שוקי אברמוביץ, יו"ר דירקטוריון סומוטו

סומוטו תחלק דיבידנד של 65 מיליון שקל ותבחן רכישות בתחומי הקנאביס והאוטו-טק

סומוטו מודיעה כי תחלק דיבידנד של 65 מיליון שקל עם תשואה של 38% – בכפוף להשלמת מכירת החברה; תבחן כניסה לתחומי הקנאביס הרפואי וטכנולוגיית הרכב

 

חלוקת הדיבידנד היא בהמשך להודעת החברה לאחרונה על מכירת פעילותה לחברה פרטית בשליטת צביקה בארינבוים, בתמורה מקסימלית של עד ל-50 מיליון דולר (מותנה בעמידה מלאה ביעדים). כמו כן, דירקטוריון החברה הודיע על הקמת ועדה משלושה חברי דירקטוריון, לבחינה ואיתור פעילויות והזדמנויות חדשות להשקעה ורכישה, ביניהן קנאביס רפואי וטכנולוגיית רכב – שני תחומים המציגים התפתחויות חדשות בקצב מהיר

 

סומוטו (ת"א: סמטו), חברה ישראלית בעלת פעילות גלובלית, המתמחה בשיווק ופרסום באינטרנט, בוידאו ובמובייל ובהפצת תוכנות ואפליקציות עבור סביבות PC, Android ו-iOS, מדווחת כי דירקטוריון החברה החליט כי בכפוף להשלמת העסקה למכירת פעילות של סומוטו לחברה פרטית, בשליטת צביקה בארינבוים, בתמורה מקסימלית של עד ל-50 מיליון דולר (מותנה בעמידה מלאה ביעדים), יחולק לבעלי המניות דיבידנד בהיקף של כ-18 מיליון דולר (כ-65 מיליון שקל המהווים תשואת דיבידנד של כ-38% ביחס לשווי החברה ליום דיווח זה, ומהווים כ-90 אגורות למניה).

 

היקף זה גבוה מהיקף הדיבידנד, בסך של כ- 60.5 מיליון שקל, שחילקה החברה מאז הנפקתה.

 

כמו כן, החליט דירקטוריון החברה על הקמת ועדה, שתורכב משלושה חברי דירקטוריון, לצורך בחינה ואיתור של פעילויות והזדמנויות חדשות שבכוונת החברה להתמקד בהם. בין התחומים גם קנאביס רפואי, תחום חדשני אשר מתפתח לאחרונה בקצב מסחרר ואשר החברה רואה בו פעילות ממשית ובעלת פוטנציאל רב עם דגש על חברות משמעותיות בתחום המחקר הקליני, מו"פ ופורמולציות. תחום נוסף הוא ה- Automotive/AutoTech- תחום פורץ דרך, המציע בין השאר, פתרונות אוטונומיים שונים לרכבים, מערכות בטיחות מתקדמות לרכב ואיסוף מידע מהרכבים.

 

החברה החלה לבחון חברות בתחומים אלה והיקף ההון המשמעותי שבידי החברה ושצפוי לעמוד לרשותה בכפוף להשלמת עסקת מכירת נכסיה, יאפשר לה לרכוש חברה ו/או חברות משמעותיות בתחום ולהשקיע סכומים מהותיים על מנת להפוך לשחקן מרכזי בתחום.

 

להערכת הנהלת החברה, נכון ליום 31 במרץ 2019, לחברה קופת מזומנים לרבות מזומן מוגבל בסך של כ-18.6 מיליון דולר, ויתרה נטו בניכוי אשראי מתאגיד בנקאי בסך של כ-14.5 מיליון דולר. השלמת העסקה כפופה לאישור האסיפה הכללית של בעלי המניות של סומוטו אשר צפויה להתקיים ב-23 לחודש מאי 2019.

 

שוקי אברמוביץ, יו"ר דירקטוריון סומוטו: "בהינתן השלמת מכירת נכסי סומוטו לחברה פרטית כפי שדיווחנו ועמידה מלאה באבני הדרך, ובטרם מיצינו תקופת ה Go-Shop, ברשות סומוטו תהא קופת מזומנים בהיקף של כ-65 מיליון דולר, הכוללת את תמורת העסקה המלאה בכפוף לעמידה ביעדים וכן את יתרת המזומנים של החברה. קבלת התמורה מהשלמת העסקה, במועד השלמתה, צפויה להוסיף לקופת החברה סך של כ-29 מיליון דולר. על רקע זה החלטנו כי עם השלמת העסקה סך של כ-18 מיליון דולר, יותר מרבע מקופת המזומנים העתידית, וכ-40% מקופת המזומנים במועד השלמת העיסקה, יחולק כדיבידנד לבעלי המניות של החברה. בנוסף, לאחר השלמת העסקה נבחן כניסה לתחומי פעילות, אשר, להערכתנו, עשויים להציף ערך משמעותי רב לחברה, ביניהם תחום הקנאביס הרפואי ותחום ה Automotive/AutoTech. אנו משוכנעים כי היקף המשאבים הזמינים של החברה צפוי לאפשר לנו להפוך לשחקן מוביל בתחום הפעילות בו נבחר."

