ננו דיימנשן הדפיסה בתלת מימד טכנולוגיית הרכבה צדדית על גבי מעגלים חשמליים

הרכבה צדדית על גבי מעגלים אלקטרוניים באמצעות מדפסת החברה, ה- DragonFly Pro, מוסיפה ערך רב ומאפשרת פונקציונאליות גדולה יותר

 

חברת ננו דיימנשן (נאסד"ק, תל אביב: NNDM), חברה מובילה בתחום הדפסת תלת מימד לשוק האלקטרוניקה, מודיעה היום כי היא הדפיסה בתלת מימד מעגלים חשמליים באמצעות טכנולוגיית הרכבה צדדית, לראשונה בעולם. באמצעות מדפסת ה- additive manufacturing המדויקת של ננו דיימנשן, ה- DragonFly Pro, הטכנולוגיה הייחודית מאפשרת הדפסה והלחמה של רכיבים על גבי הצד העליון, התחתון וכן על גבי הצדדים של המעגל החשמלי, כך שיש חיסכון של עד 50% בגודל המעגל, בהשוואה למעגל חשמלי שיוצר בשיטות ייצור מסורתיות.

 

החיסכון בגודל המעגל באמצעות הרכבה צדדית מאפשר למהנדסים לתכנן יותר פונקציונאליות על גבי המעגל החשמלי, נושא הרלוונטי בעיקר לתעשיית ה- IoT ותעשיית ה- 4.0, בהם יש דרישה הולכת וגוברת לעיצובים וצורות לפי דרישה.

 

"עבור יישומים בתחום ה- IoT, בהם חדשנות היא הדבר החשוב ביותר, האפשרות לייצר מוצרים אלקטרוניים חדשים בצורות וגדלים שלא היו אפשריים קודם לכן, משחררת את המגבלות הקיימות עבור מהנדסים ומתכננים", ציין עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן. "באמצעות השטח הנוסף, ניתן להשתמש בצדדים של המעגל החשמלי לצורך פונקציונאליות נוספת, וכן לצורך חיבור למעגלים נוספים".

 

בנוסף, באמצעות הרכבה צדדית ניתן ליצור מעגל חשמלי מיוחד המתחבר לשקע רכוב על גבי מעגל אחר. באמצעות הדפסה של מעגל זה והכנסתו לתוך חלל של מעגל אחר, משתמשים יכולים ליצור אפליקציות שונות במהירות בהתבסס על מעגל חשמלי גנרי.

 

הרכבה צדדית הינה אידיאלית במיוחד עבור יישומים כגון אנטנות מודולריות, יצירת אריזה שאינה סטנדרטית, וכן יישומי IoT חדשניים. יישומים פוטנציאליים עתידיים באמצעות שימוש בטכנולוגיית ההרכבה הצדדית של ננו דיימנשן כוללים הדפסה של שכבת גראונד אופקית על גבי ציר Z, כך שה- DragonFly Pro תוכל לייצר אנטנות בעלות ביצועים טובים יותר וכן אנטנות מרובות בעלות תדרים שונים בתוך המעגל. כך מתאפשר לא רק חיסכון במקום, אלא נוצרות אפשרויות תכנון בלתי מוגבלות.

דילוג לתוכן