משך הטיפול במסמכי רישום בתים משותפים ברשות מקרקעי ישראל קוצר משמעותית מ-7 חודשים לשבועיים

משך הטיפול במסמכי רישום בתים משותפים ברשות מקרקעי ישראל קוצר משמעותית מ-7 חודשים לשבועיים, הודות לסיוע של Matrix Consulting
רישום בתים משותפים הוא שלב בדרך לעיגון זכויותיהם של רוכשי דירות במרשם המקרקעין
Matrix Consulting, אגף היעוץ בחטיבת הביטחון של מטריקס, מלווה את השינוי הארגוני המתבצע במסגרת הרפורמה ברשות מקרקעי ישראל(מינהל מקרקעי ישראל לשעבר) מזה 3 שנים, בצוות ייעוץ הכולל יועצים מתחומי יעוץ ארגוני ותעשייה וניהול. לאחרונה השלים הצוות תהליך ייעוץ לשיפור הביצועים באגף בעלות ורישום, הכפוף לחטיבת השירות ברשות.
אגף בעלות ורישום אחראי, בין השאר, לבדיקה וחתימה על מסמכי רישום צווי בתים משותפים המוגשים לו על ידי גורמי חוץ, במסגרת השירות שהוא מעניק לאזרחים. בעקבות תהליך ייעוץ מקיף שבצעה Matrix Consulting , ובזכות העבודה המשותפת עם מנהלי הרשות ועובדיה הצליח האגף לקצר את משך הטיפול במסמכי הרישום משבעה חודשים לשבועיים ימים.
במסגרת תהליך הייעוץ של Matrix Consulting, ביצע האגף שורה של פעולות שהביאו בסוף התהליך לעמידה ביעד שהוגדר. הפעולות כללו: ניתוח תהליך העבודה, מיפוי אפשרויות לשיפור והסדרת התהליך מחדש, הוצאה של פעולות פשוטות למיקור חוץ, הקמת פורום התייעצות עם לקוחות מובילים וחברות משכנות, פתיחה של מסלול טיפול מהיר לעורכי דין ואחרים, המייצגים מספר רב של לקוחות, פתיחת מסלול תקשורת ישיר באמצעות הדואר האלקטרוני, והסדרה של תהליכי עבודה מול האגף לרישום והסדר מקרקעין במשרד המשפטים (הטאבו). עוד כלל המהלך הדרכה והסמכה מחודשת של העובדים, ניוד של מספר עובדים, הטמעת שגרות הדרכה וניהול, והטמעת מערכת מעקב ובקרה. הפרויקט ארך כמחצית השנה ועלה לאוויר לפני כשלושה חודשים.
תומר פרייבך, ראש תחום יעוץ ארגוני ב- Matrix Consulting: "רשות המקרקעין נמצאת בעיצומו של מהלך שינוי עמוק ומקיף הרשות נאבקת בדימוי שיצא לאורך השנים למינהל מקרקעי ישראל, ואנו גאים לקחת חלק בתהליך השינוי הגדול שעובר הארגון. למרות כל הקשיים בתהליך, אנו זוכים לשיתוף פעולה מצוין מצד עובדים ומנהלים ברשות. במסע המשותף הזה אנחנו פוגשים בין היתר גם מנהלים מוכשרים וחדורי מוטיבציה העושים ימים כלילות להצלחת הרפורמה".
אטי בן עטר, ראש אגף בכיר ובעלות ורישום ברשות מקרקעי ישראל : "אנו חשים שביעות רצון גדולה מן הפרויקט שביצעה כאן ,Matrix Consultingשסייעה לנו רבות בתהליך והייתה שותפה להצלחתו. את התוצאות אנחנו מרגישים בעיקר מתגובותיהם של לקוחותינו וממכתבי התודה שאנו מקבלים. אם בעבר, בימי קבלת הקהל, השתרכו באגף תורים ארוכים של לקוחות, שהגיעו בעיקר כדי לברר את הסיבה לעיכוב בפניותיהם, כיום מגיעים כשליש מהלקוחות, כיוון שכמות העיכובים קטנה משמעותית, ולפונה המקבל מענה בתוך שבועיים ימים אין תלונות. אנחנו נהנים מאד משיתוף הפעולה עם מטריקס, מרמת המקצועיות, הניסיון והמחויבות האישית של צוות היועצים להצלחתנו."
ליאורה טושינסקי, סגנית מנהל רשות המקרקעין: "ההצלחה בשיפור הביצועים בתחום רישום הבתים המשותפים מצטרפת לשורה הולכת ומתארכת של הצלחות שבאו בעקבות הרפורמה ברשות. הדרך עוד ארוכה, אבל הכיוון נכון ונמשיך ללכת בו".
 

דילוג לתוכן