משרד הבריאות עושה שימוש במערכת ממוחשבת לשיפור השירות בחדרי המיון בישראל

קבוצת יעל שזכתה במכרז תטמיע תשתית של TIBCO אשר תתמוך באינטגרציה בין משרד הבריאות לארגוני הבריאות. בתכנון: אפליקצייה שתאפשר לחולים הממתינים בחדרי המיון לעקוב באמצעות הטלפון הנייד שלהם אחר התקדמות התור

היקפו של הפרויקט מוערך במיליוני שקלים

משרד הבריאות מפעיל אלפי מימשקים בין מערכות בתוך המשרד ומול ארגונים שותפים. בכדי לנהל בצורה חכמה ויעילה את המימשקים, יזם המשרד פרוייקט להטמעת מערכת ניהול מימשקים רוחבית ממוחשבת. קבוצת יעל, שזכתה במכרז, תטמיע מערכת של TIBCO, אשר תנהל את האינטגרציה והעברת המידע בין מערכות המחשוב השונות של המשרד והגופים הפועלים מולו. היקפו של הפרויקט מוערך במיליוני שקלים.

המערכת תיתן מענה לממשקים בין מערכות המשרד השונות, בין המשרד וארגוני מערכת הבריאות, בין המשרד למשרדי הממשלה, גופים ציבוריים ובתי חולים. זאת, באמצעות התשתית של חברת TIBCO שתאפשר אינטגרציה מנוהלת של המידע.

מטרת הפרויקט היא להטמיע פלטפורמה אחידה, אשר תנהל באופן מבוקר ואפקטיבי את מערך הממשקים מתוך משרד הבריאות אל גופים חיצוניים ולהיפך, כולל ממשקים פנימיים. בנוסף, המערכת תאפשר להוציא לפועל את התהליך בזמן הקצר ביותר, להקים ממשקים חדשים תוך שפור האיכות, ותסייע לשלמות ואמינות המידע. במסגרת הפרויקט יוטמע גם רכיב ה- B2B של חברת TIBCO, אשר יאפשר בקרה, ניטור, שיפור וייעול של השירות והקשר עם הגופים השונים שיש להם ממשקים מול המשרד.

בימים אלה, מקדם המשרד פרוייקט חשוב, על בסיס תשתית TIBCO, שבמרכזו אפליקצייה, המאפשרת לחולים הממתינים בחדרי המיון לעקוב באמצעות הטלפון הנייד שלהם אחר התקדמות השלבים השונים בטיפול בחדר המיון. הפרויקט, שהחל לפני מספר חודשים, צפוי להמשך בשנים הקרובות ולהיות זמין בכל בתי החולים הממשלתיים. שרות חדש זה, מיועד להקל על החולה ובני משפחתו ועל הניהול הקדחתני של חדר המיון. פרויקט זה הינו הסנונית הראשונה, אשר באמצעותה מדגים משרד הבריאות את חזונו למנף שימוש בפתרונות דיגיטליים מתקדמים בכדי לתת שרות מיטבי לתושבי ישראל.

שירה לב עמי, מנמ"רית משרד הבריאות, מוסרת: "פרויקט שיפור הטיפול בחדרי המיון בישראל הינו חלק מחזונו של שר הבריאות, המיועד לשפר את מערכת הרפואה הציבורית. המימוש הטכנולוגי הינו חלק מפרויקט מיחשוב מימשקים רחב, אותו מנהלת יחידת המחשוב של המשרד, בסיוע מומחי האינטגרציה של חברת יעל תוכנה. הפרויקט שם אותנו בחזית הטכנולוגיה והחדשנות והוא יסייע בפריסת סל הפתרונות והשרותים שלנו לאזרח ויאפשר מתן שירות טוב יותר. בכך, נוכל להוביל את מהפכת הבריאות שעומדת כיום בראש סדר היום הציבורי והלאומי בישראל".

דורון גיגי, מנכ"ל קבוצת יעל מוסר: "אנו גאים להיות חלק בפרויקט חשוב מסוג זה, המתאפיין במהירות היישום, הפיתוח וההטמעה ובלוחות זמנים מוקפדים תחת בקרת האיכות והתקנים המחמירים, הנדרשים ליישום בפרויקט רגיש מסוג זה. הפרויקט מבוצע בשיתוף פעולה הדוק בין אנשי מערכות המידע של משרד הבריאות, בהובלת שירה לב עמי מנמ"רית המשרד, לבין צוותי האינטגרציה של חברת יעל תוכנה. זהו הישג נוסף בשרשרת של זכויות ופרויקטים של יעל תוכנה בתחום הרפואה בכלל ועם כלי TIBCO בפרט".

דילוג לתוכן