נחשפו 15 הסטארט-אפים שישתתפו בשלב חצי הגמר של תחרות SilicoNegevBGU

המיזמים יתמודדו במסגרת Pitch night שיתקיים ביום שלישי 1.5 ומתוכם יעלו חמישה לגמר שייערך במסגרת אירוע היזמות הגדול בדרום שמקיימות אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, עמותת מט"ע וקהילת היזמות Tech 7.

אחד מהם יזכה בהשקעה של חצי מיליון ₪ מטעם עמותת מט"ע.

 

בין הסטארט-אפים שישתתפו: מערכת בינה מלאכותית שמפחיתה שימוש בחומרים מזהמים לשמירה על יבול; אפליקציית ניווט מדויקת שתפעל בכל מקום סגור בעולם; מערכת שתאפשר חשיפת לחץ כרוני וכימות של השפעתו על המצב הבריאותי; מערכת לטיפול באלצהיימר בשלב מוקדם ועוד.

 

Pitch night – יום שלישי 1.5 בשעה 18:00 במתחם WeWork בפארק ההיי-טק גב ים נגב, באר שבע

אירוע הגמר להכרזת הזוכים ב-23 במאי בקמפוס האוניברסיטה

נחשפו הסטארט-אפים הפועלים למען הנגב שנבחרו להשתתף בתחרות הסטארט-אפים הגדולה של דרום, SilicoNegevBGU. 70 סטארט-אפים נרשמו לתחרות הדרומית שמיועדת נפתחה לסטארט-אפים טכנולוגיים מכל הארץ אשר להם זיקה לנגב ופועלים לחיזוקו ברמה הארצית והבינלאומית.

 

מבין הנרשמים לתחרות נבחרו 15 שיציגו את מיזמיהם בפני משקיעים ב-Pitch night שיתקיים ביום שלישי 1.5 בשעה 18:00 במתחם WeWork בפארק ההיי-טק גב ים נגב הסמוך לאוניברסיטת בן-גוריון. מתוכם יעלו לשלב הגמר שייערך ב-23.5 חמישה סטארט-אפים, אשר הזוכה מביניהם יזכה בהשקעה של עד 500,000 ש"ח(!) שתינתן מטעם עמותת מט"ע לפיתוח וצמיחה.

 

אירוע הגמר של תחרות SilicoNegevBGU יתקיים ב-23 במאי בקמפוס אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

במהלך יום הפנינג יזמות ומימון לחברות צעירות

 

הסטארט-אפים שיציגו במסגרת אירוע ה-Pitch night:

 

Agro-Shelef – מפתחת חומרי הדברה שמופקים משמנים צמחיים, יעילים כמו כימיקלים ובטוחים כמו חלב פרה.

Green eye technology – משתמשת בלמידת מכונה ובינה מלאכותית בכדי לייצר מהפכה בדרך שבה אנחנו מדבירים כיום מזיקים בחקלאות ומספקת פתרון מדויק לשימוש בקוטלי עשבים. התוצאה היא הפחתת השימוש בחומרי הדברה והגדלת היבול.

Photonicsys – מתמחה בפיתוח של מכשיר פוטוני קנייני המבוסס על תהודה פלסמון משטחית (SPR) לאיתור מהיר של מולקולות קטנות (מולקולות, וירוסים) וגופים גדולים (חיידקים, תאים, חלבונים) בפתרונות ובצורות יבשות.
Navin – אפליקציית ניווט מדלת לדלת שתאפשר ניווט בתוך כל מתחם סגור בעולם בדיוק כפי שאנו מנווטים כיום ברחוב.

Stress Factor –מודדת את הנזק המצטבר החבוי במערכת החיסון שלנו – שהוא המקור הפתולוגי של לחץ כרוני. לבדיקה זו יש כבר מספר יישומים קליניים מבטיחים. טכנולוגיית בדיקת הדם החדשנית נתגלתה באוניברסיטת בן גוריון, במטרה לכמת ולהעריך את רמות הלחץ הכרוניות של החולים. החברה שואפת להגדיר מחדש ולתקן מתח כרוני, המאפשר לכמת את חשיפת הלחץ ואת השפעתו על הבריאות שלנו, כמו גם לספק את האמצעים למלחמה במחלות הנובעות מלחץ.

Soptions Ltd (SITE123) – לוקחת את עולם בניית האתרים צעד קדימה. המיזם עומד מאחורי הרעיון הבסיסי כי צוות המומחים של החברה יודע מה מתאים ונכון עבור כל בעל עסק.

Robotican Ltd – מפתחת מערכות חדשניות של כלי טיס בלתי מאוישים המספקות פתרונות ביטחון והגנה אווירית עבור מגוון משימות בסביבות ותנאים משתנים. מערכת אוטונומית לחלוטין – מזיהוי ליירוט, בעלת טווח ארוך המסוגלת להגן על מטרות נעות (כגון כלי רכב ושיירות).

