סטודנטים ב'עזריאלי מכללה להנדסה' בירושלים בפרויקט מחקרי משותף עם Bridon Technology Centre אנגליה

שני סטודנטים מהמחלקה להנדסת חומרים מתקדמים בעזריאלי מכללה להנדסה ירושלים, רעות אשכנזי ואנדריי גוטנברג יזמו וביצעו פרויקט מחקרי משותף בין Bridon Technology Centre באנגליה, לעזריאלי מכללה להנדסה בירושלים.
שילוב המכללה עם חברת ברידון לצורך ביצוע מחקר זה, בוצע על ידי פרופסור איתן מנור וד"ר רונן אשכנזי מנכ"ל חברת מתרון M.R.E. Matron Rope AND Wire Rope Engineering העוסקת בפתוח טכנולוגי וניסויים לכבלי פלדה ומצויה בקשרים עסקיים עם חברות מובילות בעולם.
הפרויקט בוצע בהנחית בהנחיית Eng. Steve Smith ממפעל Bridon Technology Centre ובהנחיית פרופ' איתן מנור ופרופ' אביגדור זנגביל מעזריאלי, מכללה להנדסה ירושלים.
במסגרת הפרויקט שהו רעות אשכנזי ואנדריי גוטנברג, במרכז הטכנולוגי של חברת BRIDON BTC Bridon Technology Center במשך שלושה חודשים וביצעו מחקר בסיסי הדן בהשפעת פרמטרים שונים בייצור חוטי פלדה על התכונות המכאניות של החוטים.
רעות ואנדרי בצעו את המחקר במסגרת לוח זמנים אינטנסיבי שכלל השתלבות במתקני הבדיקה של ברידון, תהליכי הייצור והפתוח. במהלך העבודה אף נעזרו במעבדות המחקר של אוניברסיטת מנצ'סטר לבחינת דגימות שיוצרו במהלך הפרוייקט. חברת ברידון הביעה את שביעות רצונה משיתוף הפעולה ומתוצאות המחקר.
שיתוף פעולה זה הנו אבן דרך ליצירת קשר פתוח ומחקר בין מכללת עזריאלי לבין חברות ומרכזי מחקר בעולם ומהווה דוגמא למחקר החושף את הסטודנט לצרכי התעשייה והמחקר בתחומי החומרים.
לדברי ראש המחלקה להנדסת חומרים מתקדמים, פרופ' איתן מנור: "מטרת הפרויקט היא לאפשר לסטודנט – המהנדס לעתיד, לנצל באופן אינטגראלי את הידע המדעי, ההנדסי והטכנולוגי שרכש במהלך לימודיו, כדי לפתור או לחקור בעיה בתנאים זהים ככל האפשר לתנאי עבודתו של מהנדס חומרים בתעשייה או במחקר.
"על סמך ניסיון זה, והתרומה הרבה למכללה ובפרט לסטודנטים, ובשיתוף פעולה עם פרופ' איתן מנור, אנו נסייע ונאתר תחומי מחקר אקטואליים בחברות בעולם בתחומי חוטי הפלדה וסיבים סינטטיים מתקדמים. כאשר סטודנטים מהמכללה יוכלו להשתלב במחקרים אלה" דברי ד"ר רונן אשכנזי.

דילוג לתוכן