רני ליפשיץ, יו"ר מרחביה

מרחביה, טבע ופיליפס משקיעות במיזם לפיתוח משאף קנאביס ללא צורך בחימום

מרחביה משקיעה במפתחת משאף הקנאביס ויאולי 400 אלף דולר: צריכת שמן קנאביס רפואי במינון מדויק וללא צורך בחימום

סנארה ונצ'רס – בית השקעות של טבע ופיליפס, היא השותפה של מרחביה למיזם. הטכנולוגיה הייחודית של ויאולי אינה מחממת את שמן הקנאביס לצורך שאיפתו, ובכך שומרת על תכונותיו הרפואיות המקוריות במלואן ללא שינוי, ומאפשרת נטילת קנאביס רפואי עפ"י מינון מוגדר מראש וישירות לריאות המטופל (יעילות מקסימלית)

 

מרחביה אחזקות והשקעות (סימול: מראח), חברת השקעות ישראלית המתמחה בחברות צעירות בתחומי מדעי החיים, מודיעה כי חתמה על הסכם השקעה תמורת הקצאת מניות בויאולי, העוסקת בפיתוח טכנולוגיה לצריכת קנאביס במינון מדויק וללא חימום ושריפה. מרחביה תשקיע סך של 400 אלף דולר תמורת הקצאת 200,000 מניות בכורה A של ויאולי בהיקף המהווה כ-20% מהונה המונפק והנפרע של ויאולי על בסיס דילול מלא.

 

ויאולי תעשה שימוש בטכנולוגית נבולציה חדשנית במסגרת הסכם רישיון בלעדי לתחום הקנאביס כחלק מספין אוף של אחת מחברות הפורטפוליו של סנארה ונצ'רס. הסכם הרישיון כפוף לאישור ולחתימת הסכמים נוספים עם צד שלישי. לצד השקעת מרחביה, סנארה ונצ'רס תשקיע סך של 250 אלף דולר בתמורה להקצאת 125,000 מניות בכורה A של ויאולי.

 

מהלך זה מהווה חלק מיישום האסטרטגיה העיסקית של מרחביה להשקעה בטכנולוגיות פורצות דרך, בעלות פוטנציאל גלובלי משמעותי ובשווקים בעלי קצבי צמיחה גבוהים. אלי ארד, מנכ"ל מרחביה: "אנו ממשיכים לבנות את פורטפוליו החברות המבטיחות של מרחביה. עסקת ויאולי מהווה מימוש האסטרטגיה העסקית להשקעה בטכנולוגיה פורצת דרך, הנותנת מענה לצורך רפואי קיים ופונה לשוק ענק. הטכנולוגיה הייחודית של ויאולי מאפשרת צריכת שמן קנאביס רפואי בשאיפה, במינון מדויק ללא צורך בחימום, אידוי או שריפה. יכולת זו מהווה יתרון עצום בשוק הרפואי בו הצריכה היום, אם באמצעות עישון, אידוי או אכילה אינה מדויקת ולא ניתנת לשליטה. בנוסף, הטכנולוגיה של ויאולי משמרת את תכונות שמן הקנביס ללא יצירת חומרי לוואי הנכנסים לגוף בעת הצריכה כתוצאה מחימום או שריפה. תחום הקנאביס הרפואי זוכה לרגולציה תומכת, לגליזציה ולגיטימציה בקהילה הרפואית, הן מרגולטורים והן מרופאים כך שאנו מאמינים כי פתרון החברה יכול להשתלב בשוק הקנאביס שמפגין קצבי צמיחה גבוהים. לאור זאת, אנו מאמינים כי ההשקעה בויאולי תוביל ליצירת ערך משמעותית לבעלי המניות של מרחביה". מטרת ההשקעה הינה התאמת הטכנולוגיה לתחום הקנביס והוכחת היכולת הטכנולוגית להעברת שמן קנביס לריאות בצורה יעילה ובטוחה.

 

ויאולי עושה שימוש בטכנולוגיה של מכשור רפואי בתחום רפואת ריאות לצורך פיתוח מכשור ייחוד לתחום הקנביס. מכשור זה מבוסס על טכנולוגיה חדשנית, אשר יאפשר למטופלים צריכת שמן קנאביס בשאיפה במינון מדויק וללא צורך בחימום, אידוי או שריפה. הטכנולוגיה העיקרית של ויאולי מתבססת על מכשיר נבולייזר ייחודי המאפשר להפוך נוזל (במקרה זה פורמולציה הכוללת מיצוי קנאביס) לטיפות בגודל מיקרונים בודדים, אותן ניתן לשאוף וכך הן נספגות בריאות המטופל ועוברות לזרם הדם בצורה מדויקת ויעילה. טכנולוגיה זו מבקשת להתגבר על המגבלות הקיימות בשיטות הצריכה הקיימות של קנאביס, אשר על-פי רוב אינן מאפשרות צריכה במינון מדויק. בנוסף, מחקרים מהעת האחרונה מציגים נתונים לפיהם שריפת החומר הפעיל בקנאביס בטמפרטורות גבוהות (על-מנת שיהיה פעיל), עשויה לשחרר תוצרי לוואי מזיקים.

 

משתמשי הקנאביס צורכים כיום קנאביס בעיקר באמצעות עישון, מאדים או מוצרים אכילים כאשר לשיטות אלה מספר חסרונות עיקריים – מינון שאינו מדויק שאינו ניתן לשליטה, שינוי תכונות הקנאביס וייצור חומרי לוואי בעת החימום או השריפה (אשר נכנסים אל גוף המטופל בנוסף לחומרים הרפואיים) וכן אי יכולת לשלוט בכמות החומרים הפעילים. התחרות בשוק כוללת מכשור של מאדים מסוגים שונים שרובם אינו כולל אפשרויות מינון מדויקות, מאדים הכוללים אפשרויות מינון כמו של חברות SYQE MEDICAL, RYAH,INC  CANNAKORP , מאדים אלו דורשים חימום הקנאביס ובכך משנים את תכונותיו ומקשים על מינון מדויק. למיטב ידיעת החברה, נכון למועד זה, לא קיימת טכנולוגיה המאפשרת את שחרור שמן הקנאביס ישירות לריאות ללא חימום ועם דיוק מספק המאפשר מינון.

 

על פי ידיעת מרחביה, שוק הקנאביס הרפואי צפוי לגדול עד שנת 2024 להיקף של כ-55 מיליארד דולר. מכירות תרכיזי הקנאביס לשוק הקנאביס צפויים לעבור היקף של 3 מיליארד דולר עד סוף 2018. במסגרת השקעותיה בחברות בתחום הקנאביס הרפואי, מרחביה תממש את יכולותיה בתחום בחינת השקעות במדעי החיים ובטכנולוגיה ומימוש מדיניות השקעה בתחום זה, וכן את קשריה הבינ"ל עם גופים מובילים גם בתחום הקנאביס הרפואי עם דגש על חברות מחקר ופיתוח. החברה מנהלת מגעים עם מספר חברות נוספות בעלות פעילות מו"פ הקשורה לקנאביס רפואי.

 

דילוג לתוכן