נפתח אירוע החדשנות 2016 Think Next

היום יוצגו כ-30 טכנולוגיות חדשניות בתחומים: תלת מימד, מציאות רבודה, ממשקים חדישים, רובוטיקה, בריאות ורפואה ועוד
המפתחים: סטארט-אפים ישראליים, אקדמיה ומיקרוסופט
מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל פתח היום (25/5) את אירוע החדשנות השנתי Think Next 2016 המתקיים זו הפעם השמינית. באירוע, שמתקיים בנמל תל אביב (האנגר 11) משתתפים כ-2,000 מוזמנים מתעשיית היי-טק, מפתחים, מנהלי פיתוח, טכנולוגים ראשיים, יזמים וחברות סטארט-אפ, קרנות הון סיכון, סטודנטים וחוקרים מהאקדמיה ועוד.
האירוע, שמתקיים בשיתוף עם האקסלרטור של מיקרוסופט, עומד בסימן 'חוגגים חדשנות בטכנולוגיה' והוא יפגין את יכולותיה המיוחדות של התעשייה הישראלית להמשיך לפרוץ גבולות באמצעות יצירתיות. השנה תציין מיקרוסופט באירוע 25 שנה להקמת מרכז המו"פ של מיקרוסופט בארץ (בשנת 1991) שהיה הראשון שהקימה החברה מחוץ לגבולות ארה"ב.
אורח הכבוד באירוע הוא סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט שיישא את הנאום המרכזי. במהלך הבוקר נפגש נאדלה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר כך ביקר בבית ספר אהבת ציון בתל אביב למפגש עם שר החינוך נפתלי בנט, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי ותלמידים. במהלך הסיור נחשף לחינוך הדיגיטלי המהווה כיום מרכיב חשוב בלימודיהם.
מיקרוסופט יוזמת ומובילה מדי שנה את אירועי Think Next ובמסגרת זו נותנת במה מרכזית גם ליזמים ישראליים צעירים להפגין את חדשנותם בפני בכירי מיקרוסופט העולמית ובפני ראשי תעשיית ההיי-טק הישראלית. היזמים הישראליים ופיתוחיהם ייחשפו גם בפני משלחות בכירים מחו"ל. באירוע יוצגו כ-30 הדגמות טכנולוגיות: כמחציתן של חברות סטארט-אפ ישראליות ומהאקדמיה, והמחצית השנייה- טכנולוגיות פרי הפיתוח של מרכזי המו"פ של מיקרוסופט. הטכנולוגיות מתפרסות על פני מגוון תחומים חמים וביניהם: תלת מימד, ראייה ממוחשבת, מציאות רבודה, ממשקים חדישים, רובוטיקה, בריאות ורפואה ועוד.
יורם יעקובי, מנכ"ל מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל: "Think Next משקף את היכולת של טכנולוגיות חדישות להמציא מחדש תעשיות שלמות כמו: בריאות, חקלאות, תקשורת, תחבורה ועוד. החוויות החדשות המוצעות למשתמשים הופכות למנוף עסקי אדיר שמשנה את הכלכלה ואת חייהם של מיליונים. אנו גאים לתת היום במה גם לסטארט-אפים שמפגינים חדשנות יוצאות דופן בתחומים הללו ובתחומים נוספים. מאז נוסד מרכז המו"פ לפני 25 שנה הצלחנו לייצר ערך ייחודי של חדשנות עבור החברה –ולראייה פרוייקטים חדשניים שנציג היום באירוע וחמש הרכישות שביצענו בשנה האחרונה בישראל ".
במליאת האירוע יישאו דברים שלושה דוברים ישראלים שפרצו דרכים חדשות במדע ובטכנולוגיה והשפיעו על העולם בתחומיהם: פרופ' יסמין פישר, ממעבדות המחקר של מיקרוסופט בקמברידג' שתציג את מחקריה בתחום הטיפול במחלת הסרטן ותחזיתה כי עד 2026 תהפוך המחלה לבעיה פתורה; ד"ר רז יצחקי טמיר, מנכ"ל ומייסד חברת SkyFi, מחלוצות תחום הננו-לוויינים; ג'רי סנדרס, מנכ"ל חברת Skytran המפתחת מערכת תחבורה מהפכנית המבוססת על קרונות המרחפים על חוטי החשמל.
אודות אירוע Think Next
אירוע Think Next הפך בשנים האחרונות לאחד האירועים הטכנולוגים המובילים בישראל ואף אומץ במקומות נוספים בעולם . האירוע מתקיים במסגרת מאמציה של מיקרוסופט לקדם את תעשיית ההיי-טק בישראל ובמיוחד את מגזר הסטארט-אפים שעם כ-1,000 מהם היא מקיימת פעילויות קידום ושת"פ מגוונות.

דילוג לתוכן