 

HC Vision – טכנולוגיה ייחודית המשפרת את מערכות המצלמה הקיימות עם ביצועי תאורה נמוכים באופן משמעותי. מבוססת על הגדלת חיישני המצלמה הקיימים עם שיפור משמעותי בביצועים באור נמוך.
Vicarius – חברת cybersecurity המגינה על לקוחות מפני ניצול של פגיעויות תוכנה שטרם התגלו. פלטפורמת Vicarius, הנקראת Topia, מאפשרת לחברות לחזות, לקבוע עדיפות ולהגן מפני נקודות תורפה בתוכנה לפני שהאקרים יוכלו לנצלן.

BestBrain Ltd – פציינטים משתמשים בטיפול הביו-פידבק שמציעה BestBrain כדי לטפל בעצמם בביתם ביעילות גבוהה. החברה כעת בשלב ניסויים קליניים בקרב חולי אלצהיימר מוקדם. המערכת מבוססת על שיטת הטיפול Neurofeedback שנמצאה יעילה מאד לטיפול באלצהיימר בשלב המוקדם.

BoneSci. Bio Ltd – מפתחת את "פפטוס" –  תכשיר ביוטכנולוגי חדשני לעידוד צמיחת עצם ולשחרור מבוקר של אנטיביוטיקה על פני שבועות. פפטוס מהווה פתרון ראשון ופורץ דרך לטיפול במצבי פרי-אימפלנטיטיס ובכיסים דנטליים חשודים בזיהום חיידקי. המוצר מבוסס על פפטיד סינטטי מקורי בשילוב מינרל קלציום פוספט. הטכנולוגיה שפותחה על ידי פרופ' חנה רפפורט וצוותה באוניברסיטת בן גוריון אומתה בניסויים פרה-קליניים והיא מוגנת במספר פטנטים

NewRocket – עוסקת בפיתוח של טכנולוגיית הנעה ירוקה מתקדמת של רקטות לשווקי החלל והטיסה. הפתרונות של החברה נועדו לשמש כתחליף נקי למערכות הנעה מזהמות מאוד – צורך מרכזי בתעשייה המודעת לסביבה.

Sindesy – הופכת מערכות חימום מים סטנדרטיות למחוברות לרשת ולנשלטות, תוך שימוש בטכנולוגיה ייחודית באמצעות טכנולוגיה המבוססת על פריסת חיישנים, בשילוב עם ניתוח ביג דאטה בזמן אמת. הטכנולוגיה מאפשרת ללקוחות לשלוט מרחוק על מחמם המים שלהם, להיות מחוברים כל הזמן ומטופלים באופן מיידי.

AntisepTech – מפתחת כלים דיגיטליים של מציאות מדומה ובינה מלאכותית המיועדים לצוות רפואי ולחולים, כדי להפחית את הזיהום שנובע משהייה בבית החולים ולשפר את איכות הטיפול.

SeeVoov – מפתחת מתכנן טיולים חברתי, אינטראקטיבי ומבוסס וידאו. מדובר בקונספט חדש בתחום הטיולים והנסיעות שמבוסס על סרטונים של מטיילים והמלצותיהם שמסייע למטיילים אחרים לתכנן את טיולם.

_______________________________________________________________________________

גופים נוספים שלוקחים חלק בתחרות: עיריית באר שבע, הרשות לפיתוח הנגב, פועלים הייטק, משרד עו"ד טולצ'ינסקי שטרן מרציאנו כהן לויצקי ושות', כיל, הרשות לחדשנות, רפאל, Startup Nation Central ו- WeWork.

 

קהילת Tech7 – קהילת הטכנולוגיה והיזמות של באר-שבע והדרום שהוקמה בינואר 2015 על ידי מספר נציגים מובילים מפארק ההייטק, סטודנטים ויזמים מקומיים. הקהילה הוקמה מתוך הרצון לקדם ולחזק את קהילת ההייטק במטרופולין באר שבע ולמצב את כל האזור כמוביל טכנולוגי ברמה הבינלאומית. כיום מונה הקהילה מעל ל-14,000 חברים ויותר מ-185 סטארט-אפים ופועלת למען חיזוק הפעילות הטכנולוגית הדרומית ומיצובה של באר שבע כאחת מערי הסטארט-אפ המובילות בעולם.

 

עמותת מט״ע (מרכז טכנולוגיות עתידיות) – נוסדה במטרה לסייע למיזמי חדשנות בנגב. העמותה משקיעה במיזמים בעלי סיכוי כלכלי חיובי בהיקף של עד 500 אלף ש"ח לחברה. חברי ההנהלה בעלי רקע טכנולוגי ועסקי רב בענפי המשק השונים ולפי כך שותפים מלאים בבחינת השקעות העמותה. מקורות תקציב ההשקעות של העמותה הינן מתוך השקעותיה בעבר בפארק רותם במישור רותם בנגב.

דילוג לתוכן