סגן יו"ר נאסד"ק: "החברות הישראליות מהוות 20% מהחברות הזרות שנסחרות בבורסת נאסד"ק"

כך אמר ברוס אוסט, סגן יו"ר נאסד"ק, בכנס אופנהיימר ה-16 להשקעות בשוק האמריקני שנערך לאחרונה בתל אביב. "כיום רשומות למסחר בנאסד"ק מעל ל-80 חברות ישראליות ציבוריות – פי 10 לעומת המתחרה הקרובה שלנו בארה"ב, ולהן שווי כולל של 58 מיליארד דולר – לעומת שווי של 40 מיליארד דולר נכון לתקופה זו ב-2014, ושל 29 מיליארד דולר בתקופה זו ב-2013", הוסיף. נאסד"ק (נאסד"ק: NDAQ) היא חברה טכנולוגית גלובלית, המחזיקה ומפעילה את בורסת המסחר הגדולה בעולם, ומספקת טכנולוגיה ושירותי מסחר ליותר מ-3,500 חברות בעלות שווי שוק כולל של 9.5 טריליון דולר.

נקודות ונתונים עיקריים:

"ישראל היא איזור מפתח עבור נאסד"ק, ואנו גאים להוות חלק מהכלכלה הישראלית. נכון להיום, 80 חברות ישראליות ציבוריות נסחרות בנאסד"ק, פי 10 לעומת המתחרה הקרובה שלנו בארה"ב. למעשה, החברות הישראליות מהוות 20% מהחברות הזרות שנסחרות בבורסת נאסד"ק", אמר ברוס אוסט, סגן יו"ר נאסד"ק. "מעניין לציין שישראל ממשיכה לייצר צבר הנפקות איתן המורכב מחברות צמיחה, שמאופיינות בעיניי ברמה גבוהה מאוד של חדשנות ויזמות במגוון תחומים, ביחס לעולם."

 

מתחילת 2015 הונפקו בנאסד"ק 36 חברות מכל העולם וגייסו סכום כולל של 3.94 מיליארד דולר. נכון להיום, ישראל ממשיכה לשמור על מקומה כמדינה הזרה השנייה אחרי סין מבחינת מספר החברות הזרות הרשומות למסחר בבורסת נאסד"ק. ההנפקה הישראלית הגדולה ביותר ב-2015 בנאסד"ק היתה של חברת סולראדג', עם שווי שוק של 809.7 מיליון דולר. מיד אחריה נמצאת סייבר-ארק, עם שווי שוק של 486.1 מיליון דולר.

 

תחום הביוטק (טכנולוגיות בריאות) מוביל גם השנה את ההנפקות הגלובליות בנאסד"ק עד כה, עם 20 חברות חדשות שהחלו להיסחר שם במהלך 2015 וגייסו סכום כולל של 1.47 מיליארד דולר. מיד אחריו מוביל תחום הפינטק (טכנולוגיות פיננסיות), עם 9 חברות שהחלו להיסחר מתחום זה וגייסו סכום כולל של 1.12 מיליארד דולר, ותחום האינפוטק (טכנולוגיות מידע) עם 4 חברות שגייסו ביחד עד כה 852.95 מיליון דולר.

 

אוסט אמר את הדברים בעת שפתח את כנס אופנהיימר ה-16 להשקעות בשוק האמריקני, שנערך לאחרונה בתל אביב. נאסד"ק (נאסד"ק: NDAQ) היא חברה טכנולוגית גלובלית, המחזיקה ומפעילה את בורסת המסחר הגדולה בעולם. נאסד"ק מספקת טכנולוגיה ושירותי מסחר ליותר מ-3,500 חברות בעלות שווי שוק כולל של 9.5 טריליון דולר.

דילוג לתוכן