נובה קיבלה המלצת קנייה מסטיפל עם מחיר יעד של 14 דולר: בהמשך לתוצאות 2014

נובה מכשירי מדידה (ת"א: נובה; נאסד"ק: NVMI) קיבלה המלצת קנייה מבית ההשקעות סטיפל עם מחיר יעד של 14 דולר

 

האנליסטים בסטיפל מציינים כי החברה ממוצבת היטב להמשך צמיחה ב-2015

בסטיפל מאשררים את הרווח פרו-פורמה בגובה 74 סנט למניה ב-2015, ומעדכנים קלות את תחזית ההכנסות ל-125 מיליון דולר, לעומת התחזית הקודמת ל-128 מיליון דולר.

 

נקודות עיקריות בהמלצה, בהמשך לשיחת הועידה של ההנהלה אמש עם האנליסטים:

תוצאות החברה עבור הרבעון הרביעי עמדו יפה בתחזיות ההכנסות שלנו, אולם עקפו את תחזית הרווח למניה פרו-פורמה. החברה תהנה בטווח הקרוב מעלייה בהוצאות תעשיית הזכרונות, ותחווה עלייה גדולה אף יותר עם תחילת שלב ה-FinFET בקרב יצרני ה-Foundry בסביבות מחצית 2015.
אנו סבורים כי החברה ממוצבת היטב, ובעיקר בחזית יצרני ה-Foundry, בה מגמות ההוצאות הקשורות להשקת ה-FinFETיאפשרו לחברה להמשיך ולהציג צמיחה שנתית. רווחיות יציבה ותזרים מזומנים גדל מאפשרים לחברה לבצע רכישות חוזרות של מלאי ורכישת חברות בהתאם להזדמנויות העומדות בפניה, ואנו מאמינים כי תעמוד בתחזיותינו. לפיכך אנו מאשררים את המלצת הקנייה שלנו על המניה.
בטווח הקרוב אנו מאמינים כי החברה תהנה מההוצאות הנוכחיות על DRAM בתעשייה. החברה ציינה כי 45% מהזמנותיה ו-27% מהכנסותיה ממוצרים היו קשורים לתעשיית הזכרונות ברבעון האחרון. לנובה נוכחות חזקה בחזית המטרולוגיה בתחום הזכרונות, ואנו מאמינים כי היא תהנה מהוצאות DRAM גוברות על רקע מגמת המעבר לטכנולוגיות 20 ננו-מטר. ההנהלה ציינה כי מגמת המעבר תימשך עד סוף הרבעון הראשון או אפילו השני. בחזית זכרונות הפלאש NAND אנו מאמינים כי החברה תהנה ממעבר התעשייה לזכרונות NAND3D.
כמו רבות מחברות הציוד לתעשיית השבבים, נובה חווה אי-וודאות לגבי תזמון שלב ה-FinFET, אולם מאידך אנו מאמינים כי החברה ממוצבת היטב עם TSMC והגדילה את נוכחותה ב-GlobalFoundries. אנו סבורים כי שלב זה מהווה מנוע צמיחה עיקרי ב-2015.
מבחינת המודל התפעולי אנו סבורים כי נובה תשמור על רווח גולמי של 55%-50% ותחווה עלייה בעקבות הצמיחה בהכנסות. אנו מאמינים כי קיים מינוף משמעותי במודל התפעולי ולכן הרווחים אמורים גם הם לצמוח ב-2015 (על סמך עלייה של 4% שאנו צופים בהכנסות החברה).
גם בחזית תזרים המזומנים החברה ממשיכה לספק תוצאות יפות, עם תזרים של 12 מיליון דולר מפעילות שוטפת ברבעון הרביעי 2014, ויותר מ-33 מיליון שולר בשנת 2014. אנו מאמינים כי תזרים זה מאפשר לחברה לבצע רכישה עצמית של מניות, ולשמור על יכולת גמישות לשם ניצול הזדמנויות מיזוגים ורכישות.

דילוג לתוכן