סוכנות אבטחת המידע של משרד ההגנה בארה"ב העניקה לשירותי הענן של יבמ את אישור האבטחה הגבוה ביותר

הסוכנות האמריקאית להגנת מערכות מידע, (U.S. Defense Information Systems Agency – DISA) אישרה ליבמ לספק שירותי ענן ברמת האבטחה הגבוהה ביותר המוגדרת על ידי משרד ההגנה – Impact Level 5 – למידע מבוקר. בכך, נסללה הדרך בפני גופים במשרד ההגנה המעוניינים לנצל את החדשנות המוצעת בסביבת ענן, ולנהל מידע רגיש בענן. DISA העניקה ליבמ הרשאה מותנית להפעיל את שירותי הענן שלה על גבי תשתיות המאוחסנות במרכז עיבוד הנתונים של המעבדה הבליסטית, Allegany, במערב וירג'יניה, שבבעלות חיל הים.
יבמ היא הספק הראשון של תשתיות ושירותי ענן הקשור ישירות אל הרשת הפנימית של משרד ההגנה, NIPRNet – ראשי תיבות באנגלית של "רשת ניתוב בלתי מאובטח בפרוטוקול אינטרנט". ההרשאה תאפשר לגופים אחרים הפועלים במסגרת משרד ההגנה לקבל גם הם הסמכות מקבילות, ע"י מינוף תהליכי האישור של DISA.
סביבת הענן של יבמ תאפשר לגופים במשרד ההגנה לגשת אל שירותי ענן הזהים לאלה המוצעים גם בתשתיות הזמינות במסגרת מסחרית, בסביבה ייעודית ההולמת את צורכי האבטחה של גופים אלה. מרכז עיבוד הנתונים במערב וירג'יניה, הפועל תחת רמת אבטחה גבוהה, מאפשר לגופים בתחום הביטחון להריץ סביבות ייעודיות ליישומים, למנף טכנולוגיות ענן או לבחור בפתרונות היברידיים המקשרים בין יישומים הפועלים כבר באתר הארגון לבין יישומים המוכנים לעבודה בסביבת ענן, להסב ולהעביר יישומים לענן ו/או לפתח יישומים חדשים.
משרד ההגנה של ארה"ב ממשיך ביישום התוכניות אותן הציג, להעביר את הנתונים המשרתים אותו לסביבת ענן. על פי הערכת סוכנות בלומברג, ישקיע משרד ההגנה במהלך 2016 ארבעה מיליארד דולר בשירותים המסופקים באמצעות הענן, תוך ניצול האבטחה והגמישות הזמינות בסביבת תשתיות אלו, יחד עם היכולת להקים יישומים חדשים בכל עת ובכל מקום בו הם נדרשים. על מנת לקדם עוד יותר את החדשנות סביב ענן המחשוב של משרד ההגנה, מקיימת יבמ שיתוף פעולה הדוק עם המשרד, אוניברסיטאות במערב וירג'יניה וגופים אחרים, להכשרה וקידום כוח אדם הנדרש לפרוייקטים חיוניים.

 

דילוג לתוכן