שבו האקרים ממדינות שונות יתחרו אלו באלו".

דילוג לתוכן