 

לאחרונה אישר דירקטוריון החברה עסקה למכירת כלל פעילותה העסקית של החברה באמצעות מכירת נכסים לחברה בשליטתו של מר צביקה בארינבוים. התמורה המקסימלית לחברה, עם השלמת העסקה ובהתקיים עמידה מלאה ביעדים וכן פרעון מלא של הלוואת מוכר שתינתן לרוכשת לצורך מימון חלק מתמורת המכירה, לרבות הריבית בגינה, צפויה לעמוד על כ-50 מיליון דולר וזאת בהתעלם מהשלכות המס בגין העסקה, אם תתקיימנה ובהתעלם מהוצאות בגין השלמת העסקה. במסגרת העסקה ישולם לחברה, במועד השלמת העסקה, תשלום שאינו מותנה בסך 36.72 מיליון דולר. תשלום נוסף של 48% מסך הרווחים, לפני הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות (EBITDA) של החברה וחברות הבנות בגין החודשים אפריל ומאי 2019, אך לא יותר מ-1.54 מיליון דולר (שישולם לחברה בתום שלושה חודשים ממועד השלמת העסקה) ותשלום מבוסס יעדים, של עד 11 מיליון דולר, ישולם לחברה בתום 3 שנים ממועד סגירת העסקה ובכפוף לעמידה ביעדים. סומוטו תעמיד לרוכשת ביום סגירת העסקה הלוואת מוכר לשנתיים הנושאת ריבית של 5.4%, בסך של כ-7.4 מיליון דולר, המהווה 20% מגובה התשלום בסגירת העסקה.

 

סומוטו פירסמה תוצאות מקדמיות חזקות לרבעון ראשון 2019 המשקפות המשך עליה ב- EBITDA ובשיעורי ה-EBITDA  בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. ה- EBITDA צפויה להסתכם בכ-3.5-4.0 מיליון דולר, גידול משמעותי ביחס ל- EBITDA של כ-2.2 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2018. שיעור ממוצע טווח תחזית ה- EBITDA היווה כ- 32% מההכנסות, שיפור משמעותי בהשוואה לרבעון הראשון 2018. ההכנסות צפויות להסתכם בכ-11.5-12.0 מיליון דולר.

 

סומוטו היא חברת תוכנה ישראלית בעלת פעילות גלובלית, העוסקת בשיווק באינטרנט, פירסום בווידאו, ובשיווק, הפצה, פיתוח והתקנה חכמה אוטומטית של אפליקציות ממפרסמים שונים, פתרונות מוניטיזציה ופתרונות מעקב ודיווח לתעשיית התקנת האפליקציות למחשבים אישיים ולמכשירי סלולר. זאת באמצעות טכנולוגיות מתקדמות אותן פיתחה החברה. בהתאם לאסטרטגיית הצמיחה של סומוטו ובמטרה להעמיק את פעילות החברה בסביבת Mac, רכשה החברה בשנת 2014 את חברת ג'ניו כחברה בת בבעלות מלאה. ג'ניו עוסקת בפיתוח טכנולוגיות מוניטיזציה ופרסום  מותאם משתמש באינטרנט לסביבת ה- Mac, ומוצר הדגל שלה הוא דף בית חכם, זוכה פרסי חדשנות, המבוסס על טכנולוגיית בינה מלאכותית מוגנת פטנטים לצורך התאמת התוכן להעדפות המשתמש. החברה מייצרת הכנסות משאילתות חיפוש של המשתמשים בדף הבית החכם, ומפרסום ושיווק בדף זה. במאי 2014 רכשה סומוטו את חברת טאבאטו כחברה בבעלות מלאה. טאבאטו פועלת בתחום המובייל ורכישתה היתה חלק מאסטרטגיית החברה לחדור לתחום ולהרחיב את בסיס השותפים העסקיים. בינואר 2016 רכשה סומוטו את חברת טרסר טיוד כחברה בבעלות מלאה. טרסר מציעה למפרסמים ובעלי תוכן במובייל ובדסקטופ פתרונות מוניטיזציה מבוססי פרסום בוידאו, ישירות מול ספקי שטחי פרסום באינטרנט או באמצעות חברות צד שלישי. רכישת טרסר מהווה מנוע צמיחה חשוב עבור סומוטו בשנים הקרובות והיא חלק מחזונה להשגת דריסת רגל והעמקת הפעילות בתחום הפרסום בוידאו ובמובייל, אותו זיהתה כסינרגטי, אטרקטיבי, ובעל קצב צמיחה מהיר. בספטמבר 2016 רכשה החברה את Meme Video שהינה חברה טכנולוגית העוסקת אף בתחום הפרסום בווידאו ובמובייל. סומוטו פועלת באמצעות מספר רב של שותפים ומפיצה מגוון אפליקציות. החברה נוסדה ב-2009 ומשרדי ההנהלה שלה נמצאים בתל אביב.

 

דילוג לתוכן