חבר השופטות

מצטיינים בדיגיטל

 

 

אבנר שטראוס בפתיחת Best Digital Awards 2019:

"הצלחה בתחום החדשנות וביישום טרנספורמציה דיגיטלית ניתנת לחיזוי על בסיס עקרונות ברורים וחדים הניתנים ללמידה וליישום"

עשרות מנכ"לים, סמנכ"לי חדשנות ודיגיטל, ובכירים מהחברות המובילות במשק השתתפו אתמול (1/4) בכנס מצטייני הדיגיטל Best Digital Awards בהובלת אנשים ומחשבים וחברת הייעוץ האסטרטגי שטראוס אסטרטגיה במשרדי AWS. על כס השיפוט ישבו 7 שופטות, ובראשן ליאת דין-טולדנו, יו"ר ועדת הבחירה – סמנכ"לית דיגיטל, דאטה וחדשנות, בשטראוס אסטרטגיה, יחד עמה דינה נבות סמנכ"לית ומנהלת חטיבת שיווק ופיתוח עסקי של בנק מזרחי-טפחות, טניה טלמון סמנכ"לית דיגיטל, דאטה ופיתוח עסקי של ישראכרט, טוני כהן סמנכ"לית שיווק ודיגיטל של מכבי שירותי בריאות, אורלי שטרן יצחקי סמנכ"לית דיגיטל וחדשנות של מנורה מבטחים, רונית פטר, סמנכ"לית פיתוח מוצרים וחדשנות של מימון ישיר, דפנה גוטשלק סמנכ"לית שיווק ודיגיטל של אמדוקס.

את האירוע פתח אבנר שטראוס, מנכ"ל שטראוס אסטרטגיה, שהציג לקחים ותובנות שנלמדו ממסעות החדשנות והטרנספורמציה הדיגיטלית של 9 ארגונים מובילים ממגזרים שונים במשק. שטראוס סקר את העקרונות הנכונים לביצוע חדשנות, דרך דוגמאות של חברות Enterprise ישראליות שידעו להמציא את עצמן ואת המודל העסקי שלהן מחדש, ובזמן. הדוגמאות השונות המחישו את עקרונות המפתח: הכנת השינוי כשהכל עוד מצליח, "השאלת" מודל עסקי וטכנולוגיות מתחומים אחרים, כיצד לייצר חדשנות מהירה לצד המודל הקיים, כיצד נכון לייצר ולתפעל שיתופי פעולה ו Mindsourcing ועוד.

אות ההערכה על הישגים ביישום טרנספורמציה דיגיטלית הוענק ללילך אשר-טופילסקי מנכ"לית קבוצת דיסקונט, ולאריק פרישמן, סמנכ"ל דיגיטל ודאטה בדיסקונט, על הובלת מהלך אסטרטגי רוחבי, מורכב ומאתגר ליישום טרנספורמציה דיגיטלית בעולמות תוכן מגוונים בתוך הארגון ומול הלקוחות. מהלך היישום הוביל למימוש חווית לקוח יוצאת דופן באיכותה, חדשנות עסקית ותהליכית וכן התייעלות מבוססת דאטה, זאת על בסיס תשתיות ארגוניות וטכנולוגיות מתקדמות ביותר. אריק פרישמן, מנהיג ויזם המחובר לאסטרטגיה העסקית של הבנק, הוביל יחד עם צוות ההנהלה פעילות מבוססת תרומה עסקית ברורה וחדה, בעטיה הפך בנק דיסקונט לארגון מוביל בדיגיטל ובחדשנות, המתורגמים לתוצאות עסקיות מובהקות.

