נרבומטריקס גייסה 3.5 מיליון דולר ממשקיעי חממת טרגטק

עזריאל קדים, מנכ"ל חממת טרגטק: "בזמן שחברות בוגרות חממה מתקשות כיום למצוא מימון משקיעי טרגטק מוכיחים כי יש אופק מימוני לחברות הפורטפוליו שלנו גם מעבר לתקופת החממה"

חברת נרבומטריקס (Nervomatrix), מחממת טרגטק בנתניה, השלימה גיוס של 3.5 מיליון דולר. את ההשקעה ביצעה קרן Everett Partners  האמריקאית שבבעלות המשקיעים בחממת טרגטק. מדובר בגיוס נדיר יחסית בעולם החממות הישראלי, שבו בעלי המניות בחממה מכניסים כסף משמעותי נוסף לחברת פורטפוליו, והוא חלק מאסטרטגיית המשקיעים בחממת טרגטק לתמוך ולהשקיע השקעות המשך בחברות מבטיחות היוצאות מן החממה.
 
נרבומטריקס פיתחה מכשיר רפואי חדשני למיפוי וטיפול בכאבי גב תחתון. החברה הוקמה ביולי 2007 ע"י ד"ר מיגל גורנברג והחממה הטכנולוגית טרגטק מנתניה.
 
המכשיר שפותח ע"י נרבומטריקס מבוסס על טכנולוגיה המאפשרת מדידת פרמטרים חשמליים על פני העור וטכנולוגית עיבוד תמונה. המכשיר מאתר, באופן אוטומטי, אזורי קצות עצבים המושפעים פיזיולוגית מהכאב והקשורים למערכת האנדורפינית (משכך הכאבים הטבעי של הגוף). לאחר תהליך האיתור, קצות עצבים אלו מגורים ע"י פעימות חשמל באופן נקודתי. המרצה חשמלית ממוקדת זו מפחיתה באופן משמעותי את הכאב ע"י האצה של הפרשת האנדורפינים. פיתוח הטכנולוגיה מבוסס בין השאר על מחקרים שהראו כי תהליכים פיזיולוגיים המתרחשים בגוף בעת המצאות כאב, מאופיינים בשינוי של פרמטרים חשמליים הניתנים למדידה.  
 
במהלך פעילותה במסגרת חממת טרגטק, החברה פיתחה את הטכנולוגיה, בנתה 4 מכשירים קליניים וביצעה מחקר קליני במרכז רפואי בני ציון בחיפה, שהראה תוצאות קליניות ללא תקדים ביעילות הטיפול. בנוסף לכך החברה הצליחה בדצמבר 2010 לקבל אישור שיווק בארה"ב (FDA) ולמכור שני מכשירים לחברה אמריקאית בקליפורניה אשר בבעלותה מספר מרפאות לטיפול בכאב. המרפאות מבצעות באמצעות כל מכשיר יותר מעשרה טיפולים ביום. לאור הצלחת הטיפולים הזמין הלקוח האמריקאי מכשירים נוספים שיסופקו לו בקרוב. החברה מתעתדת להתקין מכשיר נוסף באוניברסיטה בארה"ב לביצוע ניסוי קליני מבוקר שמטרתו תמיכה בחדירה לשוק האמריקאי.
 
ניל וויאנט, מנכ"ל קרן Everett Partners ויו"ר חממת טרגטק, אמר "אנו מרוצים מהעמקת המעורבות שלנו בנרבומטריקס המתבטאת לא רק בהשקעה הכספית אלא גם באספקת הנגישות לשווקים ולתשתיות הקליניות בארצות הברית. החברה והנהלת חממת טרגטק הביאו את נרבומטריקס להתקדמות ניכרת ביעילות רבה והציבו את נרבומטריקס במקום בו היא מסוגלת להפיק תועלת מהשוק ההולך וגדל של הטיפול בכאב. באמצעות השקעה זו החברה תוכל להרחיב את יכולות הייצור והפיתוח בישראל, להעמיק את הנוכחות בשוק האמריקאי ולהגיע לרווחיות".
 
עזריאל קדים, מנכ"ל חממת טרגטק, אמר כי "גיוס ההמשך של נרבומטריקס על ידי משקיעי טרגטק מלמד על נכונותם של המשקיעים שלנו לתמוך בחברות פורטפוליו איכותיות, שעומדות באבני הדרך שלהן. בזמן שחברות בוגרות חממה מתקשות כיום למצוא מימון משקיעי טרגטק מוכיחים כי יש אופק מימוני לחברות הפורטפוליו שלנו גם מעבר לתקופת החממה".
 
אורי קנר, מנכ"ל נרבומטריקס, אמר כי "התוצאות הקליניות המצוינות, המשוב מהלקוח והעובדה כי החברה עמדה באתגרים שעמדו בפניה הביאו את המשקיעים בטרגטק להחליט לשמחתנו להמשיך להשקיע בחברה. באמצעות ההון שגייסנו נבצע את הניסוי המתוכנן, נבסס מערך השיווק ומכירות של החברה בארה"ב במאמץ משותף עם המשקיעים שלנו, ונפעל להיכנס לשווקים נוספים כגון יפן ואירופה".
 

 
פרטים נוספים על החברה ניתן למצוא ב- www.nervomatrix.com
 

דילוג לתוכן