נאס"א רוצה לתת ירח לירח

על ידי הכוונה מחודשת של  אסטרואידעל ידי נאס"א המשימהAsteroid Redirection Mission (ARM) היאתכנית שאפתנית (ובמחלוקת) לקחת אסטרואיד, לדחוק אותו למסלול סביב ירח, ולאחר מכן לשלוח את האסטרונאוטים לקחת דגימה.המשימה שהינה קרש קפיצה חיוני במסע המתוכנן למאדים, עכשיו, נאס"א סוף סוף הודיעה איך זה יעבוד.

 

 

מאז השקתה שלARM, היו שתי אפשרויות. אפשרות אחת ללכוד אסטרואיד קטן מאוד לנתבו לירח. האפשרות השנייה הינה לנחות על אסטרואיד גדול יותר (בנוסח ארמגדון), להרים גוש של כ- 40 מטר, ולגרור אותו לירח לבדיקה. במסיבת עיתונאים, נאס"א הודיעה כי החליטה על האפשרות השנייה.

ישנן שתי סיבות עיקריות לבחירה באפשרות השנייה. ראשית, יש הרבה יותר מטרות – אסטרואידים גדולים ליד הירח שהם עשירים יותר מאשר אסטרואידים קטנים. שנית, הנחתת רובוט על אסטרואיד תיתן נאס"א סיכוי טוב יותר כדי לבדוק את הטכנולוגיה שבסופו של דבר תסיע את בני האדם למאדים.

בחירת האסטרואיד הסופית לא צפויה להתבצע עד 2019, עם משימת שיגור בשנת 2020, והגעה כשנתיים מאוחר יותר לאסטרואיד. משם, המשימה תהייה תפיסת  הסלע וניהול כמה תוכניות מחקר אחרות, גרירת  הנתח (סלע) שנתפס בחזרה לירח עד שנת 2025.

דילוג לתוכן