מדפסת j750 של חברת סטרטסיס

סטרטסיס ומטריאלייז מקדמות ייצור של מודלים אנטומיים למטופל ספציפי, באמצעות הדפסה במדפסת תלת ממד

שיתוף פעולה בין חברת סטרטסיס (חברה ישראלית בינלאומית המפתחת ומייצרת מדפסות תלת ממד) לחברת מטריאלייז (מפתחת תוכנת הדפסת תלת ממד, היחידה בעולם, שאושרה על ידי מנהל המזון והתרופות של ארצות הברית) מאפשר לקדם ייצור של מודלים אנטומיים למטופל ספציפי, באמצעות הדפסה במדפסת תלת ממד.

החברות 'סטרטסיס' (SSYS) ו-'מטריאלייז' מחויבות כעת לספק מערכות הדפסת תלת ממד מגוונות עבור בתי חולים ורופאים, על מנת שאלו יבנו מבנים אנטומיים, כבר במקום הטיפול עצמו.

מיניאפוליס ורחובות, ישראל – בנוסף ליצירת המודלים הרפואיים המודפסים בתלת ממד, חברת סטרטסיס מרחיבה את יחידת המדפסות והחומרים, בשיתוף עם חברת מטריאלייז, כחלק מתוכנת ההדפסה והשעתוק של האחרונה ובאישור מנהל המזון והתרופות בארה"ב.

התוצאה הסופית הינה מערכת הדפסת תלת ממד הרב-גונית ביותר שנוצרה עבור בתי חולים ורופאים. הדבר מקדם ייצור של מודלים אנטומיים דמויי חיים למטופל ספציפי, למטרות אבחון בשילוב עם כלים אחרים ושיפוט קליני מומחה.

טכנולוגיית ההדפסה 'פולי-ג'ט', המאופיינת בפתרונות עם מגוון צבעים וחומרים רחב, כוללת כעת את מדפסות תלת הממד 735J 750J ואת מדפסת תלת הממד בעלת הביצועים הגבוהים – Objet30 Prime. תוכנת המימיקה של חברת מטריאלייז היא תוכנת הדפסת תלת ממד הראשונה, ונכון להיום היחידה, אשר אושרה על ידי מנהל המזון והתרופות של ארצות הברית לטובת יצירת מודלים אנטומיים של מטופלים. התוכנה עוצבה בצורה שתאפשר לרופאים ובתי חולים למנף את הדפסת התלת ממד במקום הטיפול עצמו. בדרך זו, ייווצר מקור אמין ובר-סמכא לשימוש בעת תכנון ניתוחים ולתקשורת בין-תחומית.

אייל מילר, ראש המחלקה הרפואית-עסקית של 'סטרטסיס': "בהיסטוריה הרפואית, תכנון כירורגי נסמך על הדמיית דו-ממד אשר דרשה מרופאים לשחזר בצורה מחשבתית בלבד, את המבנה האנטומי של המטופל. עם זאת, הדפסה תלת ממדית פיתחה את הנגישות הנדרשת, על ידי הנחת רפליקה מדויקת של אנטומיית המטופל לידיו של הרופא. שיתוף הפעולה שלנו עם חברת מטריאלייז הינו צעד משמעותי בפיתוח הפוטנציאל של טכנולוגיה זו – לטובת רווחת המטופל", כך לפי מר אייל מילר, ראש המחלקה הרפואית-עסקית של 'סטרטסיס'." כיום, כל מדפסת תלת ממד המשמשת בית חולים, בין היתר לצורכי מודלים רפואיים, מצוידת בתוספות פתרון תוכנה המאושרים על ידי מנהל המזון והתרופות בארצות הברית.

בחודש מרץ 2018, מימיקת ההדפסה של 'מטריאלייז' אושרה על ידי מנהל המזון והתרופות של ארה"ב ובכך, ולפי דוחות החברה היא מהווה את פתרון הדפסת תלת הממד הכולל והמקיף למשעי עבור מודלים אנטומיים והיחידי עם סעיף 510K (אישור שניתן על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי המוכיח כי מוצר או תוכנה הינם שווי ערך למוצר שאושר טרם שנת 1976). מתוך רשימת עשרים בתי החולים המובילים ברחבי ארה"ב, כפי שדורגו בדו"ח 'חדשות ארצות הברית והעולם', ששה-עשר בתי חולים הטמיעו מערכת הדפסת תלת ממד רפואית ובשימוש טכנולוגיית השעתוק של חברת 'מטריאלייז'.

בריאן קרוצ'פילד, סגן הנשיא והמנהל הכללי של חברת מטריאלייז בצפון אמריקה: "בזכות האימות ותהליך ההסמכה של טכנולוגיית הדפסת תלת הממד של סטרטסיס, אנו מספקים לרופאים ולבתי החולים גישה משופרת למודלים אנטומיים איכותיים לטובת רווחתם האישית של המטופלים. הוספת מדפסות מרובות צבעים וחומרים לרשימת המדפסות המאומתות, נועדה לאפשר לספקי שירותי הבריאות ליישם הצעות רב-תכליתיות אשר יכולות לתמוך במקרים המורכבים ביותר ובמגוון רחב של התמחויות כירורגיות – כל אלו במדפסת אחת. מטריאלייז נוקטת בגישת חומרה-אגנוסטית לפיתוח תוכנה ומציעה שותפות גמישה עם חברות מובילות בתחום מדפסות תלת הממד, כגון – סטרטסיס'– חברה המחויבת לטיפול בדרישות הקהילה הרפואית."

מדפסות תלת הממד 750J/735J של סטרטסיס, מסוגלת לפתח מודלים מורכבים מאוד באמצעות מספר מרקמים, תוך שילוב של חומרים רכים וקשיחים, על מנת לחקות רקמת אדם. השילוב הייחודי של שקיפות עם יצירה מחדש של צבעים מרובים, מבטיח כי המתרגלים יוכלו להבחין באנטומיה, להתעמק במבנים קריטיים בתוך העתק של איבר וליצור ייצוגים מציאותיים של כל עצם, רקמה ואיבר.

מדפסת תלת הממד Objet30 Prime של 'סטרטסיס' הינה פלטפורמת שולחן עבודה יעילה וחסכונית, המספקת נקודת פתיחה לבתי חולים המחפשים פתרון הדפסה מקומי – מבלי להתפשר על איכות, רזולוציה או דיוק. ההצעה הרב-תכליתית תומכת במגוון של מודלים ויישומים אנטומיים, כולל אורתופדיה, לב, נוירוכירורגיה ושימושים אחרים להדמיה, תכנון כירורגי, הכשרה וחינוך.

דילוג לתוכן