נס, יבמ וטלדור על חוזה של 60 מיליון ש"ח לתחזוקה ותפעול של מערכת נט המשפט

מערכת נט המשפט, שהיא אחת המורכבות מסוגה בעולם, פותחה ונפרסה בשלבים במהלך שלוש השנים האחרונות.נס טכנולוגיות (NASDAQ, TASE: NSTC) הודיעה כי הנהלת בתי המשפט חתמה על חוזה בהיקף של 60 מיליון ש"ח עם נס טכנולוגיות, IBM  גלובל סרוויסס וטלדור, לתחזוקה ותפעול של מערכת נט המשפט – מערכת לניהול ממחושב של התיקים בבתי המשפט בישראל – עד לסוף שנת 2011. נס משמשת כקבלן ראשי בפרויקט.
מערכת נט המשפט, שהיא אחת המורכבות מסוגה בעולם, פותחה ונפרסה בשלבים במהלך שלוש השנים האחרונות. הפריסה הושלמה באמצע מאי 2010. נט המשפט פותחה ונפרסה ע"י נס טכנולוגיות, IBM גלובל סרוויסס (זרוע השירותים של (IBM וטלדור, אשר תרמו כל אחת את הערך המוסף שלה בחלקים שונים בפרויקט.
המערכת מתפרסת על פני למעלה מ-40 אתרים שונים ומשרתת למעלה מ-3,500 משתמשים פנימיים במערכת המשפטית. המערכת מאפשרת ל- 600 השופטים בישראל, לצוות העובדים המסייעים להם, לגופים ציבוריים נוספים, למשרדי עורכי דין ולציבור הרחב, להתחבר למידע הקשור לבתי המשפט ולתיקים משפטיים. המערכת הוקמה ומתופעלת מאתר מרכזי כאשר הושם דגש על מערכות שליטה ובקרה על מנת להבטיח תפעול ושירות רציף.
לצורך ישום המערכת הוקם  Data Center חדש ויעודי במרכז המחשבים של IBM גלובל סרויסס הכולל מאות שרתים, ציוד תקשורת, מערכי אחסון , מערך אבטחת מידע המושתת על מספר מעגלים ומערכת שליטה ובקרה אינטגרטיבית.
"אנו גאים בפריסה המוצלחת של מערכת נט המשפט ומרוצים מאד מהשירותים המקצועיים של נס, IBM וטלדור במהלך הפרויקט, בתחומי התכנון, הפיתוח, התשתיות, הבדיקות והפריסה" אמר השופט משה גל, מנהל בתי המשפט. "מערכת נט המשפט מהווה תרומה גדולה לקהיליה המשפטית ולרשות השופטת בישראל והופכת אותה לאחת המתקדמות ביותר בעולם".
"מערכת נט המשפט מטפלת בכמיליון תיקים משפטיים חדשים ובכ-70 מיליון דפי מסמכים חדשים מדי שנה" אמר אפי קוטק, נשיא נס ישראל. "מדובר במערכת המהווה פריצת דרך, משרתת אלפי עובדים של הרשות השופטת ולמעלה מ-52,000 עורכי דין ומשתמשים חיצוניים נוספים. אנו ושותפינו שמחים על כך שנבחרנו לתפעל ולתחזק את המערכת, ואנו מחוייבים לשרת בצורה הטובה ביותר את מערכת המשפט".
"ה- Data Center שהוקם במרכז המחשבים של יבמ הוא מהמתקדמים בישראל ומנוהל עפ"י הסטנדרטים והמתודולוגיות החדשניים הנהוגים בכל מתקני האאוטסורסינג של יבמ בעולם"  אמר יצחק במבג'י, סמנכ"ל יבמ ישראל ומנהל חטיבת השירותים הטכנולוגיים.                                                                                       "אנו גאים על האמון שניתן לשותפינו ולנו על ידי הנהלת בתי המשפט בהפקידה בידינו את המערכת התומכת בצורה כה מרכזית בעשייה השיפוטית".
"הקמת מערכת נט המשפט בגודלה ומורכבותה הביאה לידי ביטוי את יכולותיה המקצועיות הגבוהות של טלדור בבניית סל השירותים המרכזיים של המערכת", אמר אריה רימיני, מנכ"ל טלדור. "כגוף IT מוביל שילבה טלדור בפרויקט צוותים בהתמחויות שונות אשר הביאו לפרויקט ערך מוסף רב. אנו שמחים להיות שותפים בפרויקט יוקרתי וחשוב כנט המשפט אשר משפר מהותית את נגישותה של הרשות השופטת לקהיליה המשפטית ולאזרח בכלל".
במהלך תקופת ההסכם ומשהושלמה פריסת מערכת נט המשפט, תקצה הנהלת בתי המשפט את המשאבים לביצוע שינויים ושיפורים במערכת והתאמתה לצרכי המשתמשים השונים, במטרה לטייב את השירות לציבור.

דילוג לתוכן