מתחזקים באקסטרים: HP ExSO

HP מעשירה את פורטפוליו HP ExSO המספק פתרונות אקסטרים למרכזי מחשוב גדולים, שנדרשים לעמוד בעומסים גבוהים במיוחדחברת HP מעשירה את פורטפוליו HP ExSO (HP Extreme Scale-Out) בפתרונות תשתית חדשים – שרתים, אחסון, תוכנה ותקשורת – המותאמים לסביבות תובעניות, בהן נדרשים ביצועים בלתי מתפשרים תוך שמירה על יעילות גבוהה בניהול מאות ואלפי שרתים.
 
מרכזי מחשוב בעלי קצב צמיחה מהיר, ובראשם ארגונים המספקים שירותי מחשוב במודל ענן (Cloud Computing), מתמודדים כיום עם אתגרים בשלושה תחומים עיקריים: עלויות רכש ותחזוקה; עלות צריכת האנרגיה ומגבלות אספקת אנרגיה; ומגבלות שטח רצפה. הפתרונות שהשיקה HP במסגרת פורטפוליו HP ExSO, מספקים מענה לצרכים אלו.
 
כחלק מכך, הוצגו שרתי HP ProLiant BL2x220c G6 החדשים. השרתים קובעים שיא בדחיסות שרתים, ומאפשרים יחס חסר תקדים בין ביצועים לבין שטח רצפה. כל יחידת BL2x220c כוללת שני שרתי להב חזקים – בנפח ובמידות של שרת להב יחיד. הדור החדש של השרתים מציע נפח זיכרון גדול ב-33% בהשוואה לדורות קודמים, כמו גם חיסכון בחשמל בזכות יחס ביצועים/וואט הגבוה ביותר בשוק השרתים.
 
עוד הוצגו במסגרת ההשקה: פלטפורמת HP Cluster Platform 3000SL שמספקת יחס מנצח של ביצועים/וואט/עלות ומאפשרת לדחוס שרתים רבים יותר לארונית Rack סטנדרטית בזכות שיתוף ספקי כוח ומאווררים; שרתי HP ProLiant SL165z G6 מבוססי מעבדי AMD, בעלי צריכת חשמל נמוכה ב-18% ועלות תפעול נמוכה ב-10% בהשוואה לדורות קודמים; ומערכות האחסון ברשת HP StorageWorks X9000 לניהול פשוט של נפחי נתונים עצומים, הקטנת עלויות וקיצור זמן התגובה לדרישות משתנות.
 
כמו כן, HP חשפה את חבילת האינטגרציה Moab ACS (Adaptive Computing Suite), שמיועדת לניהול דרישות ועומסים בסביבות מחשוב הטרוגניות ותומכת במגוון מערכות הפעלה, בהן: UNIX, Windows ולינוקס. בתחום התקשורת, הוצגו מתאמים (Host Channel Adaptors) ומתגים 40Gbps InfiniBand ומתג את'רנט 10Gb מרובה מבואות (Large port-count) – בתאימות מלאה לפתרונות הקישוריות של Mallanox, QLogic ו-Voltaire.
 
ישראל קציר, מנהל תחום שרתים ב-HP ישראל, מסר כי "פורטפוליו HP ExSO פותח על מנת לענות על הדרישה הגוברת לתשתיות יעילות וחזקות עבור מרכזי מחשוב עתירי ביצועים. נמשיך להרחיב את הפורטפוליו ולספק פתרונות חדשניים, שנשענים על הבנתנו העמוקה את מרכזי המחשוב עתירי הביצועים – במטרה לאפשר ללקוחות להפיק ערך גבוה יותר מהתשתיות".

דילוג לתוכן