נפתחה ההרשמה למחזור השני של האקסלרטור ההנדסי הראשון מסוגו בירושלים ב"עזריאלי מכללה להנדסה"

האקסלרטור מציב במרכז  את תחום ההנדסה, מעודד יצירתיות של יזמים מרחבי ירושלים והארץ ומסייע להם להנדס את סטארט אפ חלומותיהם.

המחזור השני של תכנית האקסלרטור AtoBeייפתח בחודש מאי 2015 וייארך
כ- 6 חודשים. התכנית מקנה ליזמים הזדמנות ללמוד מהטובים ביותר בתחום, לצבור ידע מקצועי וטכנולוגי ולקבל, ללא עלות, כלים חשובים וקשרים עם גופים מובילים בעולם היזמות הטכנולוגית

לאחר ההצלחה הגדולה של המחזור הראשון, נפתחה בימים אלו ההרשמה למחזור השני של תכנית האקסלרטור AtoBeבעזריאלי מכללה להנדסה, האקסלרטור ההנדסי הראשון מסוגו בעיר ירושלים.

עזריאלי מכללה להנדסה, הינה מוסד ייחודי להשכלה גבוהה, ששם לעצמו, כמטרת על, לפתח ולקדם תשתית אנושית של מהנדסים איכותיים ויצירתיים אשר יצעידו קדימה את התעשיות עתירות הידע והטכנולוגיה בישראל בכלל ובירושלים בפרט. ייחודה של המכללה היא בהתמקדות האקדמית בתחום ההנדסה בלבד.

AToBeהמאיץ העסקי למיזמים טכנולוגיים של המכללה, שם דגש מהותי ורואה לעצמו כמטרה, לקדם מיזמים טכנולוגיים שההנדסה העומדת מאחוריהם היא בעלת חלק מהותי ומשמעותי מאוד מהטכנולוגיה.

במחזור הראשון של התכנית, בסיועה ובהשתתפותה של הרל"י בהקמת הפרויקט, השתתפו שבעה צוותים שהתחילו את המסע בדרך להגשמת חלומותיהם ובין המיזמים היו: מערכת הסורקת את חלל הפה ומתכננת בצורה יעילה ונוחה שיינים תותבות, מערכת המשכירה מצלמות רחף שעוקבות אחרי המזמין ומצלמות אותו מהאוויר על פי מיקום הטלפון הנייד שלו ועוד…. החברות באקסלרטור קיבלו שירותים וחבילות סיוע ייחודיות מ- 18 חברות, ארגונים ושותפים עסקיים של AtoBe מהארץ ומהעולם.

מתוך גישה מעשית להנדסה, הנמצאת בלב ליבה של המכללה, גם במחזור השני של התכנית יקודמו מיזמים, באמצעות היכולות האקדמיות והטכנולוגיות של המכללה, המעבדות המשוכללות וכלי המחקר האנליטיים וההנדסיים שלרשותה המאפשרים להגשים חלום למציאות.

מטרת אקסלרטור ייחודי זה, היא לעודד את היצירתיות של היזמים לפיתוח המיזם שלהם, מתוך הנחה כי הם זקוקים ליותר מאשר רק רעיון טוב, אלא גם להדרכה, ידע ותמיכה מקצועית וטכנולוגית בהובלת הרעיון שלהם מ"רעיון למיזם מוחשי".

AtoBeיספק בתכנית בת כשישה חודשים מרחב עבודה איכותי ומשאבים פיזיים למחקר, בנוסף לכלים העסקיים וקשרים עם שחקנים מובילים בתחום, ובכך יחבר ידע הנדסי טכנולוגי עם רוח יזמית ויצירתית.

בימים אלו החלה ההרשמה למחזור השני במטרה להרכיב שבעה צוותים נוספים, המייצגים את הדור הבא של היזמים בישראל.

 

ליזמים הלוקחים חלק בתכנית זו, יינתנו ארבעה כלים  משמעותיים וייחודים :

מרחב עבודה הכולל בתוכו משרד, לכל חברה, במרחב עבודה משותף ומפרה, לאונג', מטבחון, חדר ישיבות ועוד…
תכנית האצה אינטנסיבית ובה מפגשים מסוגים שונים כמו: מפגשי מומחה, מפגשי סדנה, מפגשי מנטור, מפגשי pitch בנוכחות שאר החברים בתכנית, מפגשי סיכום שבועי וכדומה.
תמיכה אקדמית מסגל המרצים, שימוש במעבדות הייחודיות ומתקדמות במכללה וכדומה.
תרומות מהשותפים הרבים לדרך כגון: מייקרוסופט ונצ'רס, אינדיגוגו, דלויט, דייל קרנגי, יגאל ארנון ועוד, והשתתפות בהרצאות המומחים מטעמם.
באמצעותהרצאות, ליווי טכנולוגי, דיוניםקבוצתיים, וחונכים העוזרים ליזמים, המשתתפים יהיו מוכנים יותר לאינטראקציה עם משקיעים פוטנציאליים, רגולטוריים וכל גורם רלוונטי בו יפגשו בהמשך הדרך.

פרופ' אבי דומב, נשיא המכללה: "AtoBe עתיד להיות גורם משמעותי בסביבה היזמית הירושלמית, שפורח ומתעצם בשנים האחרונות וצפוי לסייע בהפיכת ירושלים לבירת אומת הסטרטאפ".

דילוג לתוכן