מרחביה מודיעה כי קארדיאק-סנס מגייסת 700 אלף דולר לפי שווי של 10 מיליון דולר

קארדיאק-סנס היא חברה ישראלית, המפתחת שעון לניטור מדדי גוף רפואיים המבוסס על שילוב ייחודי של חיישנים המייצר רמת דיוק של אקג וניטרול מדידות שגויות, ונמצא כעת בשלבי ניסויים קליניים סופיים לאחר הצלחה בניסויים עד כה. קארדיאק-סנס חתמה לאחרונה על הסכם לפיו ענקית הבריאות קליבלנד קליניק תגבש עימה את אסטרטגיית השיווק ומדיניות השיפוי מחברות הביטוח בארה"ב

הגיוס כעת משקף עלייה של 67% ב-3 חודשים לשוויה של קארדיאק-סנס, חברת פורטפוליו של מרחביה המוחזקת על ידה ב-7%. זאת לעומת הגיוס האחרון ביוני 2017, אז גייסה סכום של 1 מיליון דולר לפי שווי של כ-6 מיליון דולר. החברה הוקמה ב-2009, מעסיקה כ-15 עובדים, ועד כה הושקעו בה כ-3 מיליון דולר

מרחביה אחזקות והשקעות (סימול: מראח), חברת השקעות ישראלית המתמחה בחברות צעירות בתחומי מדעי החיים, מודיעה כי חברת הפורטפוליו הישראלית, קארדיאק-סנס (CardiacSense; מוחזקת כ- 7%) חתמה על הסכם השקעה ונמצאת בתהליך לגיוס של 700 אלף דולר מבעלי מניות קיימים. מרחביה תשתתף בגיוס, כאשר חלקה בו יהיה 10%, או 70 אלף דולר.

הגיוס מבוצע לפי שווי של 10 מיליון דולר לפני הכסף, עלייה של 67% לעומת השווי בעת הגיוס האחרון ביוני 2017, אז גייסה סכום של 1 מיליון דולר – מחציתו מחברת מרחביה, לפי שווי של כ-6 מיליון דולר. קארדיאק-סנס מבצעת כעת גיוס פנימי, עקב הבעת רצון מצד בעלי מניות קיימים להשלמת מספר יעדים חשובים של החברה, בעיקר בתחומי הרגולציה. השלמה זו תהווה קפיצת מדרגה משמעותית עבור שווי החברה, וזאת בטווח של מספר חודשים.

חברת קארדיאק-סנס מקיסריה מפתחת שעון לניטור מדדי גוף רפואיים, מאפשר ניטור רציף ובלתי מוגבל בזמן של קצב הלב לצורך זיהוי הפרעות כמו פרפור פרוזדורים ודום לב, ברמת דיוק המקבילה לא.ק.ג. – הבדיקה המדוייקת ביותר הקיימת כיום. השעון מבוסס על שילוב ייחודי של טכנולוגיות נושאות פטנטים שפיתחה, לקריאת אותות אופטיים ולחישת תנועה, לחץ, טמפרטורה ועוד – המקנה למוצר רמת דיוק גבוהה עקב ביטול קריאות שגויות. החברה הוקמה בשנת 2009, מעסיקה כ-15 עובדים, ועד כה הושקעו בה כ-3 מיליון דולר. אלדד שמש, מנכ"ל קארדיאק סנס, אמר כי "הצלחת סבב הגיוס תשמש אותנו בהשלמת הניסויים הקליניים. כמו כן, בכוונתנו להאיץ את המהלכים הרגולטוריים הנדרשים והגשת השעון לניטור מדדי הגוף לאישור FDA בארה"ב ואישור CE באירופה, שאנו מאמינים כי יובילו להתקדמות משמעותית בפיתוח המסחרי של השעון."

החברה השלימה בהצלחה ניסויים קליניים בבני אדם בבית חולים איכילוב ב-2016, במסגרתם לבשו כ-20 מטופלים בעלי הפרעות לב את השעון באופן רציף, ודיוק המדידה שהתקבל היה באיכות מקבילה לבדיקת א.ק.ג. לאחרונה חתמה קארדיאק-סנס על הסכם עם ענקית הבריאות קליבלנד קליניק מארה"ב, לפיו קליבלנד קליניק תייעץ לחברה ותגבש עימה את אסטרטגיית השיווק והמכירות, ואת מדיניות השיפוי מחברות הביטוח בארה"ב. בכוונת החברה להשיק את המוצר בשוק האמריקאי כבר במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2018, כאשר השוק הניטור אליו היא פונה נאמד בכ-3 מיליארד דולר לשנה.

דילוג לתוכן