סוללת הסמארטפון התעייפה? mobeego הישראלית משיקה מטען חד פעמי זול לסמארטפונים

מטען mobeego™, המתואר על ידי החברה כ"משקה אנרגיה לטלפון הנייד", כולל יחידת טעינה, שמחירה כ-2.5 דולר, ומתאם זעיר שמומלץ לשאת באופן קבוע
mobeego מתכננת להקים מערכי הפצה למוצר החדש, אשר יימכר בחנויות נוחות, קיוסקים, מוקדי בילוי ואירועים ומגוון רחב של נקודות מכירה בכל רחבי העולם
חברת הסטארט אפ הישראלית mobeego משיקה בארץ ובעולם את המטען החד פעמי mobeego™ המאפשר לטעון את סוללת הסמארטפון למשך עד 4 שעות במחיר של כ-2.5 דולר ליחידת טעינה. mobeego™, שפותח ומיוצר על ידי החברה הישראלית, מתואר על ידי החברה כ"משקה אנרגיה לטלפון הנייד" ויחידת הטעינה אף מעוצבת בצורה של פחית משקה אנרגיה. המטען מיועד להוות פתרון זול, פשוט, מיידי וידידותי לסביבה לשימוש רציף וחסר דאגות במכשירי סמארטפון, ללא כל צורך במטען רגיל, בטעינה מוקדמת של היחידה, בכבלים או בשקע חשמל זמין. mobeego™ מתאים לשימוש בטלפונים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד, טלפונים מבוססי מערכת ההפעלה iOS של אפל וכן ברוב מכשירי הטלפונים הניידים הישנים.
mobeego, אשר המציאה את המטען הידידותי לסביבה ופיתחה אותו במשך למעלה משנה, מתכננת להקים מערכי הפצה מבוססי זכיינים בישראל ובכל רחבי העולם, בדגש על המדינות המפותחות. mobeego כבר נמצאת במגעים מתקדמים עם זכיינים פוטנציאליים במדינות שונות דוגמת ארצות הברית, ישראל, גרמניה, צרפת ודרום אפריקה. בשלב הראשון בכוונת החברה למכור מאות אלפי מטענים בחודשים הקרובים ומיליוני יחידות בשנה במהלך שנת 2016.
חברת mobeego הוקמה בשנת 2014 על ידי צוות של יזמים ישראלים. החברה ממוקמת באזור אשדוד ועושה שימוש במרכז ייצור בסין. חזון החברה הוא להבטיח למשתמשי טלפונים ניידים בכל העולם אנרגיה סלולרית שתהיה זמינה על המדף בכל חנות נוחות או קיוסק, בכדי שאף בעל טלפון נייד לא "ייתקע" ללא סוללה במהלך היום.
המטען החד פעמי mobeego™ מיועד לשימוש באינספור מצבים בהם סוללת הטלפון הנייד מתרוקנת – דוגמת הליכה ברחוב או בטבע, נסיעה בתחבורה ציבורית, בילוי באירועי תרבות וספורט, טיול בטבע, טיסה וכל מצב שבו המשתמש אינו יכול או מעוניין לטעון את הטלפון במטען רגיל.

המטענים המיידיים מיועדים להימכר בפריסה רחבה ביותר בישראל ובעולם – בקיוסקים, חנויות נוחות, ובמגוון נקודות מכירה אחרות, וביניהן תחנות תחבורה ציבורית, מכונות אוטומטיות, בתי חולים, שדות תעופה, בתי קולנוע, תיאטראות, אצטדיונים, מוקדי בילוי ומוקדי אירועים כגון קונצרטים והצגות.
mobeego גם משיקה גרסה נוספת למטען שלה, אשר מאפשר לטעון מצלמות אקסטרים דוגמת GoPro Hero, Xiaomi Yi ומגוון מצלמות אקסטרים אחרות. החברה מתכננת לשווק את המטען בחנויות לציוד ספורט אקסטרים ובאתרי סקי, בכדי לוודא שחובבי ספורט אקסטרים לא יחמיצו רגע בשל היעדר אנרגיה.
בשעת הצורך, המשתמש ירכוש את המטען בנקודת מכירה קלה לגישה ויטעין את הסוללה תוך כדי המשך השימוש בטלפון. בכדי לשמור על איכות הסביבה, כל משתמש יוכל להשליך את "פחית האנרגיה לסלולר" למתקן ייעודי בנקודות המכירה של mobeego™. הסטארט אפ הישראלי מפתח כעת דגם חדש שייכנס לשימוש בקרוב. בדגם זה, בכוונת החברה להחזיר פיקדון לאותם משתמשים שימחזרו את הסוללה.
מטען mobeego™ כולל שני אלמנטים פשוטים. האחד הוא מתאם זעיר המתאים לטלפונים מבוססי אנדרואיד ואפל, אשר מתחבר לשקע הטעינה של הטלפון. mobeego ממליצה לרכוש את המתאם באופן חד פעמי בנקודות המכירה הרבות שייפרסו בארץ ובעולם תמורת מחיר של כ-5 דולר (הכולל גם יחידת טעינה ראשונה בחינם) ולהחזיקו באופן קבוע במקום זמין כגון בארנק, בתיק או במחזיק המפתחות. האלמנט השני הוא יחידת הטעינה, אשר מורכבת על גבי המתאם ונצמדת לחלק התחתון של הטלפון, ומחירה צפוי להיות כ-2.5 דולר. יחידת הטעינה מאפשרת להמשיך להשתמש במכשיר הנייד בזמן שהסוללה נטענת. הטעינה מספקת 1-4 שעות שימוש במכשיר, בהתאם לאינטנסיביות השימוש בסוללה. יחידת הטעינה של mobeego™ ניתנת לשימוש במשך 10 שנים, במידה והצרכן קונה את היחידה לצורך שימוש עתידי או גיבוי.
קונספט העיצוב של יחידת הטעינה של mobeego™ הוא של פחית משקה אנרגיה, המספקת כוח נוסף לטלפון הנייד במהלך היום בצורה הקלה ביותר האפשרית. המוצר מופרד למתאם וליחידת טעינה בכדי לחסוך מהלקוח את הצורך לשאת איתו מוצר גדול, לאפשר לו להשתמש במתאם מספר רב של פעמים ולהקל על המיחזור של יחידת הטעינה. רוב מוצרי mobeego™ יימכרו במארזי יחידה בודדת ובמארזים כפולים (double shot). כמו כן, המוצרים יימכרו במארזי שישיה ללקוחות המעוניינים להצטייד באנרגיה סלולרית לטווח ארוך יותר עבור מטרות כגון טיולים ארוכים.
מטען mobeego™ תואם לתקני CE ו-FCC והסוללה שלו תואמת לתקן UL. המתאמים של mobeego™ שוקלים 4 גרם וגודלם 2.2 ס"מ X 2.6 ס"מ. יחידות הטעינה ("פחיות האנרגיה") שוקלות 24 גרם וגודלן 2.2 ס"מ X 4 ס"מ. מתח המוצא הוא 5 וולט וזרם המוצא – 650 מילי-אמפר (mA). המוצרים ארוזים ביעילות מירבית בכדי למזער את שטח האחסון הנדרש ואת עלויות ההובלה.

 

דילוג לתוכן