נבחר מבין 500 חברות לתוכנית האקסלרטור Start Path של MasterCard

הסטארט-אפ הישראלי PayKey המאפשר תשלומים בכל רשת חברתית נבחר מבין 500 חברות לתוכנית האקסלרטור Start Path של MasterCard

המחזור כולל בנוסף חברות סטרטאפ מתחומי טכנולוגיית ה-blockchain, מסחר מקוון, תחבורה חכמה, סייבר וניהול כספים אישי
MasterCard הכריזה על מחזור 2016 של תוכנית Start Path, היוזמה הגלובלית של החברה לתמיכה בסטארט-אפים מבטיחים בשלבים מוקדמים המפתחים את הדור הבא של פתרונות מסחר ופינטק. המשתתפים במחזור הנוכחי, נבחרו מבין 500 בקשות מ-60 מדינות, ופיתחו פתרונות המספקים חוויית מסחר פשוטה, מאובטחת וחלקה. בדומה למספר חברות ישראליות בעבר, גם למחזור הנוכחי של התכנית היוקרתית התקבל סטארטאפ ישראלי שעבר את שלבי המיון הקפדניים
תוכנית Start Path הוקמה ב-2014 ועד כה עבדה עם יותר מ-60 חברות סטארט-אפ וסייעה להן להתרחב ולהיכנס לשווקים וענפים חדשים. המחזור החדש מגיע מכל העולם והינו מגוון מאוד מבחינת היקף הצוותים, רמת המימון, ההכנסות והמכירות.
"החברות שנבחרו למחזור הנוכחי מפרקות את המסחר והשירותים הפיננסיים המסורתיים למרכיביהם ובונות אותם מחדש כמוצרים המספקים חוויית צריכה טובה יותר," אמר סטפן ווייפר, המנהל הגלובלי של תוכנית Start Path של MasterCard . "הן משנות את עולם המסחר עם עוצמת המובייל, הביג דאטה והאנליטיקה ומתקדמות בקצב מהיר לעמדת המיינסטרים החדש."
התוכנית מסייעת לחברות סטרט אפ להתמודד עם בעיות עסקיות ומציעה להן הזדמנויות חדשות ברחבי העולם. התמיכה ניתנת במסגרת תוכנית וירטואלית בת חצי שנה וכוללת תמיכה תפעולית וגם תמיכה מסחרית והשקעות. לדוגמה, ClubApp חברת סטארט אפ אירית המספקת למועדוני ספורט פלטפורמה לשיתוף עדכונים ממשחקים תוך הפקת נתונים סטטיסטיים על המשחק, שילבה את Qkr! בטכנולוגיה של MasterPass כדי לאפשר לחבריה לשלם את דמי המועדון ולקנות מוצרים שונים של המועדון באמצעות האפליקציה. Rainbird עוסקת כיום בבניית סייען דיגיטלי המצויד בבינה מלאכותית שישפר את שיתוף הידע וקבלת ההחלטות בצוות המכירות של MasterCard בריטניה, השואף לחזק את נאמנות המותג של הלקוחות. Razorpay, המציעה גשר לתשלומים דיגיטליים מהודו קיבלה השקעה מ-MasterCard באמצעות תוכנית Start Path.
חברות הסטארט-אפ יצטרפו ל-MasterCard לשבוע היכרות אינטנסיבי בלונדון שבו יעבדו על פרויקטים מותאמים בתוכנית וירטואלית של חצי שנה ולאחריה יסעו למפגש הפסגה הגלובלי של Start Path בניו יורק בנובמבר. שם ייפגשו החברות עם יועצים אישיים ויכירו את השותפים של MasterCard כגון רקוטן, TSYS (Total System Services) והבנק המלכותי של קנדה.
מחזור קיץ 2016 של Start Path כולל את המשתתפים הבאים:
