משלחת של 20 חברות ייצגו את ישראל בכנס הביו-מד השנתי בסאן פרנסיסקו

כבכל שנה, בין התאריכים 7-9 בחודש יוני הקרוב, יתקיים כנס ה-'BIO' הבינלאומי השנתי, השנה בסאן פרנסיסקו. מדובר בכנס הגדול בעולם בתחום מדעי החיים, המארח למעלה מ-15,000 משתתפים מכ-60 מדינות, ומציג את מיטב החברות והפיתוחים המובילים בעולם בתחום הטכנולוגיה הרפואית ומדעי החיים. ישראל, תופיע בכנס עם ביתן לאומי מרשים בו יציגו 20 חברות מובילות, שנבחרו על ידי יו"ר רשות החדשנות, מר אבי חסון, ביניהן החברות Brainstorm, המבקשת למצוא פתרונות לבעיות ניווניות כגון מחלת הטרשת והטרשת הנפוצה, Can-Fite, המפתחת תרופות, בשלבים הקליניים, לטיפול בסרטן, מחלות דלקתיות, ובעיות בתפקוד המיני וחברת ChroniSense, סטארט-אפ צעיר המפתח מוצרים לבישים לגילוי וניטור בעיות בריאות. ראש רשות החדשנות, מר אבי חסון: "הכנס מהווה הזדמנות לחברות הישראליות לא רק להציג את ממצאי הפיתוחים האחרונים, אלא גם הזדמנות יוצאת דופן לשיתופי פעולה מדעיים וכלכלים עם גורמים בינלאומיים מובילים בתחום".

מדעי החיים ופיתוח טכנולוגיות BIO, הם אולי התחום טכנולוגי שתפס את התאוצה המרשימה ביותר בשנים האחרונות, בעולם כולו. השימוש בטכנולוגיה מתקדמת, לטובת בריאותו של האדם ולמציאת פתרונות טכנולוגיים למגוון מחלות, קשיים או נכויות הופך להיות מרוץ טכנולוגי מאתגר ובו הזדמנויות עסקיות, בריאותיות וכלכליות יוקרתיות רבות, שמדינות רבות בעולם לוקחות בו חלק. גם השנה, יתקיים כנס הביו-מד השנתי בארה"ב, הפעם בסאן פרנסיסקו, אליו ישלחו כ-60 מדינות את מיטב חברותיהן לייצג ולהציג את מדינתם ואת הפיתוחים הטכנולוגיים-בריאותיים האחרונים המתרחשים בגבולותיהן.

ישראל תשלח, גם השנה, 20 חברות מובילות בתחומן, שנבחרו בקפידה על ידי יו"ר רשות החדשנות, מר אבי חסון, משימה, שעושה הרושם הופכת קשה יותר ויותר עם השנים, שכן בישראל, בכל שנה, מופיעות יותר ויותר חברות מעניינות בתחום זה.

החברות הישראליות שייצגו את ישראל בכנס ביו 2016 בסאן פרנסיסקו. "בחרנו אותן בקפידה", אמר אבי חסון.

"ישראל הופכת בשנים האחרונות למעצמה בתחום מדעי החיים וטכנולוגיות מדעי החיים טוען חסון. "נכון לשנת 1996, היו בישראל 186 חברות בלבד המתמחות בתחום מדעי החיים. בשנת 2015 המספר הזה קפץ ל-1300 חברות. 98 חברות ישראליות חדשות נוספות לרשימת החברות הביו-טכנולוגיות בכל שנה".

ואכן, 66% מחברות מדעי החיים הפועלות כיום בישראל נוסדו בעשור האחרון, זמן קצר יחסית לעובדה ש-34% מהן כבר מתחילות להציג רווחים נאים – הוכחה מעודדת לכך שישראל בדרכה להתגבר על מחסום "מדינת הסטארט-אפ" והיא בדרכה להיות במה טובה לגדילה והתפתחות של חברות אטרקטיביות גלובאליות בתחומה, שימשו מקורות תעסוקה ומסחר ישראליים לטווח ארוך.

על פי יו"ר רשות החדשנות: "משנת 2010 ועד 2014 נרשם גידול של 10% בייצוא הישראלי בענף טכנולוגיות הביו, שהגיע ל- 8.5 מיליארד דולר. משנת 2005 נרכשו 62 חברות ביו ישראליות בסכום כולל של 7.7 מיליארד דולר, 2.9 מיליארד מהם בין שנת 2013-2014 בלבד".

אני רוצה להציע לך לסקר את הפיתוחים של החברות הישראליות היוצאות למשלחת, לראיין את מדעני ומנכ"לי החברות שיסבירו את חשיבות התגליות שלהם וכיצד הן עומדות לשנות את החיים של כולנו.

החברות היוצאות לכנס בסאן פרנסיסקו:
BMR Solutions; BrainMARC; Brainstorm Cell Therapeutics; Can-Fite BioPharma Ltd; ChroniSense Medical; Compugen; DALI Medical Devices; ISK; Kadimastem; Mybiotics; NovellusDx; Nucleix Ltd; Nurami Medical Ltd; Optical Imaging Ltd; Oramed Pharmaceuticals; PamBio; PolyPid; Raziel Therapeutics; Taliaz Diagnostics; VBL Therapeutics;

 

 

דילוג לתוכן