נובה קיבלה מנידהאם המלצת קנייה עם העלאת מחיר היעד ל-27 דולר למניה

בית ההשקעות האמריקאי נידהאם העלה אתמול את מחיר היעד שלו עבור מניית נובה, יצרנית ישראלית של ציוד בדיקה ומדידה עבור תעשיית השבבים בכל העולם. האנליסטים ציינו הכנסות רבעוניות של 54.4 מיליון דולר אשר הכו את התחזיות להכנסות של 50-54 מיליון דולר ואת קונצנזוס האנליסטים להכנסות של 52.3 מיליון דולר. שיעור הרווח הגולמי עלה משמעותית ל- 60.4% לאור עליה בהכנסות מתוכנה. התחזית לרבעון שני 2017 הינה מעבר לתחזיות השוק וקיימת התייחסות התומכת במחצית שניה חזקה של השנה. עוד צויין כי למרות שהנהלת החברה לא סיפקה תחזית למחצית השניה, צוין כי נראה שהמומנטום בתחום השבבים והזיכרונות ימשך. השקעות נוספות מצד TSMC בתחום 5 ו- 7 ננומטר עשויות להיות תוספת לרבעון רביעי של 2017.

בנידהאם כותבים כי נובה דיווחה על תוצאות חזקות לרבעון ראשון של 2017 וסיפקה תחזית מעבר לתחזיות האנליסטים. על אף המגמות החזקות בתעשייה, צמיחה של 55% בהכנסות הרבעוניות הייתה מאוד מרשימה. מהדוחות עולה כי החברה זוכה להצלחה בהגדלת נתח השוק בתחום הזיכרונות עם צבר משמעותי ועלייה חדה בהכנסות מתוכנה שהובילו לרווחיות טובה יותר. "אנו ממשיכים להאמין כי היצע המוצרים ההוליסטי של נובה, עם שילוב יכולות מדידה של מידות קריטיות, מדידות חומרים ופתרונות תוכנה משולבים מאפשרות ללקוחות החברה בקרת תהליך צמודה יותר. "

עוד נכתב כי "עליה בנתח השוק בתחום הזיכרונות הובילה לצבר גבוה. על אף, שהכנסות מהתחום ירדו מ- 40% ברבעון הרביעי של 2016, ל- 30% ברבעון הראשון של 2017, ההנהלה הדגישה כי מעל 40% מהצבר מקורו בזיכרונות. הכנסות מסמסונג הגיעו ל- 27%, עליה של 46%, והדגישו את הצלחת החדירה ללקוח זה. החברה מוכרת כעת ל- 5 השחקנים הגדולים בתחום הזיכרונות ואנו צופים השקעות נוספות ב- 3D-NAND ו- DRAM.
הכנסות מתוכנה יותר מהוכפלו לאור אימוץ גובר בשוק ואנו מעודדים מהצלחת האסטרטגיה בתחום התוכנה.

אנו מעלים את מחיר היעד למניית החברה מ- 22 דולר למניה, ל- 27 דולר למניה המגלם מכפיל 13 (בניטרול מזומן) על תחזיותינו לרווח של 1.64 דולר למניה בשנת 2017, ו- 1.73 דולר למניה, בשנת 2018. "

דילוג לתוכן