סגן נשיא גוגל העולמית: "הענן הוא חלק מרכזי בעתיד של גוגל וישראל היא שוק מרכזי עבורנו"

קארל שכטר, סגן נשיא גוגל ומנהל פעילות הענן הגלובלית של החברה, פתח את כנס 2016 Google Cloud Platform NEXT – אירוע הדגל של גוגל למפתחים ולקהילת ה IT שנערך בתל אביב

בכירי גוגל העולמית הציגו בפני יותר מ-1,500 איש את טכנולוגיות הענן המתקדמות ביותר של החברה, בכנס Google Cloud Platform Next 2016 שנערך בתל אביב ביום רביעי. קארל שכטר, סגן נשיא גוגל ומנהל פעילות הענן הגלובלית של החברה, ציין כי "בשנת 2015 גוגל השקיעה 9.9 מיליארד דולר בענן שלה, מה שמעיד על החשיבות העצומה שהחברה מעניקה לפיתוח שירותי הענן שלה. הענן הוא חלק מרכזי בעתיד של גוגל וישראל היא שוק מרכזי עבורנו". שכטר ציין כי חטיבת הענן הכפילה פי 3 את מספר העובדים שלה בישראל ומספר השותפים שלה בישראל צמח ב-75%, כחלק ממומנטום חזק מאוד בפעילות הענן בישראל.
בכנס השתתפו בכירי GCP (Google Cloud Platform) אשר מתווים את האסטרטגיה העסקית והטכנולוגית של תשתית הענן של גוגל, ובהם: קארל שכטר, סגן נשיא ומנהל האופרציה העולמית של GCP, מיילס וורד, העומד בראש חטיבת הפתרונות העולמית של GCP, קורניליוס וויליס, מנהל השיווק של חטיבת הענן הגלובלית בגוגל, וברק רגב, מנהל פעילות GCP באזור EMEA.
לדברי קורניליוס וויליס, "גוגל ממשיכה לפתח תשתית מלאה כדי להמשיך ולספק את החדשנות שהתרגלתם אליה. אנו בונים עבור העולם ענן מסוג חדש, אחר, עם תפישה של "ארכיטקטורה ללא שרתים" (serverless Architecture), אשר מאפשרת למפתחים לעסוק אך ורק בפיתוח התוכנה הכי טובה שלהם מבלי לטרוח סביב העיסוק בשרתים וארכיטקטורה. והכי חשוב – אנו מאפשרים ללקוח שלנו להשתמש רק במה שהוא צריך באמת ולשלם אך ורק על זה. והכול מפני שחשוב לנו בגוגל להיות ספקית הענן הפתוחה והגמישה ביותר".
מאות מבקרים השתתפו במתחם התערוכה של הכנס בהדמיה חווייתית של סיור 3600 ב-Data center המאובטח של גוגל, באמצעות טכנולוגיית VR עם Google Cardboard. בנוסף, נערכה הדגמה של ניתוח רגשות בתמונה (sentiment analysis) – שירות חדשני הזמין למפתחים שמשתמשים בענן של גוגל באמצעות Cloud Vision API, המבוסס על טכנולוגית הרשתות הנוירוניות שאחראית בין היתר לאפליקציית החיפוש הידועה של גוגל.
בכנס הציגו שותפי GCP בישראל: Cloudnow מקבוצת יעל, Redhat, emind, DoIT, CoolaData, Vision.bi, Fastly, Copera, Intel, Reblaze, Oracle-Ravello ו-More מקבוצת סלע.

דילוג לתוכן