סאנדיסק ישראל בכנס "מעלה": "התחלנו בשינוי החשיבה בחברה לטובת שילוב בעלי מוגבלויות בעבודה – בלי הורדת רף הגיוס"

מפגש של עמיתי 'מעלה' בנושא ההערכות לצו ההרחבה לעידוד והגברת התעסוקה של אנשים עם מוגבלות, נערך בחברת סאנדיסק ישראל בכפר סבא. המפגש עסק בהיבטים הפרקטיים של איתור, השמה והנגשת מקום העבודה עבור אנשים עם מוגבלות, בעקבות פרסום צו ההרחבה לעידוד והגברת התעסוקה של אנשים עם מוגבלות. במפגש לקחו חלק נציגי חברות מסחריות, גופי ממשלה וההסתדרות ונציגי "מעלה", ארגון גג המאגד את החברות הגדולות בישראל, תחת המטריה של ניהול אחראי בעסקים בישראל.

 

צו ההרחבה מחיל על כל המשק את הוראות ההסכם הקיבוצי שנחתם בין ההסתדרות למעסיקים, בנושא תעסוקת אנשים עם מוגבלות, ומטרתו להגדיל את מספר המועסקים שהם אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה הישראלי. הצו חל על כל המעסיק 100 עובדים ומעלה.

 

"אסור לנו להתייחס לנושא שילוב אנשים עם מוגבלויות כמשהו שנכלל בקטגוריה של 'תרומה לקהילה'", אמר שחר בר אור, מנכ"ל סנדיסק ישראל. רונית רונן קרפול, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברה סיפרה כי בחברה הוחל בביצוע מהלך ארוך טווח של שינוי בחשיבה הן של העובדים והן של המנהלים, לטובת שילוב בעלי מוגבלויות בעבודה – בלי הורדת רף הגיוס בחברה.

 

לדברי מומו מהדב, מנכ"ל מעלה, המשימה הראשונה של הגופים הממשלתיים היא לבנות את האמון עם המגזר העסקי ולהיות זהירים בצעדי אכיפה ודרישה. "זה מאוד מורכב בחברות, ויש כאן הזדמנות מצד המעסיק לתת למהלך כולו מקום ולסייע בתהליך הקליטה".

 

"הבנו שהמפתח לקליטת אנשים עם מוגבלות הוא עבודה פרואקטיבית שלנו שאומרת שנחפש איפה הצרכים שלנו ואז נחפש את אותם עובדים", אמרה ורד רז, מנהלת אחריות תאגידית בקבוצת פישמן. "בסופו של דבר זה פתח אותנו לעוד קהלים שלא היו ברדאר שלנו. זה לא תהליך סטרילי. מדובר בתהליך שדורש מאמץ וחשיבה מוץ לקופסה".

 

בתמונה – מימין – (צילום – נתנאל טוביאס) רונית רונן קרפול, סמנכ"לית משאבי אנוש בסאנדיסק, תמי לפלר, מנהלת ידע וקשרי עמיתים במעלה ומומו מהדב, מנכ"ל מעלה

 

לצו המלא:

http://www.moital.gov.il/NR/exeres/5E8E6A8E-9573-44EC-A4EE-16C641D2C1A7.htm

דילוג לתוכן