סאגונה השלימה גיוס של למעלה מ-7 מיליון שקל ממשקיע אסטרטגי ומשקיעים נוספים

סאגונה השלימה גיוס של למעלה מ-7 מיליון שקל ממשקיע אסטרטגי ומשקיעים נוספים
בגיוס השתתף גם משקיע פיננסי מסין
הגיוס בוצע לפי שווי של כ – 96 מיליון שקלים, אחרי הכסף
קריית גת, 31 באוגוסט 2014 – קסניה ונצ'ר קפיטל (ת"א: קסנה) הודיעה היום על גיוס משמעותי בסאגונה, חברת פורטפוליו המוחזקת בכ – 12.16% אחרי הגיוס. סבב הגיוס שהשלימה סאגונה הינו בהיקף של למעלה מ-7 מיליון שקל (כ-2 מיליון דולר), בנוסף לכך הומרה הלוואה המירה בסך 2.6 מיליון דולר. הגיוס בוצע לפי שווי של 96 מיליון שקלים (27 מיליון דולר) אחרי הכסף
בסבב הגיוס השתתפו משקיע אסטרטגי מוביל מארה"ב בתחום רשתות מחשוב ותקשורת מבוזרות, משקיע פיננסי מסין, וחלק מבעלי מניות סאגונה. עם בעלי מניות סאגונה הקיימים נמנים קסניה (השקיעה בשלב הסיד), ADVA (חברה גרמנית ציבורית בתחום תשתיות הסלולר), ומשקיעים פרטיים מתחום הסלולר.
סאגונה מפתחת ומשווקת מערכות אשר משפרות, מייעלות ומוזילות באופן משמעותי העברת תוכן עשיר, וידיאו, מוזיקה ומשחקים, על גבי רשתות סלולאריות. המערכות החדשניות של סאגונה מאפשרות למפעילים סלולריים ולמגה ספקי תכנים להעביר תוכן עשיר לקהל רחב במודל עסקי רווחי. מוצרי סאגונה מיועדים לאינטגרציה עם רשתות תקשורת סלולריות בטכנולוגיית G3, LTE ומעלה. פתרון התוכנה של סאגונה מאפשר למעשה אחסון (caching) מקומי של תכנים פופולריים ובכך מוזיל ומשפר את זמינות ואיכות השירות , ואת ההעברה וההתאמה של תוכן עשיר אל מכשירי קצה ניידים , לרבות טלפונים סלולריים, טאבלטים וכד.
השוק העולמי אליו פונה סאגונה – שוק הפתרונות להקלת עומסי תעבורה ברשתות סלולריות, על פי הערכת סאגונה, שוק היעד שלה נאמד במאות מיליוני דולרים בשנה והוא צומח בשל השימוש הגובר והולך בתוכן עשיר במכשירים ניידים.
ענת סגל, מנכ"ל קסניה: "אנחנו ממשיכים לראות שיתופי פעולה והשקעות אסטרטגיות של חברות מובילות בינלאומיות בחברות הפורטפוליו. כעת, בנוסף לשוקי אירופה וארצות הברית, יש ענין ממשי גם מצד השוק הסיני. הגיוס הנוכחי מעיד על העניין הגובר בטכנולוגיה ובמוצר של סאגונה מצד חברות רב לאומיות מובילות, ויש להניח כי הוא יביא לה ערכים מוספים בפיתוח עסקיה בשווקים הגלובאליים. אנו שמחים להודיע על הצלחת גיוס זה, ומאמינים כי גם בחודשים הקרובים נמשיך לדווח על הישגים, הצלחות והסכמים בחברות הפורטפוליו שלנו, תוך הצפת ערך לבעלי המניות".

אודות קסניה
קסניה ונצ'ר קפיטל היא חברת השקעות ישראלית ציבורית המשקיעה ומפתחת חברות סטארט אפ עתירות טכנולוגיה בתחומי האינטרנט והמדיה, תקשורת, מכשור רפואי ופארמה. לקסניה פוטפוליו של כ- 12 חברות בשלבי בשלות שונים, כולן בעלות טכנולוגיות ומוצרים ייחודיים עם קניין רוחני עמוק. רוב חברות הפורטפוליו מוכרות את מוצריהן בשווקים הגלובליים, ומקיימות אסטרטגיות עם חברות גדולות בתחומן, לרבות הסכמי שיווק, הפצה וכן השקעה ישירה. החברות בפורטפוליו של קסניה גייסו עד היום סכומים מצטברים של למעלה מ-305 מיליון שקל ממשקיעים מובילים בארץ ובחו"ל והגיעו לשווי מצטבר (לפי סבבי השקעה אחרונים) של למעלה מ-605 מיליון שקל. קסניה ביצעה עד כה שני אקזיטים: הראשון, בשנת 2012 – מכירת חברת ארכוס בה החזיקה 35% בעת המכירה לחברה קנדית תמורת 100 מיליון שקל; והשני, בשנת 2013 – מכירת אחזקותיה בחברת סמנג'. לקסניה שותפויות אסטרטגיות עם גופי השקעה וחברות מובילות בתעשייה בארץ ובעולם, וועדה מייעצת הכוללת אנשי מפתח בתחומי פעילותה. עם בעלי מניותיה של קסניה נמנים גורמים מובילים בשוק ההון ובתעשייה בישראל. נכון לרבעון השני 2014, קסניה מציגה החזקות בשווי מצטבר (חלק החברה) של 23.7 מיליון דולר על פי שווי גיוס אחרון בכל אחת מחברות הפורטפוליו. www.xenia.co.il
בין החזקותיה הבולטות של קסניה:
סופרפיש – מנוע חיפוש ויזואלי אינטרנטי על מעל 80 מיליון משתמשים.
פוליפיד – פלטפורמה לשחרור מקומי, מושה ומבוקר של מגוון תרופות למספר רב של אפליקציות לרבות אורתופדים, שתלים דנטליים, סרטן עצם ועוד.
פלייקאסט – פלטפורמה טכנולוגית למשחקי רשת. בבעלותה הסכמים לשיתוף תכני מדיה עם המותגים המובילים בתחום כגון: Capcom, Atari, Sega ו – Disney.
סאגונה – תוכנה המבצעת mobile caching להקלת העומס ברשתות סלולריות עקב תעבורה הולכת וגדלה של תכני וידיאו ותמונות ברשתות אלו.
אורתוספייס – שתל בלון מתכלה לטיפול וזירוז החלמה בתסמונת "כתף קרועה" (Rotator Cuff Syndrome). ארתוקאר ביצעה השקעה אסטרטגית בחברה.
 

דילוג לתוכן