נאס"א רוצה את עזרתכם להבין כיצד ניתן לבנות מושבות בחלל

אם וכאשר אנו שולחים מתיישבים למאדים ומעבר, אנחנו הולכים למושבות שלא בנינו לפני כן מעולם. כדי לעודד חשיבה מחוץ לקופסא, נאס"א ואמריקה הכריזו על תחרות נושאת פרס של  2,250,000$ דולר כדי לתכנן ובניית למושבות מודפסות בשיטת 3D .

אחד המכשולים הגדולים ביותר לבנייה של מושבה בחלל היא העלות העצומה של שילוח חומרי הבניין הנדרשים לבניית המושבה.מאחר ובשלב זה עולה בערך 10,000$  לשלוח קילוגרם אחד של משא אל מעבר לכדור הארץ , המדענים, המהנדסים והיזמים כבר שואלים כיצד ניתן לעזוב את כדור הארץ עם הרבה פחות מטען. ואכן, זו היא אחת המחשבות העיקריות מאחורי הרעיון של כריית אסטרואיד, אשר יוכל להציע לבני האדם להיות מסוגלים לפעול בחלל משופע במקורות מים ומתכות.

טכנולוגיות אחרות המנצלות את משאבים באתר נידונו בהקשר של בית גידול על המאדים, אך עד כה, ההתמקדות הייתה על איך אנחנו יכולים לקבל מספיק מים לשתות וחמצן לנשימה. על מנת לחסוך הרבה כסף ומאמץ במידה והיינו מסוגלים לייצר תשתיות קיום אלה תוך שימוש בחומרים מקומייםת ממוחזרים.

המקום אילו התחרות החדשה מגיעה הוא פשוט מדהים, בעוד מעט מאד כסף מוצע למושגים אדריכליים החלק הארי של הפרס מתמקד בטכנולוגיות הדפסת 3-D והצורך לייצר תשתיות מחומרים וחומרי גלם ממוחזרים שבאתר.

נאס"אמפרקתלנו תהליך התחרות  לשלבים הבאים:

השלב הראשון של התחרות, הכרזה ביום שבת באזור המפרץ בסן מטאו, קליפורניה, ב- 27 לספטמבר שלב זה, הינו תחרות העיצוב, קורא למשתתפים לפתח מושגים אדריכליים של האמנות שלוקחים בחשבון יתרון של היכולות הייחודיות להדפסת 3-D  , 30 ההצעות הראשונות יתחרו  והפרס בסך של 50,000 $ יוענק באירוע 'להכנת עולם' ב-  2015 בניו יורק.

השלב השני של התחרות מחולק לשתי רמות, המבנית חבר התחרות (רמה 1) מתמקדת בטכנולוגיות הייצור הדרושות לייצור רכיבים מבניים משילוב של חומרים מקומיים וחומר גלם, או חומרים מקומיים בלבד.באתר בית הגידול התחרות (הרמה 2) קוראת תיגר על מתחרים לייצר בתי גידול בקנה מידה מלא תוך שימוש בחומרים מקומיים או בשילוב עם חומר גלם. שני הרמות פתוחות להרשמה עד 26 ספטמבר, וכל נושא שווה  פרס של 1.1 מיליון דולרים.

לכן, אם אתם חושבים שיש לכם רעיון מבריק של איך לבנות עיר במאדים או ספינת חלל לחלל העמוק, זו היא ההזדמנות שלכם כדי לגלות. במקרה הגרוע ביותר, אתה בא רק עם רעיון נהדר. ובמקרה הטוב יותר, אתה הופך לאדריכל או מהנדס ראשי של המושבה האנושית הראשונהבחלל החיצון, כאשר דורות של מתיישבי מאדים והחלל העמוק שרים לכם שירי כבוד והלל.

דילוג לתוכן