מתקפות אינטרנט המנצלות את אסון רעידת האדמה בהאיטי

אתרים המציעים "חדשות" בנושא רעידת האדמה בהאיטי מפיצים מוצרי אנטי וירוס מזוייפים, הודעות ספאם בבקשה לתרומות כבר ממלאים תיבות דואר אלקטרוני ברחבי העולם

חדשות רעות הן תמיד חדשות טובות לפושעי האינטרנט. הצונמי, הוריקן קטרינה, אסון אייר פרנס, מותו של מייקל ג'קסון ועוד, כבר נוצלו בעבר להפצת נוזקות ווירוסים שונים, ועכשיו מנצלים פושעי העולם המקוון את דאגתם וחמלתם של הציבור לקורבנות רעידת האדמה בהאיטי.
מכיוון שאנשים רבים נוטים לחפש מידע על נושאים אקטואלים באינטרנט, עברייני הרשת פועלים במרץ כדי להעלות אתרים הטוענים שברשותם חדשות בלעדיות או צילומי וידאו של רעידת האדמה בהאיטי, אבל למעשה זהו ניסיון להדביק את המבקרים באתר בתוכנות זדוניות, במיוחד תוכנות זדוניות אשר מפיצות מוצרי אנטי וירוס מזויפים. (לינק לכתבה).
 
ההתקפה השניה מגיעה בצורה של הודעות ספאם אשר קוראות ל"תרומות נדיבות" לאי מוכה האסון ולעיתים הודעות אלה מנוסחות כאילו הגיעו מקורבן לאסון המתחנן לעזרה. הודעות אלה בדרך כלל מכילות לינק שדרכו הם מתבקשים לבצע את התרומה בין אם בהעברה בנקאית או על ידי כרטיס אשראי. למרבה הצער, התרומות הללו לא מגיעות להאיטי ופרטי הבנק או כרטיס האשראי מנוצלים לרעה.
 
אמיר כרמי, מנהל התמיכה בחברת קומסקיור, נציגת ESET בישראל, ממליץ לגולשים להשיג את המידע העדכני דרך אתרי החדשות הלגיטימיים, וכמו כן להיות חשדניים במיוחד בנוגע להודעות דואר אלקטרוני המבקשות תרומות.
 
דובר חברת ESET מדגיש שאין בכוונת החברה לרפות את ידם של אלו שרוצים לתרום, אך ממליץ לעשות זאת דרך ארגוני צדקה מוכרים או כאלה שתרמתם דרכם בעבר.
 

דילוג לתוכן