מערכת המחשוב הקוגניטיבי של יבמ תשוחח ישירות עם משתמשי קצה

ווטסון יענה לשאלות חיילים משתחררים בארה"ב
USAA, המספקת שירותים פיננסיים לאנשי צבא ארה"ב, תציע ללקוחותיה שירותי ייעוץ המבוססים על טכנולוגיית ווטסון, מערכת המחשוב הקוגניטיבית של יבמ המסוגלת לנהל דיאלוג בשפה מדוברת רגילה, ולהתמודד עם כמויות גדולות במיו, המספקת שירותים פיננסיים לאנשי צבא ארה"ב, תציע ללקוחותיה שירותי ייעוץ המבוססים על טכנולוגיית ווטסון, מערכת המחשוב הקוגניטיבית של יבמ המסוגלת לנהל דיאלוג בשפה מדוברת רגילה, ולהתמודד עם כמויות גדולות במיוחד של מידע בלתי מובנה. היישום במסגרת פרויקט חלוץ ב- USAA יהיה ניסוי ראשון אי-פעם, להצבתו של ווטסון ישירות מול הלקוח הסופי. המערכת של יבמ תציע עצות ושירותים לאנשי צבא אמריקאי העומדים בפני שחרור ומעבר לחיים האזרחיים. מערכת הייעוץ בתחומי תוכן, Engagement Advisor, תענה לשאלות הקשורות לתהליכי הפרישה, כפי שהן מוצגות על ידי אנשי הצבא: ווטסון מנתח ומבין יותר מ- 3,000 מסמכים בתחומים הקשורים לתהליכי השחרור והמעבר לאזרחות, מבין שאלות המוצגות לו בשפה רגילה, אודות תהליכי השחרור, הפרישה והמעבר לחיים האזרחיים – ועונה עליהן בדיבור אנושי רגיל, או בטקסט כתוב.
מאגר התוכן הייעודי שהוזן לווטסון לצורך הפרויקט, כולל שאלות הנוגעות לחיפוש עבודה, רכישת בתים, תוכניות הטבות ועוד. המסייע הדיגיטאלי הזה ימשיך וירכוש ידע נוסף, תוך לימוד מתמיד על בסיס השאלות המוצגות לו, ותכנים נוספים שיתווספו למערכת עם הזמן.
מדי שנה, משתחררים בארה"ב כ- 155,000 חיילים ויוצאים לחיים האזרחיים. כמו כל שינוי קריירה, המעבר הזה מציב אתגרים בפני המשתחררים ובני משפחותיהם כאחד. בשלב הנוכחי של הפרויקט, יכולים אנשי צבא על סף שחרור לגשת אל אתר האינטרנט usaa.com או להשתמש במכשירי המובייל שלהם, על מנת להציג בפני ווטסון שאלות דוגמת "האם אני יכול לשרת במילואים ולהיות זכאי במקביל לתשלומים לפנסיונרים של הצבא?", או "איך להפיק את המירב מהחקיקה הייעודית לאנשי צבא שהתקבלה לאחר ה- 11 בספטמבר?" במענה לכל שאלה כזאת, סורק ווטסון כמויות גדולות של מידע, על מנת להציג תשובות מפורטות. במקביל, צוברת המערכת ידע וניסיון, המשפרים את איכות התשובות עם הזמן.
עליית כוחו של הצרכן הדיגיטאלי הולידה מגוון רחב של מגמות ייחודיות בעולם המקוון, המובייל, והמדיה החברתית. לקוחות דורשים מארגונים להעמיק את האינטראקציות המנוהלות מולם, ולשנות את דרכי השיווק, המכירות והשירות. מערכת הייעוץ בניהול הקשר עם הלקוח, Watson Engagement Advisor, עשויה לשנות מן היסוד את אופן התקשורת בין היחיד ובין החברה המספקת לו מוצר או שירות, לכל משך חיי הקשר בין הצדדים. במקביל למענה לדרישות הלקוח ולניהול הקשר עימו בכל שעה ובכל ערוץ המועדפים עליו, יודעת המערכת של יבמ גם להפיק תובנות אודות העדפות הלקוחות ודפוסי ההתנהלות שלהם, על בסיס נתוני Big Data הנאספים לאורך הפעילות השוטפת.
 

דילוג לתוכן