מפתיע: גוגל תפסיק לייצר את שרתיה בסין?

מלחמת סחר

מי היה מאמין? גוגל מתחילה להוציא פסי ייצור מסין.

נכון שכולנו שמענו על מלחמת הסחר בין סין לארצות הברית, אולי פחות התענינו מה זה אומר לנו, אבל כן, יש מצב שעוד מעט נתחיל להרגיש את מלחמת הסחר בחפצים האלקטרונים שלנו ומסתבר, שגם בכיסנו. מייד אין צ'יינה  ההתחלה של הסוף? 

מיסים גבוהיםאבל זה לא באמת הכול

כנראה שמיסוי גבוה שבכל זאת עושה את שלו, על פי מידע שנמסר ב'בלומברג', חברת גוגל הודיעה כי היא תוציא פסי ייצור חלקיים מייצור בסין. זה, בנוסף להודעתה של גוגל לאחרונה על ניתוק 'ואווי' ממערכת ההפעלה של אנדרואיד. 
האם זה מפתיע? תלוי את מי… 
אחרי החרם הטכנולוגי שארצות הברית הפעילה לאחרונה על סין לצד צעדים חשדניים נוספים שנקטה כלפיה, היא ממשיכה להפעיל זהירות רבה, ולכן לא ממש התפלאנו לשמוע על הצעד הזה של גוגל, של הכרזה על הוצאת פסי ייצור מסין. (אם כי ביננו, אם כי התקשינו לדמיין שיום יבוא והוא יהיה כזה). אז זהו. בהודעה שיצאה אמר כי גוגל מוציאה פסי ייצור של חלקים מתחום החומרה שלה.

מלחמת סחר

מלחמת סחר

מלחמה טכנולוגית? זה כן! 

רק נגלה לכם, כמו שכבר כתבנו, שמלחמת סחר היא לא הסיבה היחידה שגוגל מוציאה חלק מפסי הייצור מסין. אחת הסיבות המהותיות היא חשש לכך שסין מתערבת בייצור של לוחות ה M. פרסומים שונים בתחום בעבר, ככל הנראה מצדיקים את חששותיה של גודלהשאלה המשמעותית היא מה יעשו בחברת אפל, חברה הנסמכת לא מעט על השוק הסיני למרות המיתוג האמריקאי שלה. 

ומה זה אומר לנו כצרכנים דיגיטליים? 

די פשוט: למרות שכבר התרגלנו למלחמת מחירים ולמחירים נוחים יחסית, לא מן הנמנע שבקרוב נגלה את מחירי מותגי המוצרים הדיגיטליים עולים בתלילות.  

דילוג לתוכן