סטארטאפים בוגרי האקסלרטור של מיקרוסופט גייסו 72.5 מיליון דולר בחמשת החודשים האחרונים

9 חברות סטארטאפ שסיימו בהצלחה את תכנית האקסלרטור של מיקרוסופט, גייסו בחמשת החודשים האחרונים כ-72.5 מיליון דולר. בין בוגרי התכנית שגייסו את הסכום חסר התקדים (בתקופה המקבילה אשתקד, סכום הגיוס הכולל עמד על כ-14.9$ מיליון), ניתן למצוא חברות המציעות פתרונות חדשניים במגוון רחב של תעשיות ותחומים.
בין הגיוסים הבולטים, ניתן למנות כמה חברות ומיזמים המציעים שינוי של ממש בתחומי העיסוק שלהן לדוגמא: חברת Medisafe, שפיתחה ממשק חדשני שעושה סדר במרשמי תרופות ובאמצעות אפליקציה יעודית מסייע במתן תזכרות נטילת תרופות ומארגן את המידע הדרוש לנוטל התרופה, שגייסה 14.5 מיליון דולר, Spotinist, המספקת לחברות וארגונים המשתמשים בטכנולוגיית ענן, שכבה וירטואלית נוספת החוסכת בעלויות ותורמת לביצועים שגייסה 15 מיליון דולר וחברת Taranis, שפיתחה כלי מתקדם לחקלאים המסייע בפיקוח על גידולים באמצעות ניתוח Big Data שגייסה 7.5 מיליון דולר.
Loom – (6$ מיליון, מחזור 9) – פתרון Analytics מבוסס AI.
Ownbackup – (7$ מיליון, מחזור 7) – פתרון גיבוי מבוסס טכנולוגיית Cloud-to-cloud.
Aidoc – (7$ מיליון, מחזור 9) – טכנולוגה רפואית המשתמשת ב-Deep Learning ו- AIומסייעת לרופאים באיבחון מטופלים.
Spotinst – (15$ מיליון, מחזור 8) – פתרון המספק שכבת ענן וירטואלית לעסקים החוסכת בעלויות ותורמת לביצועים.
Taranis – (7.5$ מיליון, מחזור 6) – חברה המשתמשת בחיזוי מזג-אוויר מתקדם ובניתוח Data בכדי לספק מידע חיוני לחקלאים.
Genoox – (6$ מיליון, מחזור 8) – פתרון Big Data המאפשר פיתוח של רופאה מותאמת אישית.
Bitdam(3$ מיליון, מחזור 10) – חברת Security המתמודדת עם איומים מוכוונים ומגינה מפני איומי רשת.
Medisafe – (14.5$ מיליון, מחזור 1) – המספקת אפליקציות מובייל אישיות ומשפחתיות המסייעות בארגון מרשמי תרופות.
Paykey – (6$ מיליון, מחזור 8) – מאפשרת למשתמשים לשלוח כסף בתוך אפליקציות צ'אט ורשתות חברתיות.

נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל: "מדובר בשורה של סטארטאפים המביאים עמם בשורה חדשנית ושביכולתם לשנות תעשיות שלמות. מטרתה של תכנית האקסלרטור היא להקנות כלים לחברות בתחילת דרכן שיסייעו להן לממש את הפוטנציאל האדיר שאנו מוצאים בהן. אנו שמחים לראות כי הכלים שמקבלים היזמים שמשתתפים בתכנית האקסלרטור,באים לידי ביטוי גם בהשקעה כספית ברעיונות פורצי הדרך שלהם".
האקסלרטור הראשון של מיקרוסופט הוקם בישראל ומאז שוכפל ל-7 אקסלרטורים בעולם: בברלין, לונדון, הודו וסין ובמטה מיקרוסופט העולמית בסיאטל. האקסלרטור המקומי, בראשות נבות וולק מהווה כלי נוסף של מיקרוסופט לתרום לאקו-סיסטם המקומי של התעשייה, ודרכו נעשים הרבה מאוד חיבורים שתורמים לקהילה וכן חיבורים עסקיים עם לקוחות ומשקיעים במקביל ללמידה המואצת ב-4 החודשים של ההשתתפות באקסלרטור.
בימים אלו, מתבצע גיוס הסטארטאפים למחזור ה-11 של האקסלרטור של מיקרוסופט כאשר הדגש הוא על סטארטאפים ברמת בשלות גבוהה המוכנים להתקשרות מול תאגידים גדולים בתעשיות השונות.

דילוג לתוכן