• Cyberfend – סטארט-אפ המספק פתרון אבטחה המגן על אפליקציות ווב ומובייל מפני התקפות מתוחכמות והונאות. הפתרון של Cyberfend מאתר השתלטויות, הונאות תשלומים וגניבת זהויות.
• Everledger – חברת הזנק המשתמשת בטכנולוגיית blockchain כדי לעקוב ולשמור על יהלומים ופריטים יקרים אחרים במסעם בשלבי החיים. היא משתמשת במערכת יומן (ledger) כדי לצמצם מקרי הונאות הקשורים לחפצי ערך ומספקת אימות של האותנטיות של הפריט והבעלות עליו לחברות ביטוח, גופי מימון, בעלים ורשויות אכיפת חוק.
• Itembase מסייע לצרכנים ליצור רשימה שוטפת ומפורטת של היסטוריית הקניות שלהם ממאות אלפי קמעונאים ומותגים וגם שולחת תזכורות לגבי פעולות שצריך לנקוט באפליקציות צריכה מצד שלישי כגון מכירה ב-eBay, מעקב ומימוש של תעודות אחריות, הוספת מוצרים לפוליסות ביטוח, קבלת אשראי, שמירת חשבוניות, גביית החזרים וכל פעולה אחרת במחזור החיים של מוצר שנרכש.
• Mozio הוא מנוע חיפוש והזמנה של אמצעי תחבורה בשדות תעופה המאפשר למשתמשים למצוא את הדרך המהירה ביותר להגיע לשדה התעופה ולצאת ממנו. מנוע החיפוש אוגר את נתוני התחבורה של האמצעים השונים ומאפשר לנוסעים לתכנן את הנסיעה אל שדה התעופה וממנו ולבחור בין אוטובוס, רכב, מעבורת או רכבת תחתית.
• PayKey – סטארט-אפ ישראלי המאפשר תשלומים בכל רשת חברתית. עם PayKey, הלקוחות נהנים מהאבטחה של בנק אמין בתוך האפליקציות המועדפות עליהם, עובדה המקלה ומייעלת את התשלומים היומיומיים.
• RecargaPay היא פלטפורמת התשלומים הניידת המובילה בברזיל ומשמשת לרכישות יומיומיות. היא מאפשרת לצרכנים באמריקה הלטינית להשתמש בטלפונים ניידים ששולמו מראש (פריפייד) גם לתשלום חשבונות חשמל ומים שלהם ושל ידידים ובני משפחה. כעת מתרחבת הפלטפורמה למתן שירותים פיננסיים לאנשים ללא חשבון בנק.
• Revolut – חברת סטארט אפ שפיתחה אפליקציית כסף גלובלית המחוברת לכרטיס MasterCard רב-מטבעי המאפשר למשתמשים להחליף, לשלוח ולשלם בחנויות ובאינטרנט. משתמשים המצוידים באפליקציה ובכרטיס נהנים למעשה מכל השירותים של חשבון בנק בכל מקום בעולם. הם אינם נדרשים לשלם דמי המרה ומנהלים בקלות את חשבונם, לרבות באמצעות האפליקציה המאובטחת.
על אודות MasterCard Start Path
MasterCard Start Path היא תוכנית גלובלית שנועדה לתמוך בחברות סטרטאפ חדשניות בתחילת דרכן המפתחות את הדור הבא של פתרונות מסחריים. Start Path הוקמה בסוף 2013 במטרה לסייע לחברות early stage להרחיב את עסקיהן במהירות ולהגיע לעצמאות. חברות הסטרטאפ נהנות מהידע של רשת המומחים הגלובלית של מסטרקרד, מגישה ללקוחות ושותפים של מסטרקרד ומהיכולת להוסיף חדשנות לפתרונות של מסטרקרד. למידע נוסף בקרו ב-www.startpath.com או עקבו אחר MasterCard Start Path בטוויטר ב- @MAstartpath.

 

 

דילוג לתוכן