אות ההערכה על הישגים ביישום טרנספורמציה דיגיטלית הוענק ליואב מנור, יו"ר הראל המשמר מחשבים מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים, ולאייל אפרת, מנכ"ל הראל המשמר מחשבים, על הובלת מהלך איכותי ומורכב ביותר לדיגיטציה של תהליכים עסקיים, בדגש על חווית לקוח חסרת תקדים בעולם הביטוח הן בארץ והן בעולם, ובהתבסס על תפיסה עסקית-תהליכית הרואה בלקוח ובשותפים נכס אמיתי. אייל אפרת, בעל ראייה רחבה ומעמיקה של הבנת לקוח, הוביל יחד עם צוות ההנהלה מהלך מימוש ופיתוח, הדרגתי ומתודולוגי, מונחה יעדים ומדידה, בהתבסס על תהליכי עומק מוכווני דאטה והצליח לרתום את מובילי החברה ואת הארגון כולו למהלכים פורצי דרך.

אות ההערכה על הישגים ביישום טרנספורמציה דיגיטלית הוענק לרונן זוהר, מנכ"ל שטראוס מים, ולכרמלה אבנר, סמנכ"לית טרנספורמציה עסקית בשטראוס מים, על הובלה וביצוע של מסע דיגיטלי מחושב וחכם, מבוסס תפיסות עסקיות ברורות וממוקדות, אשר הביא לשינוי ארגוני במעלה ראשונה ותרומה עסקית ברורה לשטראוס מים. כרמלה אבנר וצוות ההנהלה הובילו מהלך אסטרטגי עמוק ומורכב, המחובר לראיה העסקית ארוכת הטווח של החברה, שבבסיסו יישום טרנספורמציה משמעותית, ע"י מעבר לחדשנות דיגיטלית מהותית ויוצאת דופן בחוויית ובצרכי הלקוח.

אות ההערכה על הישגים ביישום טרנספורמציה דיגיטלית הוענק לפרופ' שוקי שמר, יו"ר אסותא מרכזים רפואיים, ולמרב טואף-קרוק, מנהלת פיתוח דיגיטל באסותא, על יוזמה פרואקטיבית, תפיסה פרגמטית, מנהיגות וגישה חסרת פשרות למימושו של חזון עסקי-דיגיטלי מוביל בעולם הבריאות, תוך התמודדות עם מערכת מאתגרת, הדורשת שינוי תפיסות מיושנות ושמרניות, לצד יישום מתודה ניהולית חדשנית וארכיטקטורה יישומית-טכנולוגית פורצת דרך.

אות ההערכה על הישגים ביישום טרנספורמציה דיגיטלית הוענק לרן גוראון מנכ"ל yes ולדורון פלח, סמנכ"ל מערכות מידע של yes, על תכנון ויישום מהלך עסקי-דיגיטלי פורץ דרך בעולם התקשורת, מונחה התייעלות תפעולית הכרחית ומימוש תפיסה עסקית מוכוונת חווית לקוח מנצחת, פרויקט רחב ואמיץ המבוסס על חדשנות יוצאת מגדר הרגיל. דורון פלח הוביל יחד עם צוות ההנהלה עבודה איכותית, עמוקה ומשמעותית ביותר לארגון במגוון צירים תוך מימוש טרנספורמציה עסקית ודיגיטלית פורצת דרך.

אות ההערכה על הישגים ביישום טרנספורמציה דיגיטלית הוענק לדני שביט, מנכ"ל קבוצת לובינסקי, ולשמעונה נווה, סמנכ"לית מערכות מידע ודיגיטל של לובינסקי, על תכנון ויישום טרנספורמציה אמיתית, עסקית ודיגיטלית, עמוקה ועקבית, כנגד כל האתגרים בתעשיית הרכב המסורתית. שמעונה נווה וצוות ההנהלה הובילו בארגון תהליך טרנספורמציה רוחבי, שכלל מעגלים קריטיים: לקוח, ארגון, מערכות ודאטה, על בסיס עבודה נכונה, מתודית ומשמעותית המטפלת בעסקי הליבה, וזאת עד לכדי מהפיכה של ממש בעולם מסורתי קשה ומורכב.

את האירוע חתמה הרצאה של פרופ' ורדה שלו, מנהלת מכון המחקר והחדשנות של מכבי ומוריס קהאן, שהרצתה על עתיד החיזוי וה AI ברפואה והיישום המתקדם במסגרת השירותים שמכבי שירותי בריאות מעניקה למבוטחיה.

 

 

דילוג לתוכן