משרד התחבורה בחר בפתרון VMware VDI לוירטואליזציה של תחנות העבודה

משרד התחבורה בחר בחברת הראל טכנולוגיות מידע, להטמיע את פתרוןVMware View (VDI), לוירטואליזציה של תחנות העבודההזכייה נעשתה לאחר סיום פרויקט וירטואליזציה של השרתים במרכז הנתונים של משרד התחבורה. הפרויקט החדש כלל הסבת סביבת עבודת המשתמשים, כ- 100 משתמשי קצה, הפרוסים ברחבי הארץ, לסביבת תחנות רזות. היקף הפרויקט החדש מוערך בכ-100 אלף ₪.
 
שלמה אלפסי, מנהל מחשוב ותשתיות במשרד התחבורה: "במהלך השנה שעברה ביצענו פרויקט וירטואליזציה, במסגרתו הוסבו עשרות שרתים פיסיים במרכז הנתונים של משרד התחבורה לתשתית של VMware. בעקבות הצלחה מאד גדולה של הפרויקט, בחרנו לעבור גם לוירטואליזציה של תחנות העבודה".
 
פתרון View VMware מאפשר הפעלה של החל מעשרות בודדות ועד אלפי תחנות עבודה וירטואליות, המנוהלות על ידי מערכת ניהול מרכזית אחת, בשימוש פרוטוקול תצוגה מתקדם- PCoIP, המספק חווית משתמש מהטובות בעולם. באמצעות VMware View (VDI) יכולים ארגונים לשוב ולשלוט במידע הארגוני בצורה מרוכזת. כל המידע מאוחסן במרכז הנתונים בלבד, כך שהמשתמש יכול להתחבר לשולחן העבודה הוירטואלי שלו מהבית, באמצעות גישה מרחוק או תוך שימוש בטכנולוגיה חדשנית של VMware לחיבור תוך שימוש בהתקן חיצוני.
 
דן שפרונג, סמנכ"ל הטכנולוגיות בהראל טכנולוגיות מידע: "אימוץ פתרונות וירטואליזציה לתחנת העבודה היא הדרך החדשה לספק סביבת עבודה למשתמשים. עיקרון ה-VDI הוא די פשוט, במקום לספק למשתמשים מחשב עם מערכת הפעלה מקומית, מספק הפתרון של VMware לאותם מחשבים גישה למערכת הפעלה וירטואלית, המורצת על אחד השרתים בחוות השרתים של הארגון. בתחילת הדרך שימשה וירטואליזציה בעיקר לצרכי קונסולידציה ובמטרה לחסוך בעלויות.כיום, עובר תחום הוירטואליזציה שלב מהשרתים לתחנות הקצהולענן".

דילוג לתוכן