מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי יקים סביבת ענן למחקר אקדמי באמצעות תרומה טכנולוגית של מלאנוקס

מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי (מחב"א), המפעיל את הרשת הלאומית למחקר וחינוך של ישראל ומספק תשתיות תקשורת, טכנולוגיות מחקר ומחשוב ענן וגריד לאקדמיה, הכריז על הקמת סביבת ענן למחקר אקדמי בישראל על בסיס טכנולוגית InfiniBand של מלאנוקס.
מלאנוקס, המיוצגת בישראל על ידי חברת מטריקס, תספק את תשתית התקשורת כתרומה ואליה יקושרו שרתים שסופקו על ידי חברת אינטל בישראל. תשתית זו תשרת את מחב"א לטובת פיתוח מרכזי מחשוב שישמשו למגוון רחב של יישומים כגון : אופטימיזציה של קוד, תרגול בענן, אחסון באבטחה גבוהה, גיבוי לעת חירום והתאוששות מאסון.

מעבר להענקת שירות לחוקרים מקומיים בעלי מגוון רחב של צרכים, תשתית הענן של מחב"א מאפשרת לישראל ליטול חלק ולתרום לסביבות המוקמות בידי שותפים באיחוד האירופי כחלק מפרויקטים של Horizon 2020 ו-LinkSCEEM. שיתוף זה מחזק את מעמדה של ישראל כשותף טכנולוגי בכיר, ומרחיב את הגישה הזמינה לחוקרים ישראלים לתשתיות חיוניות.

לדברי פרופ שלמה דולב, יו"ר הוועד המנהל של מחב"א "תשתית זו הינה זרז חשוב לחוקרים בישראל. מחשוב ענן פותח אפשרויות חדשנות לבניית סביבות מחקר וירטואליות, להרחיב פעילות באופן גמיש ולנצל ביעילות המירבית תקציבי מחקר מוגבלים. עם מרכיבי ה InfiniBand של מלאנוקס, נוכל להצעיד קדימה את הפן הקישורי של שירות ה-Infrastructure as a service שלנו. מלאנוקס מסוגלת גם לחבר את השרתים לטכנולוגיות Ethernet/InfiniBand המתקדמות ביותר.

לדברי גלעד שיינר, סמנכ"ל שיווק בחברת מלאנוקס, "תשתית הענן המפותחת בידי מחב"א הינה אבן בניין חשובה ביצירת מסד חזק של מחקר אקדמי. אנו גאים בכך שמרכיבי ה InfiniBand שלנו משמשים לשמירת מעמדה של ישראל בחזית המחקר החדשני".

דילוג לתוכן