נתוני מחקר קליני: קוצבי הלב בטכנולוגיית ProMRI של ביוטרוניק בטוחים ואפקטיביים בסריקת MRI כל גופית

נתוני מחקרים קליניים מוכיחים בוודאות כי קוצבי לב בהם משולבת טכנולוגיית ה-ProMRI של חברת ביוטרוניק, מהיצרניות המובילות בעולם של פיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים ללב, יעילים ובטוחים ביותר בסריקות MRI של כל הגוף. תוצאות המחקרים הוצגו על ידי ד"ר ויליאם ביילי, מנהל רפואי של מרכז Louisiana Heart Rhythm Specialists, במהלך הכנס השנתי של הקולג' האמריקני לקרדיולוגיה (ACC).

 

מיליוני חולים בעולם  כיום עוברים  השתלה של קוצב לב כשחלק גדול מהם יזדקק בשלב כזה או אחר לעבור סריקת MRI. טכנולוגיית ה- ProMRI מאפשרת לחולים המושתלים לעבור סריקות MRI ללא חשש, בהווה ובעתיד. סריקות ה-MRI מספקות לעתים נתונים מצילי חיים שלא ניתן לקבלם בביצוע צילומי רנטגן רגילים או בסריקות CT.

 

על פי ד"ר ביילי, המחקרים הקליניים מוכיחים את בטיחות הקוצבים של ביוטרוניק בסביבת ה-MRI. במחקרים, בהם נערכו למושתלים סריקות MRI מלאות, לקחו חלק 203 משתתפים, כשבכולם הופגנה בטיחות השימוש בקוצבי ה-ProMRI. "המחקרים שערכנו תומכים חד משמעית בעובדה שהקוצבים בטוחים ויעילים ביותר", אמר ד"ר ביילי. "הקוצבים הללו המאושרים לשימוש בסריקות MRI מובילים ליתרונות משמעותיים ביותר עבור החולים". נתונים נוספים שנחשפו בכנס הראו כיצד איכות גבוהה של הדמיות אבחוניות מושגת כאשר חולי הלב המושתלים עוברים סריקות MRI של 1.5 טסלה.

 

ברחבי העולם יש כיום מעל 6.5 מיליון מושתלי לב ומעל מיליון עוברים ניתוחי השתלה מדי שנה. עד לאחרונה חולים מושתלי קוצבי לב או דפיברילטורים לא יכלו לעבור בדיקות MRI הכרחיות בשל השדות המגנטיים רבי העוצמה וגלי הרדיו הנפלטים במהלך הבדיקה, היכולים להשפיע, שלילית, על המערכות. השימוש בטכנולוגיית ה-ProMRI שפותחה על ידי ביוטרוניק מאפשרת עתה לחולים הללו גישה חופשית לסריקות, שלעתים יכולות להציל את חייהם.

דילוג לתוכן