סיום התמיכה במערכות XP עלול להוביל לגל חסר תקדים של מתקפות סייבר

כך לפי חברת האבטחה טרנד מיקרו וזאת זאת בעקבות השילוב עם הפסקת התמיכה של אורקל בג'אווה 6 ויצירת פרצה שתנוצל להחדרת נוזקות  סיום התמיכה של חברת מיקרוסופט במערכת ההפעלה Windows XP, הצפויה במחצית שנת 2014, בשילוב עם הפסקת העדכונים ליישומי גרסת ג'אווה 6, עלול להוביל לגל חסר תקדים בהיקפו של מתקפות סייבר, כך מעריכים מומחי ענקית אבטחת המידע טרנד מיקרו (Trend Micro).
כידוע, חברת אורקל הפסיקה לשחרר עדכונים ליישומי גאווה 6 כבר במהלך חודש פברואר 2013. בעקבות זאת, מספר חודשים לאחר מכן, בחודש אוגוסט, התחוללו התקפות סייבר כתוצאה מפרצות האבטחה שנוצרו – התקפות אשר הפכו בהדרגה למתוחכמות יותר ויותר. הערכה היא כי בתקופה זו כמחצית מכלל המשתמשים יישמו עדיין בג'אווה 6 ואין כרגע אינדיקציה ממשית לכך שנתון זה השתנה משמעותית מאז.

"אולם זוהי הסנונית הראשונה של מה שצפוי לקרות ב – 12 באפריל, 2014, יום לאחר העדכון האחרון של מערכת ההפעלה Windows XP", מזהיר כריסטופר באד, אנליסט בטרנד מיקרו. "בעקבות זאת, מערכת ההפעלה תהיה נתונה תחת אותה סיטואציה בעייתית בדיוק כפי שקרה לג'אווה 6 וההשפעה המצטברת של נקודות התורפה שיתגלו על ידי גורמים עוינים תנוצל לביצוע מתקפות".
על פי הערכות לא רשמיות, כ – 20 אחוז או 500 מיליון משתמשים בעולם עדיין עובדים עם ה – XP וחוסר הרצון של רבים מהם לעבור למערכת ההפעלה Windows 8 עלול להחמיר את המצב. רבים מהם מעדיפים להישאר עם הגרסה הישנה יותר על אף איום האבטחה שכרגע אינו נתפס על-ידם כמוחשי. "המשמעות היא, כי ככל שמועד פקיעת התמיכה של מיקרוסופט ב – XP מתקרב, מספר גבוה ביותר של משתמשים יישארו ללא תמיכת אבטחה הולמת במערכת ההפעלה שלהם", כותב באד בבלוג החברה.
"השילוב בין סיום התמיכה ב – XP עם הפסקת העדכונים ביישומי הג'אווה 6, יוביל בפועל ליצירת נקודת תורפה חמורה ביותר במערכות המחשוב של משתמשים בעולם ולגל חסר תקדים של מתקפות סייבר".
טרנד מיקרו נערכת לקראת אפשרות כזו ובאמצעות כלי אבטחת המידע שלה – Deep Security וה – OfficeScan ובשילוב מודולים של פיירוול למניעת חדירת נוזקות – מספקת הגנה מירבית ללקוחותיה. יחד עם זאת, ההמלצה כמובן, היא למחוק בהקדם את הג'אווה 6 מהמחשב ובמקביל להחליף את ה – Window XP לגרסה חדשה יותר.

לפוסט המקורי: http://bit.ly/1lb4LP8

 

דילוג לתוכן