סוני ודוקומו ינסו רכב קונספט ללא נהג באמצעות ניסוי של רשת G5 בגואם

טוקיו, 27 במרץ 2019, (BUSINESS WIRE):

חברת סוני ו-NTT DOCOMO, INC. הודיעו היום שהן ינסו ביחד את  רכב הקונספט ללא נהג של סוני, New Concept Cart SC-1, שמשתמש בטכנולוגיות סלולר G5 לפונקציות נשלטות מרחוק שונות. הניסוי יתבצע באמצעות רשת הניסוי DOCOMO 5G Open LabTM בגואם, שתספק אמצעי ניסוי וסביבת אימות בחוץ שתיבנה על ידי דוקומו ותופעל על ידי DOCOMO PACIFIC, INC., חברת בת בבעלות מלאה של דוקומו.

הניסוי יאמת תמסורת נתונים וביצועים תפעוליים שדרושים כדי לשלוט מרחוק בקרון ממרחק רב באמצעות הקישוריות המאוד מהירה, מסיבית ועם קיבולת גדולה והשהיה קצרה בין מכשירים. זה יהיה הניסוי המשותף השני של החברות בטכנולוגיות G5, אחרי ניסוי שבוצע ביפן ב-2017 כדי לבדוק את התמסורת בזמן אמת של וידאו HD באמצעות מערכת G5 למערכת שילוט דיגיטלי 4K שהוצמדה לצד החיצוני של הקרון.

New Concept Cart SC-1 הוא רכב מאוד קונספטואלי שכולל טכנולוגיות של בינה מלאכותית ורובוטיקה שפיתחה סוני. חיישני תמונה שעולים על הראייה האנושית מורכבים בקידמת הרכב, מאחור ומשני הצדדים כדי לספק לנוהג מרחוק וידאו באיכות גבוהה של האזור מסביב, וגם לנוסעים בתוך הרכב, למשל, כדי להראות להם סצנות מציאות רבודה מבדרות של האזור מסביב. אפשר להשתמש במערכת השילוט הדיגיטלי 4K להצגת פרסומות ותוכן אחר בהפרדה באיכות גבוהה לעוברים ושבים.

בעתיד סוני ודוקומו ימשיכו לשתף פעולה כדי להרחיב את היישום של טכנולוגיות G5.

DOCOMO 5G Open Lab הוא שם מסחר של NTT DOCOMO, INC.

דילוג לתוכן