נוטרינו ויבמ משיקות אפליקציית המלצות תזונה לנשים בהריון המשלבת את מערכת המחשוב הקוגיטיבית ווטסון

נוטרינו ויבמ הכריזו בסוף השבוע האחרון על השקת אפליקציית נוטרינו המשלבת את פלטפורמת המחשוב הקוגניטיבית של יבמ, ווטסון, כדי לספק לנשים בהיריון ייעוץ תזונתי אישי, על בסיס מדעי ובזמן אמת. האפליקציה משלבת את התובנות מתחום התזונה של נוטרינו עם יכולות השפה הטבעית של ווטסון ויכולתו לענות על שאלות מורכבות – כדי לספק המלצות מותאמות אישית לארוחות ולהציע תמיכה בנושאי תזונה בכל שעות היממה.
אפליקציית נוטרינו על פלטפורמת ווטסון זמינה להורדה בחנות Apple החל מהיום.
"אכילה בריאה, אתגר שניצב בפנינו בכל רגע בחיים, הופכת למשימה הרבה יותר קשה בזמן ההיריון, כשהצרכים התזונתיים של אמהות לעתיד יכולים להשתנות משבוע לשבוע", מספר ד"ר ירון חדד, מייסד והמדען הראשי של נוטרינו . "אפליקציית נוטרינו המשלבת את ווטסון, מסייעת לנשים לנווט בנבכי המידע הזמין לגבי תזונה, ומספקת המלצות העונות על הצרכים המשתנים של נשים בכל שלבי ההיריון".
בזמן הרישום לאפליקציה, מתבקשת האישה להזין פרטים על מצב ההיריון שלה, מטרות בריאותיות אישיות, צרכים תזונתיים, העדפות מזון, הרגלי אכילה ונתונים הנאספים אוטומטית כגון, נתונים ממכשירי מדידה לבישים בזמן אימונים, שינה, לחץ. לאחר מכן היא יכולה לבחור מתוך רשימה, שאלות נפוצות בנוגע לתזונה, הנוגעות לשלבים ספציפיים של ההיריון, כגון:
• האם מותר לאכול ביצים במהלך השליש הראשון?
• האם עלי לשנות את התזונה אם אני בהריון עם תאומים? שלישיה?
• האם אני יכולה לשתות קפה?
• כיצד ניתן להרגיע צרבת בשליש האחרון של ההריון בעזרת תזונה?
התשובות ניתנות מתוך ניתוח נתונים מבוסס ווטסון, המאוחסנים בפלטפורמת התובנות של נוטרינו – הכוללת כיום יותר מ-500,000 סוגי מזון ו-100,000 מקורות. נתונים אלה מושווים לכלל המידע שדווח על ידי המשתמש. היכן שהדבר רלוונטי, פלטפורמת התובנות של נוטרינו מציפה גם המלצות תזונה סותרות.
בנוטרינו תכננו את פלטפורמת התובנות כך שניתן להבין עד כמה מהימן כל מקור מידע ולמצוא תשובה עקבית או לאפשר למשתמשת לדעת, מה הן העדויות התומכות בכל נתון. האפליקציית מנצלת את יכולות הלמידה העמוקה (Deep Learning) של ווטסון כדי להתאים יותר ויותר את התשובות לכל משתמשת, עם הזמן, בהתבסס על השאלות שהיא שואלת והנתונים שהזינה.
נוטרינו היא חלק מקהילה הולכת וגדלה של חברות הזנק וחברות מבוססות אשר ממנפות את שירותי הענן למפתחים של ווטסון. הפלטפורמה משמשת יותר מ-77,000 מפתחים בכל העולם, במטרה לנסות, לבחון וליישם רעיונות עסקיים חדשים בתעשיות שונות, החל משירותי בריאות, שירותים פיננסיים וקמעונאות וכלה בחינוך, מוזיקה וספורט. הקהילה כוללת יותר מ-400 שותפים באקוסיסטם של יצרני מוצרים ושירותים, כשלמעלה מ- 100 כבר פעילים בשוק.
נוטרינו היא אחת החברות המשתתפות באקסלרטורAlphaZone של יבמ בישראל, תוכנית ההאצה הראשונה והיחידה של יבמ בעולם. האקסלרטור תומך בחדשנות ובחברות הזנק
בשלבים ראשונים. יוזמות ווטסון של יבמ מקדמות עוד יותר מטרות אלו. כך, לדוגמא, בשנת 2014, השיקה יחידת ווטסון של יבמ קרן הון סיכון בהיקף של 100 מיליון דולרים. עד כה, השקיעה הקרן, בין היתר, ב-Pathway Genomics, Welltok ו-Fluid.

דילוג לתוכן